Opadająca powieka. Jak się pozbyć defektu?

Opadająca powieka to jedno z częstszych schorzeń okolic oczu. Warto pamiętać, że nie jest to wyłączenie defekt kosmetyczny, ale też zdrowotny i może mieć nieprzyjemne następstwa. Jak skutecznie pozbyć się opadającej powieki? Podpowiadamy!

Opadająca powieka sprawia, że twarz nabiera smutnego, posępnego wyrazu. Defekt jest najczęściej oznaką starzenia się skóry. Jak dbać o delikatną okolicę oczu? Skąd dokładnie bierze się opadająca powieka? Jak są sposoby korekcji defektu? Jak się malować, by ukryć estetyczny problem? Czy istnieją domowe maseczki, które pomogą w walce z tym defektem? Sprawdźcie!

opadająca powieka

pixabay.com

Opadająca powieka: przyczyny i skutki

Problem może być wynikiem starzenia się skóry lub mieć podłoże genetyczne. Bywa skutkiem nadmiaru skóry na powiece, osłabienia mięśni w jej okolicach, uszkodzenia nerwu lub chorób. Duży wpływ na wiotczenie skóry okolic oczu mogą mieć niezdrowa dieta, nadmierne opalanie, używki oraz szybki spadem masy ciała.

Opadająca powieka może znacznie utrudniać codzienne życie. Nie tylko sprawiać, że nasza twarz wygląda na zmęczoną, ale też ograniczać pole widzenia.

Opadająca powieka: leczenie

Jeśli opadająca powieka spowodowania jest starzeniem się skóry, warto stosować preparaty liftingujące okolice oczu, specjalne kremy, masaże i ćwiczenia wspomagające walkę z defektem.

To nie tylko defekt kosmetyczny, ale też zdrowotny. Jej usunięcie może poprawić estetykę twarzy i pomóc także w wymiarze praktycznym.Wiele rozwiązań opadającej powieki oferuje chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna.

Wśród zabiegów szczególnie skutecznie są blepharoplastyka oraz laserowa korekcja. Na pewno przywrócą one twarzy młody wygląd i sprawią, że zniknie przeszkoda utrudniająca widzenie. Przed zastosowaniem  jednej z metod, konieczna jest jednak konsultacja z lekarzem i wykonanie niezbędnych badań, w tym okulistycznych!

Opadająca powieka

pixabay.com

Opadająca powieka: ćwiczenia

Regularnie wykonywane ćwiczenia twarzy ujędrniają okolice oczu i mogą poprawić wygląd opadających powiek. Najlepiej wykonywać je np. podczas codziennego wklepywania kremu pielęgnacyjnego. Podczas ćwiczeń możesz wykorzystać kosmetyki z kwasem hialuronowym lub kolagenem, które dodatkowo działają ujędrniająco lub kostki lodu, wspierające jędrność oraz sprężystość skóry. Oto 3 przykładowe sposoby walki z opadającą powieą!

Ćwiczenie 1: Kieruj spojrzenie w górę, dół, prawo i lewo. Następnie wykonuj oczami ruchy koliste. Ćwicz przez 20 sekund. Staraj się nie marszczyć czoła!

Ćwiczenie 2: Delikatnie szczyp skórę dookoła oczu, w ich kącikach i pod łukiem brwiowym. Powtarzaj ćwiczenie przez 10 sekund.

Ćwiczenie 3: Oklepuj opuszkami palców powieki i kąciki oczu przez 20 sekund.

Opadająca powieka: makijaż

Make-up korygujący opadającą powiekę powinien skupiać się na odwróceniu uwagi od defektu. Pomóc mogą staranne podkreślenie rzęs i kreski namalowane eyelinerem. Najlepiej podkreślać oczy niezbyt ciemnymi, rozświetlającymi cieniami. Znacząco może pomóc makijaż odmładzający.

Dobrze jest malować rzęsy tuszem wydłużająco-podkręcającym, szczególnie podkreślając zewnętrzny kącik oka. Pomóc mogą także sztuczne rzęsy.

Inny sposób to malowanie na powiekach kreski, np. jaskółki. Najlepiej by była lekka wygięta do góry, to „podniesie” powiekę. Pomóc mogą także starannie podkreślone brwi, które nadadzą głębi spojrzeniu i „otworzą” oczy.

Można postawić na smoky eyes z wykorzystaniem brązowych cieni, które wymodelują oko. Pamiętaj, jasne cienie zastosuj przy kąciku wewnętrznym, ciemniejsze przy zewnętrznym.

Powyższe informacje są jedynie sugestią i nie powinny zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem, należy skonsultować się z lekarzem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (243 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...