Olejki najlepsze dla urody – 7 top propozycji

Kosmetyki bazujące na olejkach naturalnych robią zawrotną karierę w kosmetyce.
Czy warto zaprzyjaźnić się z nimi na dłużej? Zdecydowanie tak. Używajmy ich do różnorodnej pielęgnacji. Przy pomocy różnorodnych olejków wykonujemy olejowanie włosów czy olejowanie twarzy. Nie zapominajmy także o olejku rycynowym na rzęsy lub aplikacji tego samego olejku rycynowego na włosy. To najtańszy i najprostszy kosmetyk ze spektakularnymi rezultatami. Także olej kokosowy święci tryumfy na szczycie wybieranych do pielęgnacji olejków czy mniej znany olej z krokosza barwierskiego. Istnieją także inne gotowe mieszanki olejków?  Oto nasze typy poniżej.

Olejek arganowy

Jest drogocennym składnikiem o właściwościach przeciwstarzeniowych. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy (m.in. witaminy E) oraz kwasów OMEGA (3, 6 i 9) zwalcza wolne rodniki i sprawia, że skóra jest gładka, miękka i doskonale nawilżona. Jest bardzo dobrze przyswajalny i całkowicie wchłaniany przez skórę. Olejek ten można spotkać w produktach do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, a nawet… zmywaczu do paznokci.

Znajdziesz go m.in. w: eliksirze Galénic, zmywaczu do paznokci Pardon My French, kremie pod oczy Pat&Rub by Kinga Rusin, odżywce do włosów Argan & Olive Oil

Olejek Tsubaki

Ostatnio coraz częściej możemy go spotkać w produktach pielęgnacyjnych. Pozyskiwany jest z kwiatu Tsubaki – odmiana Kamelii Japońskiej. Olejek z tego kwiatu jest wyjątkowo bogaty w kwasy omega-9 i fitosterole, czyli główne składniki lipidów skóry i włosów. Olejek stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu silnie odżywia i skutecznie spowalnia procesy starzenia. Ze względu na swoje właściwości spajające komórki, usprawnia funkcje barierowe skóry i włosów, a tym samym poprawia ich kondycję i blask.

Znajdziesz go m.in. w: suchym olejku Nuxe

Olejek różany

Ma działanie urodę i samopoczucie. Wykazuje działanie uspokajające, przeciwbólowe, antyseptyczne, przeciwzapalne. Wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi podrażnienia, regeneruje i nawilża skórę. Ma szerokie zastosowanie w aromaterapii.

Olejek migdałowy

Odżywia i regeneruje, zwiększając elastyczność i miękkość, przywraca skórze blask, a także sprzyja odnowie równowagi lipidowej. Bogaty jest w substancje białkowe, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A i E znane z silnych właściwości przeciwutleniających, witaminę D i B2, proteiny i minerały, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, sód i cynk. Może być używany przez osoby z problematyczną skórą – trądzik, podrażnienia, zaczerwienienia.

Znajdziesz go m.in. w: trójfazowym olejku Barwy Harmonii, peelingu z witaminą C Clarena

Olejek sezamowy

Olej posiada silne właściwości regeneracyjne.  Dzięki nim skóra odzyskuje elastyczność. Posiada też działanie fotoochronne. Hamuje wolne rodniki generowane przez promieniowanie UVB. Dzięki wysokiej obecności kwas linolowego w składzie posiada działanie nawilżające.  Łagodzi skórę i redukuje utratę wody transepidermalnej.

Znajdziesz go m.in. w: olejku do ciała Neutrogena

Olejek z nasion drzewa moringa (nazywanego „drzewem cudów”)

Zawiera nadzwyczajne bogactwo składników odżywczych i antyoksydantów. Odżywia i regeneruje skórę oraz wzmacnia jej barierę ochronną, przeciwdziałając procesom starzenia. Nawilża skórę, rozświetla i poprawia jej koloryt.

Znajdziesz go m.in. w: kremie Sharley Youth Elixir

Olejek z rokitnika zwyczajnego

To znany przeciwutleniacz z beta-karotenem. Poprawia elastyczność, koloryt skóry oraz jej gładkość. Polecany w pielęgnacji skóry dojrzałej oraz wymagającej regeneracji. Nadaje skórze złocisty odcień.
Znajdziesz go m.in. w: odżywczym olejku do twarzy Arbonne Intelligence, olejku do demakijażu Clarena Naturalis

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (248 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...