Świata poza tłumem nie widać? Bez obaw! Powstały okulary dla niskich

Powstały okulary, które wyniosą cię ponad tłum! Co to dokładnie oznacza? Nic innego jak gadżet, który umożliwi niskim osobom wyjrzenie zza pleców tych wyższych. Z pewnością sprawdzi się w czasie koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

To się nazywa wynalazek! To jak bardzo jest genialny docenią przede wszystkim osoby, które w pewnych sytuacjach ubolewają z powodu niskiego wzrostu. A mówiąc ściślej – wiele umyka ich wzrokowi za plecami tych wyższych. Innowator Dominic Wilcox stworzył więc jedyne w swoim rodzaju okulary, które dzięki specjalnemu stelażowi wyrastają nawet ponad głowy koszykarzy. Odtąd każdy festiwal muzyczny czy inne widowisko, gdzie istnieje ryzyko, iż ktoś ci zasłoni – w 100 procentach odbędzie się też z twoim udziałem. Przedstawiamy okulary dla niskich osób.

źródło: www.pixabay.com

Świata poza tłumem nie widać? Bez obaw! Powstały okulary dla niskich

Pół metra i 5 centymetrów – tyle dokładnie mierzy sobie stelaż, do którego doczepione zostały jedyne w swoim rodzaju okulary. Cała instalacja, która pozwala nam widzieć wszystko ponad głowami innych została nazwana One Foot Taller, co oznacza „jedną stopę wyższy”. I to by się zgadzało, bowiem jedna stopa w przeliczeniu na centymetry liczy ich sobie 30, 48, zaokrąglając do 3, 5.

https://www.instagram.com/p/BykLlRKlIS-/

Na pomysł okularów, które rejestrują obraz z umieszczonej na stelażu „wieży” zakończonej lusterkiem, w których widać dodatkowo nasze oczy, wpadł znany młody wynalazca Dominic Wilcox. Ma on na swoim koncie całkiem sporo ciekawych projektów. Skąd pomysł na wynalazek skoro sam innowator do najniższych nie należy? Jak wyjaśnił, zainspirowała go pewna kobieta, którą dostrzegł na jednym z koncertów, w którym uczestniczył. Fanka konkretnego zespołu musiała zadowolić się jedynie słyszaną muzyką i tańcem, bowiem samej sceny nie miała prawa zobaczyć, mimo szczerych chęci. Niski wzrost i wysocy ludzie z tłumu stojący przed nią okazali się barierą nie do pokonania. Ciekawe czy pani, która stała się inspiracją do stworzenia wynalazku zdaje sobie sprawę jak wielu osobom pomogła…

https://www.instagram.com/p/Bwpp9cvA4mX/

 

Czy to ma prawo zadziałać? Działa jak należy!

Okulary to nic innego jak dwa lustra: jedno pochylone o 45 stopni i drugie mniejsze, w którym widok sali koncertowej czy innego miejsca gdzie potrzebujemy wyjrzeć z zza pleców osoby mierzącej co najmniej 1, 80 cm wzrostu, się odbija. Co więcej, wynalazek ma ciekawy imprezowo-elegancki design. Póki co został zaprezentowany w czasie D&AD Festival w Londynie w maju i nie można jeszcze go kupić. Wróżymy mu jednak spektakularną karierę!

https://www.instagram.com/p/BymHgiOpTaM/ https://www.instagram.com/p/ByGf9VZhWga/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (76 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kika07645  15 czerwca 2019 19:23

    Fajny pomysł 😉 chociaż osoba pewnie troche śmiesznie wyglada

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany