Obiekt zainteresowania – rumieńce – linia Antirouguers Avene

Uroczy rumieniec przyłapanego na kłamstwie malucha, w przypadku dorosłych nie jest już tak ujmujący. I nie chodzi o kłamstwo, a o samo zaczerwienienie. Skąd się bierze? Czy może być groźne?

Uroczy rumieniec przyłapanego na kłamstwie malucha, w przypadku dorosłych nie jest już tak ujmujący. I nie chodzi o kłamstwo, a o samo zaczerwienienie.

Kosmetyki Antirouguers Avene

Naturalna przypadłość…

Rumieńce są naturalną konsekwencją skoku adrenaliny. Ten „awaryjny” hormon przygotowuje organizm do walki lub ucieczki: wyostrza zmysły i przyspiesza krążenie krwi. Zjawisko czerwienienia się nie zawsze jednak jest związane z sytuacją napięcia czy stresu. Niektórzy rumienią się bardzo łatwo, inni – wcale. Niestety, nie ma możliwości kontroli tego odruchu – bezwarunkowa kwestia biologii.

… która może zostać zaburzona

Niektórzy „zapalają się” nader często – gdy ktoś się do nich uśmiechnie, gdy zamawiają danie w restauracji, gdy odbierają telefon w zasięgu słuchu innych. W skrajnych przypadkach, ta sytuacja może stać się prawdziwym problemem i przekształcić się w erytrofobię, czyli lęk przed czerwienieniem się.

Rumieńce na twarzy są efektem nadreaktywności naczyń krwionośnych i pierwszym symptomem klinicznym, chronicznej i postępującej choroby – trądziku różowatego, który dotyka 2-3 % populacji (w Polsce ponad 1,3 mln ludzi). Nawet sporadycznie pojawiające rumieńce, powinny być sygnałem ostrzegawczym i impulsem do zastosowania odpowiedniej pielęgnacji.

Medyczny wyciąg z ruszczyka – odpowiedź na potrzeby skóry naczyniowej

Ruszczyk zwiększa wydolność układu żylnego i rozciągliwość żył oraz wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu doskonale sprawdza się  w pielegnacji skóry naczynkowej. Dobroczynne właściwości ruszczyka potwierdzono na płaszczyźnie medycznej, już w 1961 roku. Został zastosowany w lekach na zaburzenia żylne (problem ciężkich nóg) grupy farmaceutycznej Pierre Fabre. Wyniki trawjących latami badań klinicznych i naukowych oraz medyczne doświadczenie Laboratoriów Pierre Fabre, dotyczące działania ruszczyka jako leku zostały przeniesione na płaszczyznę dermokosmetyków. Zaowocowało to pracowaniem ekstraktu z ryszczyka, wyjątkowo bogatego w saponiny. Wyciąg ten został zastosowany w linii Antirougeurs marki Avène, należącej do grupy Pierre Fabre.

LINIA Antirouguers to gama produktów do pielęgnacji skóry naczynkowej, oparta o najnowszej generacji, medyczny wyciąg z ruszczyka  o maksymalnym stężeniu. Właściwości wzmacniające naczynia krwionośne wyciągu, pozwalają na ukierunkowane bezpośrednio na naczynia działanie, a więc na przyczynę choroby, a nie tylko na jej objawy. Woda Termalna Avène zawarta w preparatach – zmniejsza uczucie gorąca oraz koi skórę.

Dermokosmetyki Antirougeurs :

 • Zwężają naczynia krwionośne,  zmniejszają  rozproszone zaczerwienienia,  powodują, że zaczerwienienia napadowe stają się rzadsze  (wyciąg z ruszczyka  wzbogacony w saponiny),
 • Chronią naczynia krwionośne wzmacniając je i uszczelniając (metylochalkon hesperydyny),
 • Zmniejszają opuchliznę (siarczan dekstranu),
 • Zmniejszają uczucie podrażnienia i gorąca (Wody Termalna Avène),
 • Chronią przed promieniowaniem UVB i UVA, odpowiedzialnym za uwrażliwienie  naczynek  krwionośnych skóry (SPF 20).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (234 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  5 kwietnia 2014 15:24

  Polecę koleżance.

  Odpowiedz
 2. bbo  5 kwietnia 2014 15:48

  Na szczęście nie mam takiego problemu.

  Odpowiedz
 3. scrabble  14 czerwca 2015 14:51

  Fajnie, że o tym pomyślano 🙂 Ja nie mam z tym problemów ale wyobrażam sobie jakie musi być krępujące.

  Odpowiedz
 4. efffciaa  11 kwietnia 2016 17:10

  Trochę drogie są kosmetyki Avene , ale to jedne z moich bardziej ulubionych kosmetyków , które są ( o dziwo ) warte swojej ceny , miałam kilka kremów , które mnie zachwyciły .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany