Oliwa ozonowana – najnowszy hit w naturalnej pielęgnacji skóry!

W ciągu ostatnich dwóch lat olejowanie wyrosło na jedną z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych, naturalnych metod pielęgnacji ciała. Zaczęłyśmy od olejowania włosów, teraz olejujemy twarz, a nawet płytki paznokci wymagające regeneracji. Oprócz odpowiedniej techniki olejowania i dopasowania dobroczynnych właściwości olejków do potrzeb wybranej partii ciała, istotne jest jednak także to, jaki olej lub oliwę wybieramy. Jeszcze niedawno największą popularnością cieszył się olej kokosowy, który w praktyce nie zawsze okazywał się wystarczająco „plastyczny” do kompleksowej pielęgnacji. Później nasze oczy zwróciły się ku olejkowi ze słodkich migdałów, olejowi marula i olejowi z awokado. Teraz ich miejsce zaczyna zajmować oliwa ozonowana – kosmetyk i lek w jednym, bazujący już nie tylko na bogactwie minerałów zawartych w oliwie, ale także na zbawiennych właściwościach ozonu. Wyjaśniamy czym jest i jakie jest jej działanie!

oliwa ozonowana

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pixabay.com

Oliwa ozonowana – najnowszy hit w naturalnej pielęgnacji skóry!

 

Oliwa i ozon – jak mleko i miód

Lecznicze właściwości ozonu są znane i wykorzystywane od dawna. Już w czasie I wojny światowej lekarze dezynfekowali nim rany, uznając ten gaz za jeden z najbardziej skutecznych środków bakteriobójczych, antywirusowych i przeciwgrzybiczych. Oliwa z oliwek jest zaś skarbnicą antyoksydantów i bogatym źródłem witamin: A, B, C, D, E i F. Doskonale nawilża, odżywia i regeneruje skórę, nadając jej zdrowy, promienny wygląd, a przy okazji chroniąc ją przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Zestawienie obu składników jest zatem niczym połączenie mleka z miodem – tworzy duet idealny, który nie tylko pozostawia skórę miękką, gładką i wyraźnie ujędrnioną, ale też rewitalizuje skórę oraz leczy urazy, oparzenia, ranki po ukąszeniach owadów, a nawet odleżyny. Co więcej, stosowanie ozonowanej oliwy pomaga niwelować zakwasy i sprawdza się w przypadku przewlekłych problemów skórnych, takich jak łuszczyca, „rybia łuska” czy atopowe zapalenie skóry.

 

Jak powstaje oliwa ozonowana?

W przeciwieństwie do wielu naturalnych kosmetyków, oliwa ozonowana nie może być wytwarzana samodzielnie, w warunkach domowych. Nieprawidłowo przeprowadzony proces ozonowania często prowadzi bowiem do powstania szkodliwych dla skóry aldehydów, dlatego lepiej zaufać profesjonalnym producentom kosmetyków, sięgając po ich certyfikowane wyroby. Oliwa ozonowana powstaje przy użyciu ozonu (czystego gazu), który w procesie barbotowania łączy się z podwójnymi wiązaniami tłuszczów nienasyconych oliwy, dokładnie ją wypełniając. Firmy kosmetyczne zazwyczaj wybierają do produkcji tego kosmetyku wysokojakościową oliwę z oliwek, pochodzącą z Grecji. 

 

Na czym polega jej wyjątkowość?

Ozon połączony z oliwą z oliwek przyjmuje postać ozonków, których struktura pozwala składnikom odżywczym oliwy przenikać w głąb skóry. Ozonki intensyfikują przy tym komórkowe reakcje chemiczne zachodzące przy udziale tlenu. Po zaaplikowaniu oliwy ozonowanej krew i limfa zaczynają więc krążyć szybciej, komórki stają się lepiej dotlenione i odżywione, zastoiny charakterystyczne dla cellulitu zostają odprowadzone, stany zapalne ustępują,  a skóra wygląda młodziej i zyskuje promienny blask. Dodatkowo taka oliwa tworzy na naskórku ochronny film, zabijający grzyby i wolne rodniki. 

 

Próbowałyście już oliwy ozonowanej? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (210 głosów, średnia: 4,48 z 5)
loading... zapisuję głos...