Oczyszczacze i nawilżacze powietrza – charakterystyka i zastosowanie

Jakość powietrza w pomieszczeniu ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i stan naszego zdrowia. W niektórych przypadkach, a szczególnie zimą, ciężko jest jednak zadbać o optymalne warunki do oddychania.

Spis treści:

Jakość powietrza w pomieszczeniu ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i stan naszego zdrowia. W niektórych przypadkach, a szczególnie zimą, ciężko jest jednak zadbać o optymalne warunki do oddychania. Z pomocą przychodzą więc tutaj nowoczesne technologie i urządzenia, a mianowicie oczyszczacze i nawilżacze powietrza. W jakiej sytuacji warto zdecydować się na oczyszczacze, a kiedy na nawilżacze powietrza? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu! 

Dla kogo oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie usuwać z powietrza różnego rodzaju zanieczyszczenia. Urządzenie to zasysa powietrze do wewnątrz, oczyszcza je, a następnie wypuszcza je z powrotem do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza usuwają alergizującą sierść zwierząt, pyłki alergizujące, szkodliwe pyły smogowe, zapach tytoniu, a także chorobotwórcze wirusy. Każdy, kto przebywa w pokoju, w którym działa oczyszczacz, może więc oddychać świeżym, czystym powietrzem. Ponadto, badania wykazują, że te urządzenia przyczyniają się do budowania lepszej odporności organizmu. Oczyszczacze powietrza są więc polecane szczególnie dla alergików oraz osób cierpiących na astmę i podatnych na choroby. Aby jednak urządzenie mogło w pełni spełniać swoje funkcje, jego wielkość i moc musi być dopasowana do metrażu pomieszczenia. Każdy sklep elektroniczny powinien jednak oferować zróżnicowane modele, by klienci mogli wybrać oczyszczacz na swoje potrzeby. Przykładowo model PRIME3 SAP51 jest w stanie oczyścić do 163 m3 w ciągu godziny.

Nawilżacz powietrza – proste domowe rozwiązania kontra produkty sklepowe

Nawilżacz powietrza – proste domowe rozwiązania kontra produkty sklepowe

Nawilżacze powietrza to chyba obecnie jeden z najczęściej wyszukiwanych produktów do domu. Sezon grzewczy oznacza przesuszone powietrze w mieszkaniu, a to z kolei często powoduje szereg niekomfortowych dolegliwości zdrowotnych. Nie zawsze musimy wybierać drogie sprzęty zapewniające efekt optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Czasami pomocne mogą okazać się proste rozwiązania, które wcale nie kosztują wiele.
Jak zabezpieczyć się przed suchym powietrzem?

Jak zabezpieczyć się przed suchym powietrzem?

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie się przed dolegliwościami zdrowotnymi związanymi z przesuszeniem powietrza. Warto z nich korzystać nie tylko w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ spadkowi poziomu nawilżenia sprzyja również wykorzystywana latem klimatyzacja.   1. Nawilżanie dróg
Zdrowe powietrze w domu – jak to osiągnąć? 3 skuteczne sposoby

Zdrowe powietrze w domu – jak to osiągnąć? 3 skuteczne sposoby

W związku z nadchodzącym sezonem grzewczym, niosącym ze sobą zwiększone zanieczyszczenie powietrza, coraz więcej osób zaczyna odczuwać ich negatywne skutki: nasilone objawy alergii, katar czy kaszel, występujące nawet o osób, które pozornie nie są uczulone.

Nawilżacze powietrza – zalety rozwiązania

Nawilżacze powietrza to urządzenia znane od wielu lat. Na początku występowały one w prostej formie pojemnika na wodę, który zawiesza się na kaloryfer. Obecnie jednak nawilżacze powietrza to nowoczesne urządzenia, które często zachwycają swoim wyglądem i mogą służyć nawet jako ozdoba pomieszczenia. Stosowana w nich technologia automatycznie nawilża powietrze i dba o utrzymanie poziomu wilgotności na optymalnym poziomie na długo. Nawilżacz BLAUPUNKT AHE601 jest w stanie pracować nawet przez całą noc. Jest to szczególnie ważne z tego względu, że w pomieszczeniu z suchym powietrzem szybciej rozwijają się grzyby i bakterie wywołujące choroby, spada jakość snu i koncentracja oraz pogarsza się samopoczucie. Odpowiednie nawilżenie powietrza ma więc ogromne znaczenie dla każdego z nas, a szczególnie dla osób wrażliwych na zmiany poziomu wilgotności, czyli dzieci, alergików oraz osób chorujących na astmę.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany