Opinie o kosmetyku: Farmona Dermiss, 03 Soft Exfoliation- Progresywny żel złuszczający z kwasem szikimowym

Obszerna opinia … „W przypadku mojej mamy żel się spisał, w moim również. Cera faktycznie staje się gładsza, świeża, pobudzona. Kwas nie podrażnia, nie pozostawia zaczerwienień. Po kilku dniach stosowania pojawiają się widoczne rezultaty w postaci czystszej, gładkiej, pozbawionej w pewnym stopniu niedoskonałości cery. Zahamowane są procesy powstawania nowych zaskórników, uregulowane jest wydzielanie sebum. Ciągłe złuszczanie naskórka powoduje przyspieszenie odnowy skóry, co wpływa na wyrównywanie zewnętrznej warstwy i może subtelnie zmniejszać blizny…” – całość poniżej

 

Opinia testerki: Hidari11

Skuteczność/efekt działania kosmetykustarstarstarstarstar
Konsystencja (jeśli dotyczy)starstarstarstarstar
Wydajnośćstarstarstarstarstar
Stosunek ceny do jakościstarstarstarstarhalf of star
Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistegostarstarstarstarstar
Opakowanie (estetyka i użyteczność)starstarstarstarstar

Nieznanym wcześniej kosmetykiem, jaki poddaję recenzji, jest progresywny żel złuszczający z kwasem szikimowym 03 Soft Exfoliation marki Farmona Dermiss. Żel ten wygrałam na licytacji, a jego testowanie rozpoczęłam od zebrania informacji na temat kwasu szikimowego.

Kwas szikimowy to nazwa zwyczajowa, pod którą kryje się kwas (3R,4S,5R)-3,4,5-trihydroksycyklohekseno-1-karboksylowy. Uczestniczy on w biosyntezie aminokwasów, takich jak fenyloalanina, tryptofan, tyrozyna. Jest to związek pierścieniowy zaliczany do hydroksykwasów karboksylowych, to znaczy, że jest kwasem organicznym posiadającym przy pierścieniu także podstawniki hydroksylowe (dokładnie trzy grupy). Nazwa tego kwasu pochodzi od anyżku gwiaździstego, który w języku japońskim określany jest mianem „shikimi.”

Ze względu na swoją naturę chemiczną i kwasowy odczyn działa hamująco na rozwój bakterii i grzybów mikroskopijnych, zmniejsza wydzielanie sebum, odblokowuje pory i przywraca odpowiednie pH skórze. Ma właściwości eksfoliacyjne, które uzyskuje się nawet przy niskim jego stężeniu.

Efekty stosowania:

Pierwszą osobą, która zastosowała kosmetyk, jest moja mama, która zachęciła mnie do jego użycia w tym samym dniu, w którym powiedziała z samego rana: „Asiu, zobacz, jaką mam gładką skórę po twoim kosmetyku, jaki wygrałaś.”

Żel jest bezbarwny, ma słabo wyczuwalny zapach, który przypomniał mi ćwiczenia laboratoryjne z biochemii i chemii organicznej, podczas których, bardzo nie chcąc, wdychałam opary różnych związków organicznych, próbując oddychać jak najmniejszymi możliwościami płuc. To mnie uświadomiło, iż w żelu faktycznie obecny jest kwas, a nie tylko nazwą zdobi etykietę. Konsystencja preparatu jest gęsta i lepka, trochę nawet galaretowana. Nałożony na skaleczenie, otwartą ranę, nawet niewielką, powoduje szczypanie (znów potwierdzenie obecności kwasu w jakimś konkretnym stężeniu). Przeszukałam internet w celu znalezienia informacji na temat wartości tego stężenia, ale nie udało mi się odnaleźć.

Kosmetyk przeznaczony jest do stosowania na skórę twarzy i dekoltu, jednak jestem pewna, że sprawdziłby się również u osób, które mają problem z gromadzeniem się martwego naskórka na podeszwach stóp.

W przypadku mojej mamy żel się spisał, w moim również. Cera faktycznie staje się gładsza, świeża, pobudzona. Kwas nie podrażnia, nie pozostawia zaczerwienień. Po kilku dniach stosowania pojawiają się widoczne rezultaty w postaci czystszej, gładkiej, pozbawionej w pewnym stopniu niedoskonałości cery. Zahamowane są procesy powstawania nowych zaskórników, uregulowane jest wydzielanie sebum. Ciągłe złuszczanie naskórka powoduje przyspieszenie odnowy skóry, co wpływa na wyrównywanie zewnętrznej warstwy i może subtelnie zmniejszać blizny.

Podsumowanie:

Żel zawiera jedną substancję aktywną o bardzo szerokim spektrum działania. Kwas szikimowy stanowi uzupełnienie esencji kwasów, które są istotne dla naszej urody i stanu zdrowia. Sam kosmetyk charakteryzuje się dużą skutecznością. Jego cena nie jest jednak mała, ponieważ, w zależności od sklepu, waha się pomiędzy 16 a 23 zł za 75 ml. Biorąc pod uwagę jednak jego wydajność, warto rozważyć jego zakup w przypadku dręczących problemów z łuszczącą się skórą, szczególnie w nadchodzącym okresie wakacji.

Oceń ten produkt:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...

Zobacz też:

DERMISS Farmona – linia kosmetyków bazująca na azjatyckich rytuałach

DERMISS Farmona – linia kosmetyków bazująca na azjatyckich rytuałach

Koncepcja pielęgnacji DERMISS bazuje na azjatyckich rytuałach, według których, skóra posiada naturalną zdolność regeneracji, a kosmetyki mają ją w tym wspierać podczas masaży jadeitowymi wałeczkami czy kokonami jedwabnika. Dlatego tak ważny jest system naturalnej pielęgnacji, […]
Kosmetyki peelingujące – złuszczanie od stóp do głów

Kosmetyki peelingujące – złuszczanie od stóp do głów

Twoja twarz ma ziemisty odcień, a skóra na ciele stała się mało jędrna i elastyczna? Dobrą kondycję i piękny wygląd przywróci złuszczanie i dobry peeling. Jesień i zima to także najlepsza pora na kurację kwasami. […]
Komentarze
 1. Hidari11  1 października 2017 19:27

  Dziękuję za publikację tej recenzji 🙂 Napisałam też wcześniej rcenzję żelu w białym opakowaniu, mam nadzieję, że też będzie mogła zostać wykorzystana na portalu :).

  Odpowiedz
 2. colorful.jelly  2 października 2017 20:36

  Świetna recenzja 🙂 Myślę, że sama chętnie skuszę się na ten produkt 😉

  Odpowiedz
 3. blogujemytestujemy  8 października 2017 08:41

  Chyba muszę się w niego zaopatrzyć i sama wypróbować u siebie

  Odpowiedz
 4. Aneta  10 października 2017 13:33

  Zdecydowanie coś dla mnie 🙂

  Odpowiedz
 5. Magda  15 listopada 2017 16:09

  Warty sprobowania 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany