Obraz słowem malowany – nowy trend w dekoracji wnętrz

A gdyby tak wyrazić siebie, połączyć słowo z obrazem i nadać pomieszczeniom indywidualnego charakteru? Obrazy z napisami – to ostatnio silny trend w aranżacji wnętrz.

Ulubiony cytat, motywujące hasło czy nietypowy aforyzm – słowa mają moc. Odwołują się do pragnień, marzeń, życiowej filozofii, wiele mówią o autorze i osobie, która się z nimi utożsamia. A gdyby tak wyrazić siebie, połączyć słowo z obrazem i nadać pomieszczeniom indywidualnego charakteru? Obrazy z napisami – to ostatnio silny trend w aranżacji  wnętrz.

Dekoracja wnetrz

Wnętrze we wnętrzu

Obrazy z tekstem zyskują na popularności. Motto, ulubiony cytat, a nawet dowcip – możliwości są nieograniczone. W sieci znajdziemy wiele inspiracji, zarówno w zakresie samych treści, jak i przeznaczenia do poszczególnych pomieszczeń.

Wyróżniające się hasło nadaje wnętrzu indywidualnego, wyjątkowego charakteru. W czasach, w których tak ważna jest oryginalność, obrazy z napisami to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyrazić siebie i podkreślić indywidualny charakter wnętrza – mówi Grzegorz Czech z dcngallery.pl.

Dekoracja wnetrz (2)

Twój podpis na ścianie

Poszukując inspiracji, warto zastanowić się nad tym, co nas motywuje, które słowa są nam bliskie, kto jest naszym autorytetem i w końcu – jaki charakter chcielibyśmy nadać poszczególnym wnętrzom.

Pokój młodzieżowy – jeszcze do niedawna jego ściany zdobiły plakaty ulubionych muzyków czy sportowców. Dzisiaj z powodzeniem zastąpią je obrazy z fragmentem tekstu ulubionej piosenki, cytaty bohaterów filmowych czy idoli. Z psychologicznego punktu widzenia to także możliwość wyrażenia siebie, podkreślenia tego „kim jestem”. Najbardziej intymnym i kameralnym pomieszczeniem jest sypialnia. Tu możemy pozwolić sobie na bardziej osobiste „wyznania” i cytaty odwołujące się do naszych marzeń, pragnień i uczuć. W salonie natomiast przyjmujemy gości, zastanówmy się zatem, jak chcemy być przez nich postrzegani, co chcemy o sobie powiedzieć innym. Treści mogą dotyczyć takich kwestii jak: nasze pasje, życiowa filozofia, rodzina, gościnność, relacje z drugim człowiekiem.

Obraz z napisem to stylowy detal, który wpływa na wystrój i styl wnętrza. Jeżeli zdecydujemy się na humorystyczny akcent, możemy być pewni, że takie rozwiązanie ożywi nasze pomieszczenie, a atmosfera od razu stanie się przyjemniejsza. Z pozoru niewielka zmiana, jaką jest kilka słów na ścianie, potrafi dodać artystycznego akcentu do wnętrza, podkreślając jednocześnie naszą kreatywność i pomysłowość. W zależności od barw dominujących w pomieszczeniu, za pomocą tła obrazu i koloru napisu, możemy je rozświetlić lub przyciemnić. Szeroki wybór czcionki daje możliwość dopasowania preferowanego hasła do designu, jaki panuje lub jaki chcemy uzyskać – wyjaśnia Grzegorz Czech z dcngallery.pl.

Dekoracja wnetrz (3)

Be Strong – motywacja gwarancją wygranej

Obok aspektu dekoracyjnego, istotny jest także ten psychologiczny. Przebywanie w pomieszczeniu z motywacyjnym hasłem na obrazie sprawi, że poczujemy się pewniej. To także swojego rodzaju „przypominajka”, która kieruje nas ku wyznaczonym celom, wskazuje wartości, zachęca do podejmowania ryzyka. To potężny motor do działania i zastrzyk energii każdego dnia.

Obrazy z napisami motywującymi sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w pomieszczeniach publicznych i biurach. Salony kosmetyczne, poczekalnie do gabinetów lekarskich, przedszkola, szkoły – aktualny trend nie wyklucza także tych wnętrz.

Pozytywny przekaz powstaje w wyniku połączenia siły obrazu i tekstu – wartości dla nas istotne ujęte są tym samym w stylową, graficzną oprawę. Taki obraz to także świetny i oryginalny pomysł na prezent, nie tylko dla bliskiej osoby.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (130 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  5 czerwca 2014 16:21

  Wolę jednak klasyczne obrazy.

  Odpowiedz
 2. bbo  5 czerwca 2014 20:49

  Bardzo pasują do nowoczesnych wnętrz.

  Odpowiedz
 3. martucha180  5 czerwca 2014 21:23

  Świetny pomysł, by świadomie wpływać na podświadomość!

  Odpowiedz
 4. as_sa  6 czerwca 2014 17:33

  Podoba mi się ten trend i coraz częściej zauważam go wśród swoich znajomych urządzających domy czy mieszkania

  Odpowiedz
 5. efffciaa  27 marca 2016 15:17

  Można napisać motto fajne na ścianie , jeśli ładnie jest to zrobione to nie tylko motywacja , ale i ozdoba pomieszczenia , chociaż nie jestem zwolenniczką tego typu dekoracji .

  Odpowiedz
 6. mama_kazala  10 lipca 2016 22:35

  w życiu piękne są tylko chwile, naprawde piękne!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany