Obudź cerę na wiosnę! Joga twarzy i dieta dla cery
Wiosna to świetny czas o zadbanie o siebie. Wraz ze zmianą pogody, większą ilością słońca dostajemy zastrzyk energii i planujemy zmiany. To doskonały czas, żeby doprowadzić swoją cerę do porządku po zimie. Chcesz obudzić cerę na wiosnę? Poza odpowiednimi kosmetykami i zabiegami poznaj czym jest joga twarzy i postaw na odpowiednią dietę.
Polecamy również: Codzienna pielęgnacja skóry – 6 rzeczy o których musisz pamiętać
Obudź cerę na wiosnę! – Joga twarzy
Najistotniejszym elementem jak zwykle w jodze jest oddech. Prawidłowy i świadomy wycisza, pozwala na dotlenienie i oczyszczenie organizmu z toksyn, co działa zbawiennie na kondycję skóry.
Fitness twarzy zapewni poprawę owalu twarzy. Problem z opadającymi policzkami? Można je ujędrnić wzmacniając mięśnie podbródka, szyi i brody. Należy w pozycji wyprostowanej, z ramionami swobodnie opuszczonymi w dół, przekręcić głowę w prawo, unieść brodę, a wzrokiem sięgając sufitu. Następnie należy rozchylić usta, a językiem dotknąć podniebienia i nie zamykając ust, przełknąć ślinę. Wrócić do pozycji centralnej i wykonać te sami elementy zwracając głowę w lewo. Zestaw ćwiczeń powtórzyć 3-4 razy.
Stosując odpowiednie ćwiczenia możemy zmniejszyć także opuchliznę pod oczami, wygładzić pionową zmarszczkę między brwiami oraz zlikwidować drugi podbródek. Systematyczna codzienna gimnastyka twarzy zwalczy efekty grawitacji i wygładzi cerę.
Obudź cerę na wiosnę! – Dieta dla urody
Zobacz też: Peeling dla pięknej skóry na wiosnę – porady eksperta
To, co jemy, wpływa na funkcjonowanie całego ciała – w tym na stan naszej cery. Dla dobra naszej cery zalecane są regularne kuracje oczyszczające. Podstawą ich jest woda. Warto zastąpić nią inne napoje, wypijając przynajmniej dwa litry w ciągu dnia. W codziennej diecie powinny znaleźć się warzywa i owoce. Są cennym źródeł witamin, głównie C i A opóźniającej proces starzenia i będącej cennym przeciwutleniaczem. Do produkcji przeciwutleniaczy potrzebny jest również selen obecny w rybach, orzechach, produktach zbożowych. Za nawilżenie skóry, poprzez zatrzymanie wody w naskórku, odpowiedzialne są kwasy omega-3 i omega-6. Dostarczamy je organizmowi, jedząc ryby, tran, pestki dyni oraz oliwę z oliwek i olej z pestek winogron.
Jeśli opracowujemy zestawy posiłków, warto kierować się zasadą prostoty i umiaru. Im mniej przetworzone produkty, pozbawione konserwantów i oparte na naturalnych składnikach, tym lepiej przyswajane są przez organizm. Nie wolno nam rezygnować z chudych mięs, które dostarczają skórze witaminy z grupy B, łagodzące podrażnienia i przeciwdziałające przetłuszczaniu się skóry.