Obudź się z amerykańskiego snu… w Ameryce!

Legendarny amerykański sen może na kilka tygodni stać się rzeczywistością. Jeśli marzą Ci się Stany Zjednoczone, nie zwlekaj i już dziś zacznij planować swoją podróż po Ameryce! Brzmi nieprawdopodobnie? Zaraz przekonamy Cię, że to nie żart – i że wszystko jest możliwe!

statua wolności _CC0

fot. pixabay.com

 

Ale to tak daleko…

Oczywiście, żeby wprowadzić w życie plan „Ameryka”, trzeba jakoś przedostać się przez ocean. Nie polecamy raczej podróży statkiem, chyba, że masz nieograniczony wolny czas i niebiańskie pokłady cierpliwości. Lepiej jednak znaleźć bilety lotnicze do USA  w atrakcyjnej cenie. Nie łudźmy się – na takie poszukiwania trzeba poświęcić sporo czasu. Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto zaplanować amerykańską podróż z dużym, wielomiesięcznym wyprzedzeniem albo wręcz przeciwnie – być gotowym do wylotu w każdej chwili. Wielu podróżników załapało się na tanie loty USA – Europa w ofercie last minute. Ta druga opcja jest jednak dużo trudniejsza do wykonania i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Wiadomo – praca, studia… Lepiej więc po prostu szukać połączeń dużo wcześniej niż planowany termin wyjazdu.

Zaplanuj swoją podróż

By amerykański sen nie zamienił się w koszmar, dobrze jest gruntownie przemyśleć go i przeanalizować jeszcze przed wyjazdem. USA to ogromny kraj – co zamierzasz tam zobaczyć? Czy wypożyczysz samochód i ruszysz w szaloną podróż przez wszystkie stany? Skupisz się na jednym lub dwóch miastach? Obierzesz jakąś konkretną oś tematyczną i będziesz po kolei odwiedzać wszystkie związane z nią miejsca? Wszystkie te pomysły wydają się świetne. To jednak kwestia bardzo indywidualna. Najwięcej wyniesiesz z wyprawy, jeśli już na starcie będziesz wiedziała, jakim szlakiem będziesz się poruszać.

Zatroszcz się o formalności

Bilety lotnicze do USA to nie wszystko. Amerykanie wciąż nie znieśli obowiązku wizowego dla Polaków, dlatego wybierając się za ocean musisz pamiętać o tym „drobnym” szczególe. Najwięcej na ten temat dowiesz się u źródła, a więc w amerykańskiej ambasadzie. Pracownicy tej placówki poinformują Cię, jak dokładnie wygląda proces wizowy, jakie dokumenty musisz dostarczyć itd. Pamiętaj, że takie formalności zajmują zazwyczaj dość dużo czasu – im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej dla Ciebie. I tym spokojniej będziesz spać, przygotowując się do wyjazdu.

Zorientuj się też w kwestii ubezpieczenia zdrowotnego i od nieszczęśliwych wypadków. Jeśli zamierzasz podróżować z drogim sprzętem, np. fotograficznym, zadbaj także o jego bezpieczeństwo. Sprawdź, czy Twoja karta płatnicza jest ważna w kraju, do którego się wybierasz, i ustaw dogodne dla siebie limity na płatności bezgotówkowe.

A później już tylko rozsądnie się spakuj, pamiętaj o bateriach do aparatu i… ciesz się przygodą swojego życia! Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. A.  27 czerwca 2016 15:49

  USA to moje marzenie!

  Odpowiedz
 2. kasia87g  27 czerwca 2016 16:12

  byłam w Usa 3 razy dokładnie NYC, niezapomniane wrażenia, ludzie miejsca! Całkiem inne życie mentalność niż w Europie, po prostu trzeba tam być by poczuć ten klimat! a Manhattan to dopiero kosmos 😀

  Odpowiedz
 3. martucha180  27 czerwca 2016 18:13

  Na zwiedzanie mogę jechać 🙂

  Odpowiedz
 4. Jaworka  29 czerwca 2016 07:44

  Chciała bym sobie tak zaplanować wyjazd i skorzystać z niego ale niestety praca dom rodzina

  Odpowiedz
 5. monicitia  29 czerwca 2016 21:35

  Słabe porady…same ogólniki.

  Odpowiedz
 6. Aneta  30 września 2016 13:19

  Chciałabym odwiedzić Stany 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany