Kompresy i okłady na oczy, czyli ratunek na znienawidzone worki. 5 naturalnych przepisów
Doskwierają ci worki pod oczami? Mamy dla was kilka sprawdzonych sposobów do przetestowania w tej nierównej walce. A oprócz okładów pamiętajcie o regularnym piciu wody, smarowaniu się kremem z filtrem w słoneczne dni, a także ćwiczeniach i wypoczynku.
Zdarza ci się mieć worki pod oczami? Nie jesteś jedyna. Okazuje się, że nie tworzą się bez powodu: zła dieta, przesadzanie ze słońcem czy brak ruchu to tylko początek długiej listy. Oczywiście najprościej jest zmienić nawyki, a do tego pić wodę i porządnie się wysypiać, by w końcu zapomnieć o znienawidzonych poduszeczkach. Wszystkie jednak dobrze wiemy, że w dzisiejszym świecie ciężko jest zadbać o siebie w 100 procentach, dlatego w walce o urodę można sobie nieco pomóc. I tutaj sprawdzą się okłady na oczy, które im nieco ulżą, a nawet pomogą przynajmniej odrobinę zamaskować nieestetyczny efekt.
Kompresy i okłady na oczy, czyli ratunek na znienawidzone worki. 5 naturalnych przepisów
Pod oczami zbiera się nic innego jak limfa, czyli płyn tkankowy, który gromadzi w sobie toksyny pochodzące z komórek, pozostawia je w węzłach chłonnych i wraca do krwioobiegu. To wzór na wzorowy organizm, a twój chyba taki nie jest. Zdarza ci się nie dospać, napić się wina, przesiedzieć całe dnie przed komputerem, a może zbyt często się stresujesz? Przynajmniej jedna z wymienionych rzeczy wystarczy, aby coś poszło nie tak. Oczywiście worki pod oczami, będące niczym innym jak chłonką zalegająca w tkance podskórnej, nie są jedynym fatalnym skutkiem dla organizmu. Jej jednak właśnie poświęcamy nasz dzisiejszy artykuł.
Domowe okłady na worki pod oczami:
1) Jabłko
Zetrzyj jabłko na tarce i włóż na 15 minut do lodówki. Chłodną papkę nałóż na oczy i relaksuj się przez około pół godziny. Następnie przemyj twarz chłodną wodą, zmywając dokładnie resztki owocu.
2) Olejek migdałowy
Na worki pod oczy sprawdzą się też waciki skropione olejkiem migdałowym. Wystarczy kilka kropel. Delikatnie wmasuj miksturę w okolice oczu, skupiając się zwłaszcza na niechcianych poduszeczkach. Okładu nie zmywaj.
3) Ziemniak
Zimniaka obieramy, myjemy i kroimy w grubsze plastry, a następnie wkładamy na kwadrans do lodówki. Później ziemniaczany okład kładziemy na zamknięte oczy na około kwadrans.
4) Lód
Garść kostek lodu (mogą być pokruszone), związujesz w bawełnianym woreczku. Uciskaj nim dolne powieki przesuwając okład od nosa w kierunku kącika oka. Zrób kilka, a nawet kilkanaście powtórzeń.
5) Mleko
Do stworzenia okładów najlepiej sprawdzi się tłuste mleko. Nasącz nim płatki kosmetyczne i trzymaj na powiekach przynajmniej kwadrans. To powinno zredukować opuchlizny w okolicach oczu.