Organizacja wesela i atrakcje weselne

Każda Młoda Para marzy o doskonałym weselu, które zostanie zapamiętane przez każdego z  gości na naprawdę długo. To, czy zabawa jest udana zależy od wielu czynników takich jak ilość  biesiadników, ich wiek, a przede wszystkim od aktywnej wspólnej zabawy. Atmosfera podczas wesela to element, o który szczególnie warto zadbać, by sprawić iż wszyscy rewelacyjnie spędzą imprezę.

fot. Analise Benevides-unsplash.com

Zespoły i agencje artystyczne przygotowują dla nowożeńców wiele pomysłów na urozmaicenie czasu gościom weselnym. Istnieje niezliczona ilość opcji – wybór należy do Młodej Pary. To na co para się zdecyduje zależy od ich  pomysłowości, kreatywności,czy upodobań. Poniżej przedstawiamy kilka koncepcji na wspaniałe wesele.

Menu

Planując wesele należy ustalić jadłospis. Młodzi mogą zaszokować gości i przygotować coś niezwykłego. Wyobraźmy sobie, że w pewnym momencie światła gasną a na salę wjeżdża kucharz z dzikiem na rożnie. Wszyscy weselnicy zgromadzeni wokół niego integrują się prowadząc miłe rozmowy. Ciekawym pomysłem są też płonące lody. Jest to bardzo łatwe w przygotowaniu i na pewno będzie gwoździem programu nie tylko dla najmłodszych. Młoda Para może zdecydować się na kuchnię włoską, japońską czy tradycyjną staropolską. Należy tylko pamiętać, aby wszystkie szczegóły ustalić z szefem kuchni.

Pokaz zdjęć

Świetnym sposobem na rozpoczęcie imprezy jest oglądanie wybranych zdjęć nowożeńców. Młoda Para może podzielić się wspomnieniami z randek, ze wspólnych wyjazdów,  czy dzieciństwa. W przygotowanie takiego pokazu można zaangażować świadków, najbliższych znajomych albo rodziców, będzie to ciekawy sposób na spędzenie czasu. Powinniśmy przygotować miejsce w którym zamierzamy urządzić pokaz tzn. zadbać o odpowiednie tło i ustawienie stołów, dzięki czemu sprawimy że biesiadnicy poczują się komfortowo i przeniosą się w świat wspomnień nowożeńców.

Księga życzeń

Ciekawym pomysłem jest księga życzeń. W trakcie przyjęcia znajom i rodzina będą mogli wpisywać swoje życzenia dla młodej pary, poświęcając na to tyle czasu i uwagi ile zechcą. Księga może leżeć w sali, na specjalnie przygotowanym stoliku, najlepiej gdzieś na uboczu. W ten sposób nie zostanie zniszczona podczas tańca, czy jedzenia. Ozdobną księgę zakupić można w sklepie papierniczym lub zamówić przez internet.

Sztuczne ognie

Wiele par decyduje się na pokaz fajerwerków. Scenariuszy i form prezentacji sztucznych ogni jest niezliczona ilość. Do wyboru Młodej Pary należą kolory, efekty, długość pokazu, a nawet podkład muzyczny. Prezentacja może być wykonywana o każdej porze roku. Zagrożeniem jest niestety pogoda- jeśli będzie mglisto i deszczowo, ciężko będzie o dobry efekt.

Taniec

Trudno jest sobie wyobrazić wesele bez zabaw oraz tańców. Jest to ważny o ile nie najważniejnszy element każdej imprezy, który wyjątkowo dobrze sprzyja integracji biesiadników. Niejednokrotnie Młode Pary uczęszczają przed weselem na kursy tańca. Mogą swoje umiejętności wykorzystać podczas wieczoru i nauczyć innych gości podstawowych kroków np. salsy. Warto pomyśleć o wynajęciu profesjonalnego wodzireja, który jest przygotowany do prowadzenia tego typu imprez.. Ciekawą koncepcją są pokazy tańca brzucha, flamenco, brazylijskiej samby.

Karaoke

Karaoke to znakomita forma rozrywki podczas imprezy weselnej. W tym czasie zespół może odpocząć i zebrać siły na całą noc grania. Goście chętnie będą śpiewać ulubione kawałki przy akompaniamencie znanej muzyki. W czasie śpiewania można zorganizować konkurs. Każdy będzie miał chwilę, żeby ujawnić swój talent, a najlepsi zostaną specjalnie wyróżnieni. Pierwsza piosenka należy do Młodej Pary!

Pomysłów jest wiele i można by w nieskończoność wymieniać jak uatrakcyjnić czasnaszym gościom. Każda koncepcja jest wyjątkowa. Warto pamiętać, że o jakości wesela, czyli o tym, czy będzie ono niezapomniane, świadczy jego atmosfera. Iluzjoniści, sztuczne ognie, tańce flamenco niewiele pomogą jeśli Młoda Para nie będzie zainteresowana gośćmi. Ważne jest to, żeby z każdym porozmawiać, zatańczyć, bo wtedy biesiadnicy poczują się docenieni i zapamiętają ten wieczór na długo.

Artykuł w oparciu o materiały dostarczone przez portal:  www.SalaDlaCiebie.pl

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. emilia_milka  16 lutego 2012 13:59

  Księga życzeń, to zdecydowanie mój faworyt! Koszt praktycznie żaden (może to być zwykły zeszyt, czy notatnik), a pamiątka na całe życie 🙂 Po uroczystości (kiedy już wywołamy zdjęcia z wesela) można np. w pustych miejscach w księdze powklejać zdjęcia osób, które obok wpisały życzenia i pamiątka nabierze jeszcze większego znaczenia!

  Odpowiedz
 2. roobaczek84  28 lutego 2012 22:09

  zgadzam się z poprzedniczką księga gości to świetny pomysł i niezwykła pamiątka. Za kilka miesięcy wychodzę za mąż i na pewno taka księgna znajdzie się na moim weselu

  Odpowiedz
 3. efffciaa  10 maja 2016 12:43

  Każdy ma jakąś swoją koncepcję idealnego wesela , i każdy patrzy pod swoim kątem , dlatego co para to inny pomysł , jedni idą w tradycję , a inni w oryginalność 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany