Odkryj sprawdzone sposoby na aranżację salonu z wykorzystaniem lamp podłogowych

Dobrze przemyślane oświetlenie to element konieczny każdego przytulnego salonu. Wybór odpowiednich lamp nie jest prosty, dlatego podpowiadamy kilka niesztampowych rozwiązań z wykorzystaniem oświetlenia podłogowego. Zainspiruj się!

 

Projektujemy oświetlenie salonu – od czego zacząć?

Lampa podłogowa nie może być oczywiście jedynym źródłem światła w salonie. Oprócz tego niezbędne będzie montowane pod sufitem oświetlenie ogólne. Jedno źródło światła ogólnego i punktowego (np. przy kanapie lub nad stołem) to absolutne minimum.

Oprócz tego możemy wprowadzić do salonu oświetlenie akcentowe w postaci:

  • ambientowego oświetlenia za telewizorem,
  • lampki solnej,
  • taśm LED podświetlające półki lub inne elementy wystroju.

Każdy z tych elementów może wprowadzić niepowtarzalną atmosferę do salonu, czego dowody zobaczycie w kolejnych akapitach.

Zanim jednak opiszemy przykłady konkretnych rozwiązań, pomówmy jeszcze o parametrach oświetlenia do salonu. Najlepiej, aby było to światło delikatne i ciepłe, ponieważ wyjątkowo sprzyja ono relaksowi.

Jeżeli jednak salon pełni również funkcję miejsca do pracy, konieczne będzie także zamontowanie oświetlenia o chłodniejszej barwie. Może to być elegancka lampa podłogowa lub biurkowa, jeśli jest na to miejsce. Doskonałym rozwiązaniem do mniejszych przestrzeni będzie natomiast oświetlenie, którego barwą da się sterować za pomocą specjalnego pilota lub aplikacji np. żarówki Philips Hue.

Lampy podłogowe do salonu – przykłady ciekawych rozwiązań

#1 Lampa na wysięgniku

Tego rodzaju lampy są doskonałą dekoracją kącika wypoczynkowego w salonie, doświetlając przy okazji tę przestrzeń. To jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w domu, dlatego bez wątpienia warto zainwestować w jego efektowne oświetlenie.

 

#2 Ambientowa lampa podłogowa

Mało kto oświetla przestrzeń za telewizorem, tymczasem powinniśmy to robić. Oglądanie telewizji w delikatnie oświetlonym wnętrzu jest znacznie lepsze dla naszych oczu, niż seanse w całkowitej ciemności.

A co Wy na to, aby nie tylko oświetlić przestrzeń za telewizorem, ale także sprawić, by oświetlenie reagowało na to co dzieje się na ekranie? Pozwalają na to rozwiązania Philips Hue, w tym lampa podłogowa Sign. Po zsynchronizowaniu jej z telewizorem oraz aplikacją Philips Hue, światło będzie zmieniać kolory podczas seansu. Gdy bohaterowie filmu, który oglądamy znajdą się w lesie, światło przybierze zielone barwy, a gdy lokalizacja się zmieni, natychmiast zmieni kolory na inne.

Podobne efekty wizualne mogą towarzyszyć grze na konsoli i słuchaniu muzyki. Lampę można też zaprogramować tak, aby ostrzegała nas poprzez alerty świetlne. Może np. zapalić się na czerwono, gdy czujniki dymu wykryją zagrożenie.

 

#3 Lampa podłogowa niczym nowoczesna rzeźba

Ostatnia propozycja powinna spodobać się właścicielom dużych, loftowych przestrzeni. Jeśli szukacie lampy, która wyróżni wasze wnętrze i jednocześnie wpisze się w jego industrialny klimat, lampa Antenne powinna Wam się spodobać. To prawdziwie niepowtarzalny projekt, który bardziej niż lampę przypomina nowoczesną instalację artystyczną. Dodatkowo światło efektownie rozprasza się na pomalowanym na złoto kloszu, dając bardzo przytulny efekt.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (51 głosów, średnia: 4,78 z 5)
loading... zapisuję głos...