Opryszczka na ustach – 7 kroków, by jej uniknąć

Zimą skóra wokół ust lubi się buntować –  łuszczy się, przesusza, pojawiają się pęknięcia i opryszczka. Podpowiadamy, jak temu zaradzić, by opryszczka na ustach przestała być twoim problemem.

opryszczka na ustach

 

Wszystkiemu winne są: silny wiatr, niska temperatura i wirusy, które atakują nas ze zdwojoną siłą.
Nagłe różnice temperatur powodują, że skóra błyskawicznie traci wodę i intensywnie się przesusza. Pękają naczynka wokół ust, pojawiają się drobne ranki, skóra piecze, swędzi, a czasem nawet boli. Dlatego staraj się jak najczęściej smarować usta odpowiednim kosmetykiem. Dobry krem na zimę powinien zawierać przede wszystkim ceramidy, oleje roślinne (np. z rokitnika, wiesiołka lub awokado), masło karite i glicerynę.

By uniknąć opryszczki na ustach smaruj skórę i wargi odpowiednim balsamem!

Gdy wychodzisz z domu pamiętaj, by na twarz obowiązkowo nałożyć krem chroniący przed promieniowaniem UV, najlepiej z SPF 15 lub 30.
Miej zawsze przy sobie (w torebce, w szufladzie biurka) ochronny balsam do ust Erazaban Protect, którym w każdej chwili możesz posmarować wargi, gdyż tubka kosmetyku została wyposażona w bardzo wygodny aplikator. W składzie balsamu Erazaban Protect znajdziesz masło shea, które odżywia i koi skórę przed pękaniem. Witamina E nawilża i nawadnia, skwalany roślinne regenerują, a olej z rokitnika przyspiesza powstawanie zdrowego naskórka. Balsam ma także filtr ochronny SPF 50, więc możesz go stosować przez cały rok. Nie jest drogi, bo tubka 5 ml kosztuje ok. 20 zł. Z tym balsamem opryszczka na ustach nie jest już taka groźna!

Opryszczka na ustach - balsam erazaban

Poznaj 7 zasad, by ustrzec się opryszczki na ustach

  1. Wieczorem oczyszczaj skórę wokół ust płynem micelarnym lub mleczkiem. Unikaj stosowania zwykłego mydła, które powoduje podrażnienia i nadmierne przesuszanie się skóry.
  2. Jeśli masz nawyk oblizywania warg i obgryzania spierzchniętych skórek, pozbądź się go natychmiast, bo skóra wolniej będzie się regenerować.
  3. Staraj się nie dotykać palcami skóry twarzy, żeby nie przenosić bakterii i wirusów. Po przyjściu do pracy, a potem po powrocie do domu, obowiązkowo dokładnie umyj dłonie.
  4. Gdy usta bardzo pierzchną, codziennie wieczorem smaruj skórę naturalnym miodem. Miód działa przeciwwirusowo, nawilża, odżywia, ma właściwości regenerujące.
  5. Raz w tygodniu zrób domowy piling z cytryną. Do miseczki wsyp łyżkę cukru, zalej świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, dodaj po jednej łyżeczce oleju kokosowego i miodu. Wszystko dokładnie wymieszaj i nałóż grubą warstwę na usta. Odczekaj 5-10 minut. Po tym czasie przez chwilę rozmasuj na ustach miksturę, która się nie wchłonęła. Resztki usuń wacikiem. Pamiętaj, żeby na koniec wklepać w skórę krem ochronny.
  6. Martwego naskórka pozbędziesz się masując usta szczoteczką do zębów. Ale pamiętaj, by robić to szczoteczką z miękkim włosiem. Zabieg rób raz w tygodniu, nie częściej, by nie doszło do dodatkowych podrażnień.
  7. Jeśli poczujesz swędzenie i pieczenie, jak najszybciej posmaruj usta kremem Erazaban z dokozanolem – substancją aktywną, która uniemożliwia namnażanie się wirusa opryszczki, łagodzi ból i przyspiesza gojenie się wykwitów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (134 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...