Coraz więcej pszczół w naszym życiu! Przedstawiamy opakowanie z wosku pszczelego, a także wyjątkową pizzę dla wyjątkowych konsumentów

Pszczoły dają nam bardzo wiele, dlatego powinniśmy o nie dbać. Na szczęście coraz więcej i głośniej mówi się na ten temat, dlatego na dachach domów powstają specjalne pasieki, a w miastach dzikie łąki. Co więcej, okazuje się, że oprócz zapylania i miodu, wyprodukowany przez nie wosk służy ekologii.

Ekolodzy apelują do nas o większy szacunek dla pszczół, bez których trudno by nam było sobie poradzić. W związku z naszym stylem życia, robi się dla tych pożytecznych owadów coraz mniej miejsca. Tymczasem gdyby ich zabrakło, kto zapyli kwiaty, z których wyrosną owoce i warzywa? Pamiętajcie, że zapylają aż 70 procent występujących na Ziemi gatunków roślin! Dlatego dbajmy o pracowite pszczółki jak potrafimy, a także czerpmy z dobrodziejstw jakie nam dostarczają – w służbie ekologii. Warto zatem przedstawić opakowanie z wosku pszczelego, a także specjalną przekąskę dla owadów. To drugie jest kolejną formą wsparcia dla nich, podobną do opisywanej już przez nas restauracji dla pszczół.

opakowania z woskuźródło: www.pixabay.com

Coraz więcej pszczół w naszym życiu! Przedstawiamy opakowanie z wosku pszczelego, a także wyjątkową pizzę dla wyjątkowych konsumentów

Opakowania na pierwsze śniadanie i owoców na piknik, przykrywanie żywności – wciąż najpopularniejsze do tych zadań są folie i inne niebezpieczne dla środowiska tworzywa sztuczne. Tymczasem możemy to zrobić ekologicznie i to dzięki pszczołom, a dokładniej – używając woskowijek.

 

https://www.instagram.com/p/B0vfBtsFa0r/ https://www.instagram.com/p/B0NkavNIzI4/ https://www.instagram.com/p/ByfPBHLo0bD/

 

BeePack będzie służył nam dłużej niż plastikowa jednorazówka – wystarczy prać go w letniej wodzie z mydłem. A do tego powstał w sposób ekologiczny i sam w sobie jest eko.  To połączenie polskiej przyjaznej środowisku tkaniny bawełnianej połączonej właśnie z woskiem pszczelim, olejem jojoba i żywicą drzewną. Każdej z substancji przydzielona została ważna funkcja. Olej dba o świeżość produktu, a pozostałe działają przeciwbakteryjnie.

 

https://www.instagram.com/p/Bv9oBEOgO7Q/ https://www.instagram.com/p/Bu_WGW6AxnD/

 

Woskowijki BeePack sprawiają, że jedzenie jest dłużej świeże, nie tarci swojego smaku i aromatu, a także pakują asortyment żywieniowy właściwie każdej wielkości. Zmieszczą i gotowe danie, które owiniemy zamiast zamykając je w plastiku, jak i przekrojone owoce. Wystarczy w woskowijkę włożyć produkt, a ta zamknie się pod wpływem ciepła naszych dłoni. Do ekologicznego rozwiązania zachęca również przepiękny design.

 

W nagrodę za ciężką pracę… pizza dla pszczół

Za produkcję wosku do ekologicznych woskowijek pszczołom oczywiście należy się nagroda. Ale nie tylko za to – bez nich nigdy nie poznalibyśmy choćby cudownego smaku pizzy. Ta bowiem najlepsza jest z sosem pomidorowym, którego nie byłoby bez owadów. Przypomniała o tym znana pizzeria Papa John’s, która połączyła siły z organizacją ekologiczną tworząc: pizzę dla pszczół! Na dwucentymetrowym placku znalazły się niezapominajki, pelargonie, rozmaryn i kwiatowe pyłki. To symboliczny, ale jakże ważny gest, który każe nam doceniać pszczoły. Z pewnością też na produkcji jednego przysmaku się nie skończy, a pysznością zostanie poczęstowanych całe grono naszych żółto-czarnych przyjaciół.

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (114 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  7 sierpnia 2019 18:09

    Świetny pomysł na takie ekologiczne opakowanie.

    Odpowiedz
  2. klaudiaban  10 sierpnia 2019 22:58

    Pszczół u w mnie w ogródku jest dużo, nigdy ich nie zabijam w przeciwieństw do innych owadów i robactwa nieproszonych. Jak wleci do domu to za pomocą jakiegoś pojemnika czy słoika przenoszę ją na dwór.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany