Przepis na olejek złodziejski – najsilniejszy eliksir przeciwzapalny, który chroni przed infekcjami

W czasach, gdy co druga stacja telewizyjna czy radiowa namawia nas do kupowania kolejnych leków, a na każdym rogu ulicy znajduje się apteka, warto poszukać przeciwwagi dla łykanej garściami chemii, częstokroć bardziej nam szkodzącej niż pomagającej podbudować zdrowie. Proponujemy Wam rewolucyjne i w pełni naturalne rozwiązanie wielu zdrowotnych problemów – olejek złodziejski, którego receptura sięga piętnastego wieku!

Spis treści:

Olejki eteryczne to nie tylko ważne składniki perfum czy naturalne poprawiacze nastroju, ale także organiczne substancje lecznicze i suplementy skutecznie chroniące przed zachorowaniem. Tajemnicze średniowieczne oleum, znane jako olejek złodziei® lub ejek złodziejski, łączy cechy pięciu najsilniejszych z nich i potęguje działanie złotej piątki niczym magiczny eliksir. Poznaj fascynującą historię powstania tej leczniczej receptury i przygotuj ją samodzielnie!

olejek złodziei

źródło: www.unsplash.com

Olejek złodziejski – średniowieczny eliksir przeciwzapalny, który do dziś doskonale chroni przed infekcjami

Jeżeli jesteś miłośniczką naturalnych metod ochrony zdrowia i medycyny alternatywnej, olejek złodziei® obowiązkowo musi znaleźć się w Twojej apteczce. Bazuje on na leczniczych właściwościach pięciu popularnych olejków eterycznych: goździkowego, rozmarynowego, cytrynowego, cynamonowego i eukaliptusowego. Pierwszy z nich zawiera eugenol – substancję o silnym działaniu bakteriobójczym, przeciwzapalnym i antyseptycznym. Jak wykazują liczne badania, hamuje on rozwój drożdży, a także bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Drugiemu dowiedziono bardzo wysoką aktywność przeciwbakteryjną wobec co najmniej 60 szczepów Escherichia coli. Olejek cytrynowy zwalcza grzyby, wirusy, bakterie i działa antyseptycznie. Olejek cynamonowy potrafi zabijać nawet bakterie, które opierają się antybiotykom, zaś eukaliptusowy świetnie sprawdza się przy leczeniu chorób układu oddechowego.

Ich połączenie daje więc iście „wybuchową” leczniczą mieszankę, która jest w stanie zwalczyć nawet 90% drobnoustrojów krążących w powietrzu!

 

Olejek złodziejski – historia powstania

www.pixabay.com

Historia powstania tego olejku  jest równie zaskakująca, co jego działanie. Sięga ona roku 1413, czyli ponurego czasu, gdy Francję trawiła wielka epidemia dżumy. To właśnie w tym czasie czterech sprytnych złodziejaszków wpadło na pomysł, by okradać chorych z kosztowności, wykorzystując fakt, iż pogrążenia w malignie nie są oni w stanie się bronić. Seria grabieży szybko została jednak przerwana, a opryszków schwytano i postawiono przed królewskim sądem.

Wszystkich zastanawiało jednak to, w jaki sposób mężczyźni byli w stanie bezpiecznie dotykać ciężko chorych ludzi i wchodzić do ich domów, podczas gdy szalejąca choroba szerzyła się w błyskawicznym tempie. Za ujawnienie sekretu złodziejom obiecano odpuszczenie kary. Wówczas wyznali oni, iż przed wybuchem epidemii byli handlarzami perfum i przypraw, a kiedy na skutek szerzenia się choroby wstrzymano międzynarodową żeglugę, musieli znaleźć inny sposób zarobkowania. Dzięki posiadanej wiedzy z zakresu działania naturalnych olejków, którymi handlowali, opracowali więc recepturę, pomagającą im chronić się przed zakażeniem. Przygotowany według niej olejek nakładali na dłonie, skronie, uszy i okolice ust. 

Niestety obietnica króla nie została spełniona i złodziei skazano na śmierć. Ich wynalazek wykorzystali jednak lekarze, którzy leczyli pacjentów cierpiących na dżumę. Podobnie jak sprytni handlarze, nakładali oni mieszankę na ręce, uszy, skroń i stopy, a na twarzach nosili maski z długim „dziobem”, w którym umieszczali nasączoną olejkiem szmatę. Dzięki temu wynalazkowi udało się znacząco ograniczyć śmiertelność wśród ofiar choroby. Warto więc wyciągnąć z tego lekcję dla siebie i przygotować olejek samodzielnie!

Przepis na olejek złodziejski

olejek złodziei

www.unsplash.com

Składniki:

  • 40 kropli olejku goździkowego,
  • 35 kropli olejku cytrynowego,
  • 20 kropli olejku cynamonowego,
  • 15 kropli olejku eukaliptusowego,
  • 10 kropli olejku rozmarynowego.

Wykonanie:

Wlej olejki do wysokiego szklanego naczynia i dokładnie wymieszaj. Miksturę przelej do ciemnej, najlepiej szklanej butelki z kroplomierzem. Przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu.

 

www.unsplash.com

 

Jak stosować olejek złodziei®?

www.unsplash.com

Olejek złodziejski można stosować na bardzo wiele sposobów:

  1. W celu przyspieszenia gojenia rany na ciele i zapobieżenia infekcji, należy polać nim okolice wokół zranienia, odmierzając od 1 do 3 kropli.
  2. Aby uśmierzyć ból głowy należy polać kciuk odrobiną olejku i przyłożyć go do miejsca nad górną wargą. Rozpylony pod nosem aromat powinien szybko odpędzić migrenę.
  3. Na bolące gardło: wymieszaj 3-4 krople olejku z dwiema łyżkami wody i przepłucz gardło miksturą. Powtarzaj 3 razy dziennie.
  4. By wzmocnić odporność i uchronić się przed zarażeniem chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, regularnie nacieraj dłonie oraz stopy dwiema kroplami olejku.
  5. Jeśli chcesz poprawić jakość powietrza w domu, oczyścić płuca i zatoki przy przeziębieniu i polepszyć koncentrację, wlej kilkanaście kropli olejku do kominka z podgrzewaczem.
  6. By oczyścić układ pokarmowy z pasożytów, szkodliwych bakterii, pleśni czy złogów, dodaj 2 krople olejku do butelki z wodą i pij miksturę w ciągu dnia.
  7. Bardzo dobry środek do dezynfekcji różnych domowych powierzchni uzyskasz, dodając kroplę olejku na ok. 15 ml wody. Możesz przecierać nim blaty, półki, podłogi, a nawet dywany, zabawki czy kratki wentylacyjne.
  8. Dodanie kilku kropli olejku do prania pomoże nie tylko skutecznie je wyczyścić, ale też nada mu piękny zapach.

Oznaczenia „Olejek złodziei” oraz „Olejek 4 złodziei” nie stanowią nazwy rodzajowej i zostały zarejestrowane w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej jako znaki Towarowe słowne. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...