Oleje na wzdęcia. Naturalne remedium na problemy z niestrawnością
Nieprzyjemne uczucie „nadmuchanego” brzucha, któremu towarzyszą wędrujące po żołądku bąbelki, potrafi skutecznie popsuć nam humor i karykaturalnie wypchnąć fałdę brzuszną. Podpowiadamy, jak się go pozbyć i szybko „przekłuć balonik”, stosując naturalne oleje na wzdęcia prosto z babcinej apteczki!
Oleje na wzdęcia. Naturalne remedium na problemy z niestrawnością
Olej imbirowy
Imbir działa łagodząco na wszelkie podrażnienia żołądka. Hamuje wydzielanie prostaglandyn, czyli związków uczestniczących w stanach zapalnych. Znosi także uczucie ciężkości po posiłku i niweluje nadmiar gazów, dzięki czemu świetnie sprawdza się w walce ze wzdęciami. Jeśli więc potrzebujesz szybkiej pomocy, by zwalczyć tę przykrą dolegliwość, dodaj kilka kropli olejku z imbiru do gorzkiej herbaty i wypij miksturę. Możesz też dodać odrobinę olejku do łyżeczki miodu i zjeść go na zimno w takim połączeniu.
Oleje na wzdęcia
Olej rumiankowy
Olej z kwiatów rumianku słynie z właściwości przeciwzapalnych (jakie zawdzięcza wysokiej zawartości azulenu) i antyrobaczych, dzięki którym skutecznie usuwa pasożyty jelitowe. Usprawnia on także proces trawienia, dzięki zwiększaniu produkcji kwasu solnego, żółci oraz enzymów w obrębie żołądka. Rozluźnia mięśnie i ułatwia odprowadzanie gazów z organizmu, co czyni go doskonałym środkiem w walce ze wzdęciami. Podobnie jak olejek imbirowy może być spożywany w herbacie i na łyżce miodu. Świetnie sprawdzi się też jako codzienny dodatek, na przykład do sałatek.
Oleje na wzdęcia
Olejek miętowy (z mięty pieprzowej)
Kolejny olejek, po który warto sięgnąć w tej niekomfortowej sytuacji to ten wytwarzany z mięty pieprzowej. Intensyfikuje on wydzielanie soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu przyczynia się do poprawy trawienia. Działa przy tym rozkurczowo, eliminując kolki oraz wzdęcia. Najlepiej sprawdzi się wypity z gorzką herbatą lub letnią wodą (wystarczy kilka kropli olejku).
Oleje na wzdęcia
Olej kminkowy
Kminek działa rozkurczowo na mięśnie gładkie żołądka, jelit oraz przewodów żółciowych. Reguluje również przepływ żółci i soku trzustkowego do dwunastnicy. Dzięki tym właściwościom skutecznie łagodzi wzdęcia, lekkie zaparcia, bóle brzucha i problemy z dojmującym wrażeniem „odbijania się” trawionych posiłków. Świetnie sprawdzi się szczególnie u osób starszych, u których utrudnione jest prawidłowe wydzielanie i przepływ żółci lub cierpiących z powodu atonii jelit.