Oniryczna kolekcja Lany Nguyen – inspiracje kulturą europejską i wietnamską

Już niedługo Lana Nguyen zaprezentuje swoją nową kolekcję inspirowaną kulturą europejską i wietnamską.  W kolekcji znajdziemy typowe dla projektantki skrajne połączenia tkanin delikatnych z ciężkimi. Nowoczesne, lekkie tkaniny, takie jak, koronki, szyfony, czy tiule, zostaną połączone z mocnymi, grubymi, tradycyjnymi materiałami i z oryginalną tkaniną, ręcznie dzierganą przez mniejszość kulturową gór Sapa w Wietnamie. Więcej szczegółów na temat nowej kolekcji poznamy już wkrótce, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia najnowszej sesji aktualnej kolekcji Lany Nguyen.

Oniryczna kolekcja Lany Nguyen

Lana Nguyen to 22-letnia projektantka ubioru, która urodziła się w Wietnamie, w Hanoi. W Polsce mieszka od wielu lat. Oprócz projektowania zajmuje się także stylizacją. Pracuje dla wielu magazynów modowych, telewizji, oraz współpracuje z polskimi gwiazdami.

 „Modą fascynuję się od dziecka. Zmysł artystyczny kształtowałam już od młodych lat. Moda nigdy nie była mi obojętna.  Zawsze zwracałam uwagę na to, w co się ubieram i jak inni ludzie dobierają sobie stylizacje na co dzień. Początkowo, projektowanie, przerabianie i szycie sobie ubrań było zabawą. Z czasem przerodziło się w ogromną pasję, która zaowocowała decyzją o całkowitym poświęceniu się modzie, zarówno jeśli chodzi o kierunek studiów, jak i karierę zawodową. I ta decyzja utwierdziła mnie w przekonaniu, że trzeba robić to, co się kocha. Inspiracje czerpię z różnych źródeł, które na co dzień daje nam świat –  od muzyki, poprzez emocje,aż po otaczające mnie przedmioty. W swoich pracach wykorzystuję radykalne połączenia tkanin miękkich z ciężkimi oraz przykładam dużą wagę do drobnych detali. Tym samym tworzę kompilację kobiety delikatnej, romantycznej, eterycznej z tą lekko zalotną, kokieteryjną i pewną siebie”.

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Kolekcja Lany Nguyen

Ubrania Lany Nguyen sa dostępne w atelier projektantki w centrum Warszawy oraz  w butiku TFC przy Brackiej 25

Więcej informacji na http://www.facebook.com/LanaNguyenfan oraz na www.lananguyen.com

 

Photo: Katarzyna Górecka (www.katarzynagorecka.com)
Models: Michalina Czynszak & Izabela Majek (Mango Models)

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...