Opakowanie na jajka zmieniające się w ziemię, z którego wyrasta roślina. Czy nadchodzi nowy ekologiczny trend? Mamy nadzieję!

Jak wam się podoba ten pomysł? Z pozoru zwyczajne opakowanie do jajek, gdy już przestaje nam służyć, wsadzamy do ziemi, podlewamy i wyrasta z niego roślina. To nie wymysł, a prawdziwe recyklingowe odkrycie greckiego projektanta!

Nie jest tajemnicą, że nasza planeta pogubiła się już pod zwałami plastiku, co jednych niewiele obchodzi, a innych natomiast zmusza do działania. Myśl technologiczna i możliwości współczesnego świata na szczęście dają narzędzia nie tylko do niszczenia, ale też do naprawy tego, czego zdążył dopuścić się człowiek. Każdy najmniejszy krok jest na wagę złota, a taki, naszym zdaniem, postawił George Bosnas, grecki projektant. Wpadł na genialny w swej prostocie pomysł. A mianowicie stworzył opakowanie na jajka, które jest w pełni biodegradowalne i przysłuży się jeszcze dodatkowo planecie, bowiem wyrośnie z niego roślina.

źródło: www.pixabay.com

Opakowanie na jajka zmieniające się w ziemię, z którego wyrasta roślina. Czy nadchodzi nowy ekologiczny trend? Mamy nadzieję!

Pomysł Greka zrodził się w duchu recyklingu. Projektant wymyślił sobie, że niepotrzebny nikomu śmieć nie tylko zniknie z powierzchni ziemi, ale przerodził się też w coś dla niej wartościowego. I tak powstało opakowanie na jajka, w pełni biodegradowalne, które można wsadzić do ziemi wraz z nasionami, a wkrótce wyrośnie z nich roślina. Ale po kolei. Na początek trzeba przeanalizować skład ów opakowania. I tak znajdziemy tutaj same przyjazne środowisku składniki: mąkę, ścier drzewny, a także skrobię. Do opakowania, żeby było ciekawie – dodano także nasiona, z których będzie mogła wykiełkować roślinka. 

 

Jak to działa?

Opakowanie na początku, zgodnie z założeniem ma być pojemnikiem na jajka. Możemy zabrać je ze sobą do sklepu, gdzie wybierzemy swoje ekologiczne produkty, a następnie zabezpieczymy w „wynalazku”. Oczywiście to schowek wielokrotnego użytku, ale gdy już spełni tę swoją rolę – zasadź go w ziemi lub doniczce i regularnie podlewaj. Z czasem sam pojemnik zmieni się w swoistą glebę, z której po około 26 dniach wyrośnie twoja własna roślinka. Planeta będzie ci za nią dozgonnie wdzięczna.

BioEggs BioPackage – bo tak nazywa się ten eko wynalazek, bardzo się spodobał w kręgach ekologów, ale nie tylko. Został nawet zwycięzcą prestiżowego konkursu Young Balkan Designer 2019. 

 

Tak z opakowania po jajkach wyrasta kwiat:

https://www.instagram.com/p/ByrXrw6I7jJ/

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  22 lipca 2019 09:48

  Świetne rozwiązanie. Ja otrzymałam od firmy Biotrem naczynia z otrębów pszennych (dla uczniów do przeprowadzenia eksperymentu z biodegradacją), które też się rozkładają w ciągu 30 dni w kompoście.

  Odpowiedz
 2. Kika07645  22 lipca 2019 12:57

  Wow, super pomysł 🙂 oby więcej takich

  Odpowiedz
 3. Skosa Sandra  7 października 2019 04:03

  Kibicuję ekologicznym rozwiązaniom, dlatego ten pomysł również wydaje mi się świetny. Ony tylko te ekologiczne pomysły na stałe się zakorzeniły.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany