Olejek mrówkowy – depilacja dzięki niemu ma sens! Nie odrastają włosy!

Czy znacie już najnowszy hit z krajów arabskich przeciwko odrastaniu włosów po depilacji? To olejek mrówkowy. Nazwa nie jest zachęcająca – ale nie dajmy się zwieść pozorom. Przede wszystkim – nie jest to olej z mrówek.

olejek-mrówkowy_2

Olejek mrówkowy – jak działa?

Podstawowym składnikiem tego olejku jest kwas wydzielany przez jaja mrówek. Działanie olejku polega na tym, że wsmarowując go w skórę po depilacji, zmiękczamy cebulki włosów, co prowadzi do ich spowolnienia i podobno prawie do zaniku mieszka włosowego. Pewną niedogodnością jest to, że należy go aplikować na obszarach poddanych depilacji od 2 do 3 razy dziennie i wmasowywać przez ok 10 minut. Dodatkowo – olejek przed użyciem powinien być lekko podgrzany w ciepłej wodzie. UWAGA! Należy odczekać ok 4 dni po depilacji.

Z pewnością – w perspektywie nadchodzącego lata, taki naturalny kosmetyk może okazać się skarbem, jeśli działa faktycznie, jak obiecują producenci. W Polsce dotarłyśmy do 2 firm, które oferowały ten olejek w cenie 45 zł i 80 zł. Pozostaje jeszcze pytanie o te osoby, które są uczulone na jad mrówek – jak pisząca ten tekst. Z pewnością kupię ten olejek na własny użytek – przetestuję i opiszę Wam, czy działa. Chyba, że po pierwszej aplikacji dojdzie do reakcji alergicznej. W takim przypadku powiadomię Was tym bardzo szybko.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (246 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...