Odświeżacz, który możesz używać w domu pełnym dzieci

Czy istnieją bezpieczne środki odświeżające, dzięki którym zadbamy o dobrą jakość powietrza w domu, szczególnie gdy jego mieszkańcami są dzieci? Tak!

Rodzic pyta: czy mając w domu dziecko, mogę używać środki odświeżające powietrze? Jeszcze nie tak dawno temu odpowiedź brzmiałaby – zdecydowanie nie! Dziś pojawia się nowa kategoria odświeżaczy – produktów bezpieczniejszych i przyjaźniejszych dzięki wodnym recepturom, wolnym od szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, które można spotkać w klasycznych aerozolach.

Odswiezacze powietrza

Odświeżacze powietrza w aerozolach, mimo że pięknie pachną, niestety nie są polecane, gdy w naszych domach przebywają dzieci lub alergicy. Ich częste stosowanie może powodować bóle głowy, nasilać objawy alergii oraz działać podrażniająco na delikatną skórę najmłodszych mieszkańców. Rozwiązaniem nie są też odświeżacze tworzone domowymi sposobami – receptury będące połączeniem np. octu spirytusowego, sody oczyszczonej, wody i olejków eterycznych to mało trwały i tylko potencjalnie bezpieczny środek. Równie szkodliwe mogą być kadzidełka, w których dymie znajdują się mieszanki chorobotwórczych substancji, np. benzen czy węglowodory poliaromatyczne.

Zatem czy istnieją bezpieczniejsze środki odświeżające, produkty, dzięki którym zadbamy o dobrą jakość powietrza w domu, szczególnie gdy jego mieszkańcami są dzieci?

Odpowiedzią może być nowa kategoria wodnych odświeżaczy – środków nie tylko odświeżających powietrze oraz neutralizujących nieprzyjemne zapachy, ale dodatkowo – działających nawilżająco. Za taki efekt odpowiada wodna receptura, wolna od szkodliwych dla zdrowia składników drażniących (np. gazu, propan-butanu), dzięki czemu odświeżacz jest bezpieczniejszy i można go rozpylać nawet na tkaniny (jak zasłony i kotary, poduszki, koce i inne). Jedną z najnowszych takich propozycji jest linia Brait Magic Mist, która została wzbogacona o wodne kuleczki spełniające funkcję absorbera kompozycji zapachowych. Dzięki temu rozpylona mgiełka zachowuje klarowną czystość oraz pachnie wyjątkowo trwale i świeżo. Kuleczki, oprócz właściwości funkcjonalnych, przyciągają wzrok magicznym wyglądem i sprawiają, że produkt prezentuje się wyjątkowo efektownie.

Dodajmy, że odświeżacze wodne Brait Magic Mist występują w czterech wariantach zapachowych: kwiatowym – Paradise Flowers i White Flowers, owocowym – Exotic Fruits oraz morskim – Ocean Breeze. Produkty dostępne są w drogeriach oraz sieciach handlowych za cenę ok. 8 zł (opakowanie 425 gram).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (117 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  17 kwietnia 2014 06:46

  Wydaje mi się,że ogólnie częste stosowanie odświeżaczy i ich wdychanie nie jest zdrowe, nawet dla dorosłego człowieka bez alergii.

  Odpowiedz
 2. martucha180  17 kwietnia 2014 08:45

  Exotic Fruits to mój zapach.

  Odpowiedz
 3. bbo  17 kwietnia 2014 19:58

  Dobrze jest mieć go pod ręką.

  Odpowiedz
 4. blogujemytestujemy  12 lutego 2017 07:18

  Ja jestem alergikiem i nie używam zapachów w domu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany