Odświeżacz w walce z suchym powietrzem w domu

Problem ze zbyt suchym powietrzem pojawia się w wielu domach i mieszkaniach, często także poza sezonem grzewczym. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Problem ze zbyt suchym powietrzem pojawia się w wielu domach i mieszkaniach, często także poza sezonem grzewczym. Efekty spadku wilgotności łatwo odczuć, a katar, pokasływanie czy swędzenie oczu to zaledwie kilka z nich. Chcąc poprawić jakość powietrza, można pomyśleć o używaniu odświeżaczy wodnych, których zadaniem jest nie tylko neutralizowanie przykrych zapachów, ale także działanie nawilżające.

Sprzatanie

Metod na suche powietrze jest wiele. Główną, a zarazem najskuteczniejszą bronią jest oczywiście regularne wietrzenie, stanowiące nie tylko doskonałe narzędzie do walki z uporczywymi bakteriami i roztoczami, a także – sposób na regulację poziomu wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. To ważne, ponieważ oddychanie zbyt suchym powietrzem naraża nas na uciążliwe infekcje i podrażnienia, takie jak na przykład: pieczenie i swędzenie oczu, katar, kaszel czy drapanie w gardle.

Gdy nie mamy możliwości długotrwałego czy częstego wietrzenia, warto pomyśleć o innych metodach pomagających zwiększyć wilgotność powietrza. Obok drogich rozwiązań, jakimi są profesjonalne nawilżacze powietrza, istnieje kilka innych, bardziej ekonomicznych pomysłów. Pomóc mogą odświeżacze, których skład oparty jest na trwałej i długo utrzymującej się mgiełce wodnej (np. Brait Magic Mist – linia odświeżaczy o działaniu nawilżającym, do stosowania w powietrzu i na tkaniny). To produkty, które nie tylko odświeżają i neutralizują nieprzyjemne zapachy, ale dodatkowo – działają nawilżająco. Za taki efekt odpowiada wodna receptura, wolna od składników drażniących, dzięki której odświeżacz można z powodzeniem rozpylać w powietrze oraz bezpośrednio na tkaniny (zasłony, poduszki, ubrania, obicia tapicerskie itp.).

Wybierając taki produkt zwrócić dodatkową uwagę na wodne kuleczki widoczne w opakowaniu. Ich celem jest nie tylko tworzenie oryginalnego, wręcz magicznego wyglądu spray’ów, ale przede wszystkim absorbowanie zawartych w preparatach kompozycji zapachowych, przez co rozpylana mgiełka posiada niezwykle świeże, intensywne i trwałe aromaty.

Dodajmy, że Brait Magic Mist dostaniemy w czterech wariantach zapachowych: kwiatowym – Paradise Flowers i White Flowers, owocowym – Exotic Fruits oraz morskim – Ocean Breeze. Produkty dostępne są w drogeriach oraz sieciach handlowych, a za spray o wielkości 425 gram zapłacimy ok. 8 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  20 marca 2014 22:39

    Ostatnio zawiodłam się na odświeżaczu w kryształkach, może ten okaże się strzałem w 10!

    Odpowiedz
  2. gusia.  31 marca 2014 22:10

    Widziałam je w sklepie ,ale nie miałam pojęcia,że również działają nawilżająco.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany