Ocet do pielęgnacji skóry i włosów – poznaj jego cudowne działanie

Jeśli chcesz dbać o swoją skórę bez chemii, to mamy dla ciebie propozycje oparte o … ocet jabłkowy. Ocet do pielęgnacji skóry i włosów to uznany już „patent” przez wiele kobiet. Pomaga on uzyskać piękną skórę i lśniące włosy w tak modny ostatnio  ekologiczny sposób. Przyjrzyjmy się zatem starym, babcinym urodowym sztuczkom wykorzystującym ocet jabłkowy.

Przeczytaj także: Zapytaj fryzjerkę: ocet jabłkowy na włosy i inne pytania i odpowiedzi (cz.1)

Ocet do pielęgnacji skóry

Ocet do pielęgnacji skóry

Ocet jabłkowy znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych, dlatego bardzo dobrze radzi sobie ze wszelkimi zmianami skórnymi. Co więcej, redukuje wydzielanie sebum i działa jak naturalny peeling enzymatyczny. Pomaga także usuwać przebarwienia oraz blizny. Możemy go stosować punktowo lub przyrządzić tonik, mieszając ocet jabłkowy z wodą (w proporcjach 1:2 lub 1:3).

Ocet do pielęgnacji włosów

Ocet jabłkowy ma również doskonały wpływ na skórę głowy. Pomaga w walce z łupieżem oraz przetłuszczającymi się włosami, które pozostawia miękkie, gładkie i lśniące. Domyka bowiem ich łuski, równoważy pH oraz oczyszcza ze wszelkich osadów i szkodliwych substancji, które gromadzą się na naszej głowie. Jak w tym przypadku stosować ten specyfik? Do 1 litra wody dodajemy ok. 3-4 łyżki octu. Tak przygotowaną miksturą płuczemy włosy po wcześniejszym umyciu, pozostawiając preparat na kilka minut do wchłonięcia. Następnie płuczemy włosy ciepłą wodą. Po tym zabiegu każda fryzura damska będzie wyglądała wyjątkowo!

 

Ocet do pielęgnacji paznokci

Nieestetyczne, żółte przebarwienia na paznokciach to problem wielu kobiet. Szczególnie tych, które uwielbiają stosować lakiery. Malując paznokcie bez odpowiedniego podkładu narażamy je bowiem na działanie barwnika, który przedostaje się do płytki. Aby pozbyć się tego rodzaju niedoskonałości, wystarczy moczyć paznokcie przez ok. 20 minut w occie jabłkowym. Warto dodawać go również do kąpieli stóp, ponieważ ma właściwości przeciwgrzybiczne.

Ocet do pielęgnacji ciała

Ocet jabłkowy pomoże oczyścić nie tylko skórę twarzy i paznokci, ale i całego ciała. Wystarczy, że dodamy 1-2 szklanki do kąpieli. Produkt ten świetnie sprawdza się także przy usuwaniu siniaków – zwalcza stany zapalne i poprawia krążenie krwi, dzięki czemu przyspiesza proces ich leczenia. Ocet na siniaki możemy nakładać za pomocą wacika. Ten nieoceniony specyfik doskonale poradzi sobie również z wrastającymi włoskami, które po goleniu lub depilacji nie mogą przebić się przez skórę. W takiej sytuacji także warto przetrzeć podrażnione miejsca wacikiem nasączonym octem jabłkowym – zmiękczy on włoski i znacznie ułatwi ich usuwanie.

kuhne_ocet-exquisit-jablkowy-750ml-7-49zlOcet jabłkowy to nieoceniony przyjaciel każdej kobiety. Pomoże zadbać o zdrowie i urodę, a co najważniejsze jest naturalnym preparatem, bezpiecznym dla naszej skóry.

Ocet jabłkowy znajdziemy m.in  w ofercie marki Kühne ( www.sklep.smacznego.pl) – cena 750ml, 7,49 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (235 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. sylwiawes  3 października 2016 13:33

    O zastosowaniu rożnego rodzaju oliwi w urodzie to słyszałam ale Ocet? Pierwsze słyszę . Bardzo zaciekawił mnie ten artykuł .Dzięki niemu dowiedziałam się o ciekawych zastosowaniach octu w urodzie 🙂 Może kiedyś wypróbuję .

    Odpowiedz
  2. monicitia  3 października 2016 22:24

    Kiedyś ocet na włosy lało się, albo żeby zachować kolor, albo, żeby wszy wyplenić hihiihihi:)

    Odpowiedz
    • Joanna007  9 października 2016 14:23

      O płukankach na włosy aby nadać im blasku słyszałam ale nigdy nie próbowałam. Stosować na twarz czy do kąpieli miałabym lekkie obawy…

      Odpowiedz
  3. janka1312  3 października 2016 23:19

    tego bym się po occie nie spodziewała 😀

    Odpowiedz
  4. natalia  5 października 2016 14:10

    To nie wszystko, ocet jabłkowy pomaga zwalczyć zaparcia, ma bardzo dużo pożądanych właściwości, ale u mnie wywoływał zgagę, stosowałam więc dicopeg, też dobrze działa a nie wywołuje skutków ubocznych

    Odpowiedz
  5. nungal  6 października 2016 11:47

    Długo zajęło mi przekonanie się do olejków, a tu ocet. No nie wiem…

    Odpowiedz
  6. Aneta  7 października 2016 12:04

    Odrzuca mnie zapach octu 🙁

    Odpowiedz
  7. Jaworka  8 października 2016 11:04

    Zgadzam się z powyższym artykułem nasze babcie po umyciu włosów mydłem szarym płukały włosy wodą z octem aby włosy były miękkie delikatne i nabierały blasku ocet można także zastosować przy nawracających stanach grzybiczych pochwy jeśli zauważy się tylko najmniejszy objaw od razu należy umyć się w wodzie z dodatkiem octu i tę czynność powtarzać kilka razy dziennie 3 razy przez kilka dni

    Odpowiedz
  8. Patii24  19 kwietnia 2017 21:28

    Ocet jabłowy jest rewalacyjny. Polecam picie codziennie na czco szklanke cieplej wody z 2-3 łyżkami octu jabłkowego .Stosouje równiez go do oczyszczania twarzy i czasami jako płukanke do włosów 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany