Okolice oczu bez zmarszczek – poznaj 6 sposobów
Okolice oczu to jedno z najbardziej problematycznych miejsc w pielęgnacji twarzy. Ich delikatna i wrażliwa skóra sprawia, że szybko uwidaczniają się na nich wszystkie oznaki zmęczenia i starzenia się. Chciałabyś mieć gładkie okolice oczu bez zmarszczek? Poznaj 6 sposobów na przywrócenie im blasku i młodości!
Okolice oczu bez zmarszczek – poznaj 6 sposobów
Polecamy także: Jak odmłodzić okolice oczu – przegląd zabiegów
Delikatna i cienka skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Pierwsze oznaki jej starzenia się stają się widoczne zaraz po ukończeniu 25. roku życia . Niezbędna jest zatem odpowiednia pielęgnacja, której nie można odkładać na później. Pierwszą pomocą będzie dobry krem, dostosowany do potrzeb kobiety.
Skóra przesuszona z płytkimi zmarszczkami
Podstawą w pielęgnacji takiej skóry jest jej optymalne nawilżanie. Skórze suchej i cienkiej, sprawiającej wrażenie „papierowej”, na której można już dostrzec pierwsze drobne zmarszczki, pomoże krem z kwasem hialuronowym, który nawilży i delikatnie wypełni obszar wokół oczu. Kwas hialuronowy w naturalny sposób występuje w organizmie człowieka, a jego funkcją jest wiązanie wody.
Skóra zwiotczała z wyraźnymi zmarszczkami
Utrata elastyczności i wyraźnie zarysowana na skórze siateczka zmarszczek potrzebują kremu o bogatszym składzie. Skuteczne okażą się z pewnością te, które zawierają retinol i peptydy. Kremy z tymi składnikami liftingują okolice oka, a także stymulują komórki skóry do regeneracji.
Opuchnięte oczy
Na opuchnięte oczy najlepsze będą kremy z kofeiną lub wyciągiem z arniki, gdyż składniki te wykazują skuteczność w drenowaniu zastojów limfy. Ulgę przyniosą również specjalne preparaty pod oczy z witaminą E, których opakowanie wyposażone jest w chłodzącą, metalową końcówkę typu roll on. Delikatny masaż skóry wokół oczy przyczyni się przy tym do zmniejszenia obrzęku.
Okolice oczu bez zmarszczek – poznaj 6 sposobów
Przeczytaj również: Jak dbać o okolice oczu
Nieestetyczne cienie
Problem z brzydkimi cieniami pod oczami dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, bez względu na ich wiek. Pomóc może w tym przypadku wysokiej jakości korektor pod oczy – szczególnie ten o odcieniu żółtym. Pomoże on zatuszować niedoskonałości i rozświetli skórę. Zamiast zwalczać objawy w postaci cieni, można też spróbować rozwiązać sam problem. Dobrze sprawdzi się przy tym serum pod oczy oraz kremy wykorzystujące właściwości witaminy C, która naturalnie rozjaśnia cienie i (jako antyoksydant) neutralizuje działanie wolnych rodników.
Spojrzenie pozbawione blasku
W tym przypadku również skuteczna będzie witamina C, która rozjaśni skórę, nadając jej blasku i promiennej świeżości. Do zwykłego kremu pod oczy dobrze jest też dosypać odrobinę miki lub trochę innych drobinek rozświetlających. Nadadzą one spojrzeniu jasności oraz optycznie zmniejszą nieestetyczne „worki” pod oczami.
Kiedy krem nie wystarczy
Zwykły krem może nie wystarczyć do rozwiązania problemu zmęczonego spojrzenia, wiotczejącej skóry czy postępującego ubytku tkanki podskórnej, który powoduje powstawanie tzw. doliny łez. W sytuacji, kiedy potrzeba bardziej radykalnych działań, warto skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej. Do wyboru jest szeroki wachlarz zabiegów, które pozwolą Ci przywrócić młodzieńcze, pełne blasku spojrzenie. Skuteczną metodą jest stosowanie wypełniaczy opartych na działaniu kwasu hialuronowego. Zapewnią Ci one bezpieczeństwo i naturalny efekt. Jednym z popularniejszych tego typu preparatów jest nagrodzony Perłą Dermatologii 2016 Juvéderm Volbella with Lidocaine. Poprawia on jędrność skóry oraz jej koloryt, delikatnie spłyca zmarszczki, zmniejsza zasinienia i niweluje tendencje do opuchnięć. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez ok. 12 miesięcy.