Olej kokosowy do demakijażu. Jak oczyścić cerę bez płynu do demakijażu?

Pozostałości makijażu i zanieczyszczeń mogą skutecznie pogarszać stan cery, dlatego nie wolno pomijać codziennego demakijażu. Jedni używają płynów micelarnych lub żelów oczyszczających. Inni stawiają na naturalny demakijaż olejem kokosowym.

Jeśli mówimy o pielęgnacji, najczęściej mamy na myśli odżywianie i nawilżanie. Kompleksowo dbamy o siebie jednak dopiero wtedy, gdy dokładnie oczyszczamy skórę. Nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia, toksyny zalegające na skórze, niedokładnie usunięty makijaż, nadmiar sebum – wszystko to niekorzystnie wpływa na zdrowie i wygląd naszej cery.

Demakijaż olejami

Ciekawe rozwiązanie to demakijaż olejami. Jest rewelacyjną alternatywą dla standardowych metod oczyszczania. Idealnie sprawdza się przy delikatnej i wrażliwej skórze. OCM (Oil Cleansing Method) łączy w sobie demakijaż oraz pielęgnację cery. Naturalne olejki – używane zamiast oczyszczających płynów lub żeli – są dużo delikatniejsze i zawierają mnóstwo cennych składników odżywczych. Demakijaż olejami ma dzięki temu jedną, ważną zaletę: nie podrażnia skóry. Czy to możliwe, żeby oczyścić skórę olejkiem? Jak najbardziej. Działa tutaj zależność, że to tłuszcz (olejek) najlepiej rozpuszcza tłuszcz (sebum). To sprawia, że demakijaż olejami jest skuteczny.

Jakie oleje do demakijażu?

Dobrze wykonany demakijaż olejami to oczyszczanie odpowiednio dopasowanym olejem. Nie każdy olejek się nada, ponieważ niektóre działają komedogennie i mogą zapychać pory. Podstawą OCM jest olejek rycynowy, który mieszamy z innym, dowolnie wybranym olejem. Najczęściej poleca się olej kokosowy do demakijażu, choć można sięgnąć też po olej jojoba lub migdałowy. Do tego odrobina wody lub hydrolatu np. różanego. Nic więcej nie jest potrzebne, aby oczyścić twarz.

Olej kokosowy do demakijażu

To właśnie olej z kokosa najchętniej stosuje się w OCM. Prawdopodobnie wpływ na to ma jego cena, łatwa dostępność i specyficzna konsystencja. Bardzo duże znaczenie mają też właściwości oleju kokosowego. Ma postać jasnego masła, które dopiero pod wpływem ciepła rozpływa się i doskonale wchłania w skórę, dodając jej blasku, odżywiając i zapewniając nawilżenie. Olej kokosowy do demakijażu warto łączyć też z innymi olejkami – im bogatsza mieszanka, tym lepiej dla naszej cery.

Jak wykonać demakijaż olejem kokosowym?

Nabieramy odrobinę mieszanki, której podstawą jest olejek kokosowy i rycynowy. Ogrzewamy w dłoniach, a następnie nakładamy na przemytą wodą twarz. Wykonujemy kilkuminutowy masaż, który pozwala usunąć zanieczyszczenia i jednocześnie pobudza mikrokrążenie skórne. Na oczy możemy nałożyć odrobinę więcej olejkowej mieszanki i wspomóc się bawełnianym płatkiem kosmetycznym. Po kilku minutach wystarczy zebrać olej kokosowy z twarzy np. bawełnianą ściereczką lub chusteczką nawilżaną. Jeśli nie czujemy się dostatecznie świeżo, na koniec możemy umyć twarz naturalnym mydłem np. z Aleppo (inne mydła mogą wysuszać skórę).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...