Oczyść organizm przed latem

Codzienna dawka stresu, nadmiar kofeiny i niezdrowe jedzenie niekorzystnie wpływają na organizm powodując magazynowanie substancji toksycznych. Cera staje się szara, skóra nieprzyjemnie sucha a o samopoczuciu lepiej nie wspominać. Organizm nie jest wstanie się sam oczyścić, ale możemy mu w tym pomóc stosując odpowiednie diety.

Oczyść organizm przed latem

Prostym rozwiązaniem problemu toksyn jest zastosowanie diety oczyszczającej, których jest kilka do wyboru. Ich wspólnymi cechami są krótkotrwałość, restrykcyjność i monotonia. Zaczynając od końca, monotonia polega na wyborze jednego lub dwóch wybranych produktów (np. ryżu i jabłek) lub jednego rodzaju produktu (warzyw lub owoców). Od reszty trzeba się powstrzymywać. Jest to dość nudne, a w dodatku, jak już zostało wspomniane, restrykcyjne. To słowo nie oznacza jednak głodzenia się. Można jeść, ile się chce i nie przejmować się kaloriami. Mimo to, są to diety dość wyczerpujące. Oprócz ciążących nam substancji, tracimy też na wadze. W zależności od indywidualnych uwarunkowań może być to nawet 4 kilogramy jednorazowo. Dlatego też diety tego rodzaju trwają od 1 do 3 dni maksymalnie. Zanim podejmie się decyzję o rozpoczęciu takiej diety, należy skonsultować się z lekarzem.

O ile krótkotrwałość jest wskazana, a od restrykcyjności nie da się uciec, to monotonia może być przełamana. Najłatwiej urozmaicić sobie dietę, wybierając rodzaj produktu, czyli warzywa lub owoce. Smakoszom poleca się dietę owocową, inaczej zwaną dietą modelek i aktorek. Spożywa się w niej wszystkie owoce, na które się ma ochotę, ale szczególnie polecane są pomarańcze, jabłka, winogrona, arbuzy, rzadziej banany, głównie ze względu na ilość skrobi jaką zawierają. Można je jeść na surowo, dusić, smażyć… Zabronione są jedynie suszone owoce. Nie można także doprawiać potraw niczym, za wyjątkiem cynamonu. Najlepiej jednak jest jeść owoce ze skórką. W niej bowiem znajduje się najwięcej błonnika odpowiedzialnego za usuwanie toksyn z organizmu. Jeśli obranie ze skórki jest nieodzowne, należy to zrobić jak najcieniej, a to ze względu na substancje odżywcze i witaminy, jakie znajdują się tuż pod nią.

Jeśli chodzi o przyjmowanie płynów, herbata czy kawa są wykluczone. Można pić jedynie duże ilości wody (najlepiej 2 litry dziennie) oraz wyciskane soki. Można je przygotować samemu za pomocą sokowirówki, jeśli jednak czas na to nie pozwala, rozwiązaniem jest zakup naturalnych niesłodzonych soków, np. tych marki Limena Fresh & Cool.

7 TOP koktajli odchudzających, które pomogą ci zrzucić kilka kilo. Pij i chudnij!

7 TOP koktajli odchudzających, które pomogą ci zrzucić kilka kilo. Pij i chudnij!

Niezależnie od tego, co motywuje Cię do odchudzania, ważne byś dążyła do osiągnięcia tego celu bez narażania swojego zdrowia. Proponujemy optymalne rozwiązanie pozwalające bezpiecznie chudnąć!  Po koktajle odchudzające możesz sięgać zarówno w ciągu dnia, jak

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (214 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. efffciaa  12 stycznia 2023 19:03

    Ostatnimi czasy bardzo popularna jest dieta sokowa i fajnie , że jest dostępna w cateringach z dostawami – jest świetna i działa . Tylko dlaczego ciągle jest taka droga ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany