Polecamy: „Obrzydliwa anatomia” – ciałopozytywna książka Mary Altman, która na nowo definiuje pojęcie kobiecego piękna!

Już we wrześniu, nakładem Wydawnictwa Kobiecego na półki polskich księgarni trafi książka „Obrzydliwa anatomia”. Jej autorka, Mara Altman, z rozbrajającą szczerością i humorem opowiada o skomplikowanej istocie kobiecego ciała oraz zmaga się z pytaniem o to, dlaczego przejmujemy się niedoskonałościami swojej urody, skoro… są one tak mało istotne. Ta „ciałopozytywna” lektura błyskawicznie wyleczy Was ze wszystkich kompleksów!

Kto zdecydował o tym, że kobiety powinny depilować nogi, wąsik albo pachy? Dlaczego głęboki dekolt jest uważany za seksowny, a „camel toe” za odpychający? Czy w każdym pępku zbierają się kłaczki?- na te i wiele innych pytań poszukuje odpowiedzi Mara Altman w książce „Obrzydliwa anatomia”. Wyrusz wraz z nią w ciałopozytywną podróż i przekonaj się, że Twoje ciało jest najlepszym z możliwych opakowań dla wyjątkowej osobowości!

obrzydliwa anatomia

kolaż własny redakcji, mat. pras.

Polecamy: „Obrzydliwa anatomia” – ciałopozytywna książka Mary Altman, która na nowo definiuje pojęcie kobiecego piękna!

Książka Altman to lektura bardzo potrzebna w czasach, gdy naczelnym marzeniem co trzeciej kobiety jest „bycie fit”, a podrasowane filtrami i narzędziami programów graficznych zdjęcia na profilach społecznościowych stanowią normę nie tylko w przypadku celebrytów. Na 377 stronach książki znajdziecie mnóstwo błyskotliwych opowieści o zmaganiach autorki z jej ciałem i anonimowych wypowiedzi jej znajomych. Poznacie także wyniki rozmaitych badań, począwszy od najbardziej aprobowanych przez społeczeństwo kształtów pępka po naukowe wyjaśnienie męskiej fascynacji kobietami o obfitych, krągłych pośladkach.

Co więcej, zyskacie też możliwość poznania cennych uwag na temat kobiecego ciała sformułowanych (bez ogródek i oglądania się na konwenanse) przez specjalistów z różnych dziedzin – lekarzy, kosmetologów, fryzjerów czy psychologów.

 

książka

Porywającym anegdotkom rozmówców i osobistym wynurzeniom autorki towarzyszą zabawne rysunki przywodzące na myśl dziecięcą kreskę oraz kolaże. Taką niekonwencjonalną, luźną postać ma również sam spis treści, który możecie zobaczyć poniżej:

obrzydliwa anatomia

Jesteście ciekawe tej książki? Już 18 września znajdziecie ją w księgarniach!

 

O Autorce

 

Mara Altman – Altmanautorka piosenek i felietonów. Przejawia szczególne zainteresowanie dla wstydliwych sfer życia, które społeczeństwo uznaje za tabu. Uwielbia chwile, w których jej czytelnicy decydują się odrzucić konwenanse i – dzięki jej tekstom – zaczynają czuć się wolni od powszechnej obsesji bycia idealnym. Największą radość sprawiają jej szczere komentarze, w których odbiorcy przyznają się do współdzielenia opisanych wad czy mankamentów ciała. Jej pierwsza książka opowiadała o poszukiwaniu własnej drogi do osiągnięcia orgazmu i zdobyła ogromną popularność, pozwalając tysiącom kobiet uciec od presji bycia w łóżku drugą Sashą Grey.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kika07645  21 sierpnia 2019 12:56

    Zapowiada się interesująco ^^

    Odpowiedz
  2. macierzanka  21 sierpnia 2019 18:26

    Myślę,że warto przeczytać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany