Ochrona delikatnej skóry niemowlęcia już od 1 dnia życia

Odpowiedni dobór kosmetyków jest jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci. Ich skóra nie jest bowiem w pełni dojrzała, co wpływa na jej słabsze funkcjonowanie jako bariery ochronnej przed drobnoustrojami, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Zwiększona przepuszczalność niedojrzałej skóry może skutkować utratą wody
i jej nadmiernym przesuszeniem, dlatego wymaga stosowania kosmetyków  o sprawdzonej recepturze, zawierających czyste, wysokiej jakości składniki.

jak pielęgnować skórę noworodka

Do pielęgnacji skóry niemowląt zaleca się płynne środki myjące bez zawartości mydła – tzw. emolienty. Ich działanie ukierunkowane jest na zapewnienie odpowiedniego nawilżenia, natłuszczenia oraz elastyczności skóry. Emolienty tworzą cienką warstwę ochronną na skórze dziecka, chroniąc ją przed wysuszeniem i podrażnieniami z zewnątrz. Odpowiednio nawilżona skóra jest także bardziej odporna na działanie drobnoustrojów.

Jednym z emolientów stosowanych do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt  i dzieci jest ciekła parafina. Parafina wykorzystana w kosmetykach na przykład marki Oilatum Soft wpływa na właściwe działanie warstwy lipidowej skóry, zapobiegając nadmiernej utracie wody i zabezpieczając skórę przed uszkodzeniami. Jej specyficzne właściwości, prosty skład i naturalne pochodzenie sprawiają, że jest często wykorzystywana w pielęgnacji skóry i leczeniu jej chorób, jako środek zapewniający odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie.

Formuła kosmetyków Oilatum Soft, oparta na prostym składzie i niewielkiej liczbie substancji, minimalizuje ryzyko uczuleń i umożliwia stosowanie już od 1 dnia życia dziecka. Kosmetyki Oliatum Soft nie zawierają barwników, substancji zapachowych ani konserwantów.

  Oilatum Soft Emulsja

 

Emulsja Oilatum Soft przeznaczona jest do codziennej kąpieli w wannie. Jest idealna do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, również delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt i małych dzieci, a także skóry suchej i skłonnej do podrażnień.

Prosta formuła emulsji Oilatum Soft, oparta na oleju mineralnym – ciekłej parafinie oraz niewielkiej ilości składników dodatkowych minimalizuje ryzyko uczuleń
i alergii. Nie zawiera także barwników, substancji zapachowych oraz konserwantów. Dzięki temu emulsja może być stosowana już od 1 dnia życia dziecka.

Emolienty zawarte w emulsji tworzą cienką warstwę ochronną na skórze, chroniąc ją przed wysuszeniem i podrażnieniami
z zewnątrz. Emulsja Oilatum Soft to 2 w 1 (myje i nawilża), dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego stosowania balsamów czy oliwek bezpośrednio po kąpieli. Środek ma doskonałe właściwości myjące i pH neutralne dla skóry. Można stosować również miejscowo, nanosząc dłonią niewielką ilość emulsji bezpośrednio na zwilżoną skórę.

Dostępna w opakowaniach: 150 ml, 250 ml, 500 ml

Rekomendowana cena detaliczna: 150 ml – 19,90 zł, 250 ml – 29,90 zł, 500 ml – 49,90 zł

 

Oilatum Soft Krem

Krem Oilatum Soft doskonale uzupełnia pielęgnację emulsją. Został stworzony z myślą o codziennej pielęgnacji niemowląt
i dzieci już od 1 dnia życia oraz osób o wrażliwej skórze.

Prosta formuła kremu Oilatum Soft, oparta na oleju mineralnym – ciekłej parafinie oraz niewielkiej ilości składników dodatkowych minimalizuje ryzyko uczuleń i alergii. Nie zawiera także barwników, substancji zapachowych oraz konserwantów.

Krem Oilatum Soft podnosi poziom nawilżenia skóry, bardzo szybko się wchłania, daje uczucie komfortu i pozostawia skórę zdrową i delikatną.

Emolienty zawarte w kremie tworzą cienką warstwę ochronną na skórze, która chroni ją przed wysuszeniem  i zapobiega podrażnieniom z zewnątrz. Krem redukuje uczucie swędzenia, które bywa często przyczyną niepokoju dziecka i jego problemów ze snem. Może być stosowany dowolnie często.

Dostępny w opakowaniach: 40 g, 75 g

Rekomendowana cena detaliczna: 40 g – 15,90 zł, 75 g – 19,90 zł

 

Oilatum Soft Szampon

Szampon Oilatum Soft przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji włosów i owłosionej skóry głowy niemowląt i dzieci już od 1 dnia życia.

Szampon Oilatum Soft delikatnie się pieni i nie szczypie w oczy.

Emolienty zawarte w szamponie tworzą cienką warstwę ochronną na skórze głowy, zapobiegając jej wysuszeniu
i podrażnieniom z zewnątrz. Nie zawiera także barwników, substancji zapachowych oraz konserwantów.

Dostępny w opakowaniach: 150 ml

Rekomendowana cena detaliczna: 19,90 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (110 głosów, średnia: 4,04 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany