Odpowiedz na te 6 pytań, by sprawdzić czy Twój partner jest Twoją bratnią duszą

Nie każdy wierzy w ideę bratnich dusz, ale prawie wszyscy chcemy spędzić nasze życie z kimś, z kim jesteśmy zgodni i kogo naprawdę kochamy.  Czasami trudno jest określić, czy dana osoba jest faktycznie tą przysłowiową drugą połówką jabłka, pomimo zabawnych i inteligentnych tekstów na podryw, którymi ciebie oczarował. Mamy nadzieję, że szczera odpowiedź na te 6 pytań będzie pomocna. Bądź ze sobą szczera udzielając odpowiedzi i kieruj się intuicją.

1. Czy kocham i akceptuję mojego partnera takim, jakim jest teraz?

Jeśli myślisz, że możesz zmienić kogoś, to przyjmij do wiadomości, że nie możesz! Oczywiście On może spróbować a nawet polubić nieznane mu dania czy nowe hobby, ale jak mówi przysłowie: „Wilk zmienia sierść, ale nie zmienia natury”. Zadaj sobie pytanie, czy osoba, z którą jesteś, będziesz chciała spędzić wiele następnych lat. Wyobraź sobie różne sytuacje z jej udziałem i potencjalne reakcje.

Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule

Czego nie zmienisz w swoim partnerze? Poznaj 5 cech

Czego nie zmienisz w swoim partnerze? Poznaj 5 cech

Wielu kobietom wydaje się, że pod wpływem miłości do nich każdy mężczyzna zmieni się w ideał. Niestety, nie wszystkie ludzkie cechy da się wykorzenić. Zobacz, czego nie zmienisz w swoim partnerze.

2. Czy zachowujesz się w związku autentycznie?

W związku nie możesz czuć, że nie jesteś sobą i powstrzymywać swoje uczucia, sposób reakcji czy sposoby w jakie lubisz działać. Nie powinnaś udawać zachowań, by zadowolić partnera czy sprostać jego wymaganiom. To nie jest film a Ty nie odgrywasz głównej roli! To jest twoje życie.

O tym, czy Twój partner nie wywiera zbyt dużego nacisku na Ciebie i jak to rozpoznać opisujemy w naszej publikacji:

Brak wolności w związku – 6 niepokojących symptomów, że Twój partner Cię ogranicza

Brak wolności w związku – 6 niepokojących symptomów, że Twój partner Cię ogranicza

Jesteście razem już jakiś czas i wszystko zdaje się układać pomyślnie, ale czasami masz wrażenie, że Twoje życie bez Niego nie istnieje? Wszystko robicie we dwójkę, a jeśli już uda Ci się wyjść na zakupy lub kawę tylko z koleżanką, bez przerwy odbierasz jego telefony? Uważaj, to mogą być symptomy, że Twój mężczyzna jest chorobliwie zaborczy!

3. Czy czujesz chemię?

Jeśli Twoje serce nie wpada w przyspieszone bicie, kiedy zaczynacie się całować lub podczas bardziej intymnych chwil – zwróć na to uwagę. Chemii nie uda się wypracować. Jest naturalna, organiczna i po prostu jest lub jej nie ma. Seks to oczywiście nie wszystko, ale przyjemność czerpana z fizycznej intymności jest ważna. Jeśli jej nie czujesz, to w przyszłości może to prowadzić do zdrady.

Co oznacza pocałunek w usta, w szyję czy ucho? Poznaj powody i sposoby dla których facet Cię całuje

Co oznacza pocałunek w usta, w szyję czy ucho? Poznaj powody i sposoby dla których facet Cię całuje

Jest wiele różnych powodów co do tego, co oznacza pocałunek. Czasami ciężko jest odszyfrować jego znaczenie i przewidzieć następstwa. Czy spotka nas wielka miłość, jesteśmy jedynie dla kogoś odskocznią, czy pocałunek jest jedynie oznaką pożądania

4. Czy wykazujesz jakieś autodestrukcyjne oznaki w swoim zachowaniu?

Czy najadasz się przesadnie, pijesz za dużo, śpisz za długo i tracisz poczucie własnej wartości? Czy przyjaciele i rodzina ciągle pytają „Wszystko w porządku?” w oparciu o twoje zachowanie i wygląd zewnętrzny? Jeśli tak, to znak, że relacja w której jesteś może być toksyczna.

Więcej o niskiej samoocenie w związku opisujemy w naszym artykule

Niska samoocena a związek. Jak wpływa na relację?

Niska samoocena a związek. Jak wpływa na relację?

Zaburzone poczucie wartości odbiera satysfakcję z życia i ma duży wpływ na nasze zachowanie. Samo zwątpienie oraz niska samoocena to bardzo toksyczne trucizny! Wiążą się z lękiem, wycofaniem, wysokimi oczekiwaniami wobec siebie, zamartwianiem, frustracją, poczuciem winy, a przede wszystkim zniekształconym wizerunkiem własnej osoby i niedostrzeganiem lub zaprzeczaniem rzeczywistości. Niestety niska samoocena wpływa także na związki. Jak?

5. Czy ciągle się przekonujesz w myślach, że to jest właściwa osoba?

Byłoby wspaniale mieć kogoś, do kogo można się przytulić, położyć głowę na jego ramieniu i wiedzieć w 100%, że On jest tą właściwą osobą, a nie tylko „kimś”. Nie możesz się wciąż przekonywać, że właściwa osoba to właśnie Twój aktualny partner. Jeśli tak jest – rozpocznij na nowo szukanie bratniej duszy. Poznawaj nowych ludzi i uwierz w siebie. Znajdziesz z pewnością kogoś, z kim będzie Ci dobrze.

Jak przekonać się, czy Twój partner będzie dobrym mężem? Przeczytaj koniecznie!

Czy mój facet będzie dobrym mężem? Oznaki

Czy mój facet będzie dobrym mężem? Oznaki

Sprawdź, czy to właśnie TEN mężczyzna!

6. Czy moje jelita mówią mi, że to źle? (tak wiemy, że to brzmi dziwnie!)

Nie ignoruj ​​dokuczliwego uczucia w swoich jelitach przez większość czasu, kiedy jesteście razem lub gdy o nim myślisz. Niepokój w żołądku, uczucie ściśnięcia wiele mówi o Twoim komforcie podczas wspólnych spotkań.

Po czym poznać, ze tkwisz w toksycznym związku?

Toksyczny związek – 15 znaków, że tkwisz w niezdrowej relacji

Toksyczny związek – 15 znaków, że tkwisz w niezdrowej relacji

Toksyczny związek dotyczy - niestety - wielu z nas. Już w serialu "Seks w wielkim mieście" Samanta wygłasza przekonanie, że wystarczy jej jedno spojrzenie na przyjaciółkę, by wiedzieć, czy ta tkwi w toksycznym w związku.

Mamy nadzieję, ze te proste pytania pomogą Ci zweryfikować stan Twoich uczuć. Jeśli chcesz podejść nieco żartobliwie do tematu – przeczytaj o najlepiej dopasowanych znakach zodiaku:

Najlepiej dobrane znaki zodiaku. Sprawdź, czy stworzycie trwały związek!

Najlepiej dobrane znaki zodiaku. Sprawdź, czy stworzycie trwały związek!

Stworzenie trwałego związku to nie lada wyzwanie, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy relacje między ludźmi wydają się coraz bardziej ulotne. Sprawdź, jakie znaki zodiaku mają dziś największe szansę na przetrwanie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  8 sierpnia 2018 06:43

  wychodzi na to, że z moim mężem i ze mną jak najbardziej jest OK

  Odpowiedz
 2. Amaretta  20 września 2018 00:41

  Jest moja duszą, wiedzialam to od lat, i teraz internet potwierdzil <3

  Odpowiedz
 3. arunia  28 lipca 2020 23:37

  Nie mam takich objawów, to chyba u nas wszystko ok 😉

  Odpowiedz
 4. Hidari11  6 kwietnia 2021 06:15

  Łączenie się w pary to trudny temat. Relacje międzyludzkie są dość skomplikowane. Źle dobrane osoby prędzej czy później się rozwodzą albo tkwią w małżeństwie nieszczęśliwym, pełnym rozczarowań, frustracji, smutku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany