Od 60 lat Polki stają się naturalnie piękniejsze dzięki produktom od Laboratorium Kosmetycznego AVA. Marka świętuje swój jubileusz

6 czerwca 2022 roku Laboratorium Kosmetyczne AVA obchodziło jubileusz 60-lecia. Uroczystość odbyła się w niezwykłym miejscu, w sercu Warszawy, w VILLA FOKSAL, gdzie licznie zgromadzeni goście – partnerzy biznesowi, współpracownicy, dziennikarze, przyjaciele i pracownicy firmy przybyli, aby wspólnie świętować tak ważne dla Laboratorium wydarzenie.

Historia Laboratorium Kosmetycznego AVA

Laboratorium Kosmetyczne AVA  to najstarsza Polska prywatna firma kosmetyczna, która obchodzi jubileusz 60-lecia. Firmie od początku istnienia przyświeca hasło „w zgodzie z naturą”. Można powiedzieć, że marka już 60 lat temu uplasowała się w czołówce innowacyjnych firm – stawiając na ekologiczne rozwiązania – na długo zanim naturalność stała się wiodącym kosmetycznym trendem. Wysoka jakość oraz doświadczenie to ważne składowe rynkowej rozpoznawalności i wiarygodności firmy.

AVA została założona w 1961 r. przez farmaceutkę Irenę Dysput, pasjonatkę naturalnej pielęgnacji. Na początku w ofercie pojawiły się tylko 3 kosmetyki, w tym obecna do dzisiaj i to w niezmienionej formule linia kremów do suchej skóry.

W 1987 r. prowadzenie firmy przejęła córka założycielki,  Larysa Dysput która zdecydowała że to, co jest fundamentalną wartością firmy czyli naturalność i wysoka jakość kosmetyków, będzie wciąż głównym kierunkiem rozwoju marki. W zeszłym roku Pani Larysa Dysput opowiedziała nam o tym, jak rozwinęła firmę i wprowadziła na międzynarodowe rynki. Zapraszamy do przeczytania wywiadu poniżej:

“Z małej rzemieślniczej produkcji do profesjonalnego zakładu produkcyjnego” – Larysa Dysput-Goławska zdradza nam tajemnice rozwoju Laboratorium Kosmetycznego AVA, pioniera ecobeauty w Polsce

“Z małej rzemieślniczej produkcji do profesjonalnego zakładu produkcyjnego” – Larysa Dysput-Goławska zdradza nam tajemnice rozwoju Laboratorium Kosmetycznego AVA, pioniera ecobeauty w Polsce

Laboratorium Kosmetyczne AVA to jedna z najstarszych polskich marek kosmetycznych. W portfolio marki znajduje się ponad 400 produktów. Aktualnie kosmetyki są dostępne już nie tylko Polsce, ale i w ponad 40 krajach na całym świecie.

Obecnie, AVA jest pionierem Eko Beauty w Polsce i pierwszą polską marką, która już w 2008 roku otrzymała międzynarodowy certyfikat ECOCERT i rozpoczęła produkcję pierwszych ekologicznych linii kosmetycznych.

Marka wykorzystuje to, co najlepsze w naturze i łączy z z możliwościami współczesnej biotechnologii, gwarantując wysoką skuteczność tworzonych kosmetyków. Obecnie w ofercie marki jest wyjątkowo szeroka gama produktów. Niektóre z nich tworzone są przy współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi.

Przeczytaj o najnowszych produktach marki:

AVA udowodnia każdego dnia, że można produkować kosmetyki nie degradując środowiska naturalnego. W nowoczesnym zakładzie, przy wykorzystaniu ekologicznych rozwiązań powstają niepowtarzalne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, które nie wpływają negatywnie na Ziemię.

Jubileusz Laboratorium Kosmetycznego AVA

Galę poprowadził Pan Artur Andrus. Dla gości zaśpiewali: Joanna Stefańska-Matraszek oraz Robert Szpręgiel przy akompaniamencie Janusza Tylmana, Wojciecha Malina Kowalewskiego i Dariusza Świnogi.

Gospodarzem wieczoru była Pani Prezes Larysa Dysput-Goławska, pionier Eco Beauty, która potwierdziła, że fundamentalną wartością firmy będzie wciąż produkowanie najwyższej jakości kosmetyków w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska.

Jako nowo przyjęty członek UN Global Compact Network Poland, największej na świecie inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes, Laboratorium Kosmetyczne AVA zobowiązało się do wspierania Dziesięciu Zasad UN Global Compact dotyczących praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji.

zdjęcia: nadesłane mat. prasowe

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,89 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  19 czerwca 2022 21:48

    fajna marka

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany