Obawiasz się wizyty w zatłoczonej przychodni? Zamów receptę online!

Recepta online jest praktyczną opcją, która zyskała na popularności zwłaszcza w okresie pandemii. Jedną z jej największych zalet jest bowiem brak konieczności wychodzenia z domu i narażania się na zarażenie. Zastanawiasz się, jak zamówić receptę przez Internet i z jakimi kosztami należy liczyć się w tej sytuacji? Na pytanie to odpowiemy szczegółowo w tym artykule, ponadto podpowiadamy, jak kupić leki na receptę przez Internet.

Obawiasz się wizyty w zatłoczonej przychodni? Zamów receptę online!

Zamówienie recepty przez Internet – co trzeba wiedzieć?

Receptą online interesuje się wielu pacjentów. Zwłaszcza w przypadku sezonu chorób wirusowych, gdy ryzyko zarażenia się w zatłoczonej przychodni jest jak najbardziej realne. W przypadku korzystania ze zdalnych konsultacji medycznych nie trzeba martwić się o kwestie bezpieczeństwa. Pacjent bowiem nie musi opuszczać swojego domu i narażać się na ryzykowne kontakty z innymi.

Wszystko odbywa się przez Internet i to w dowolnej chwili, bez potrzeby rejestracji z wyprzedzeniem czy oczekiwania w kolejkach pełnych zarazków. By otrzymać receptę bez wychodzenia z domu, wystarczy komputer lub urządzenie mobilne podłączone do sieci. W ten sposób można mieć dostęp do lekarzy o różnych specjalizacjach – często niemal „od ręki”.

Recepta online – gdzie można ją otrzymać legalnie?

Recepta przez Internet oferowana jest aktualnie przez sporo serwisów, jednak należy uważać na ich wiarygodność i sprawdzać numer podmiotu medycznego oraz opinie. Poszukując legalnej recepty online, trafić można na przykład na ofertę, w której zakres usług wchodzi internetowa recepta oraz zwolnienie online, mowa o naszarecepta.pl. Szybki dostęp do lekarzy wielu specjalizacji oraz brak problemów z rejestracją to jedne z wielu zalet, jeśli chodzi o zamówienie recepty przez Internet. Dodatkowo kod recepty online uzyskać można w kilka chwil, co często bywa kluczowe dla pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na zwłokę z przyjęciem leku. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: naszarecepta.pl – recepta online.

E-recepta – ile kosztuje jej wystawienie?

Sama e-recepta to dokument uprawniający do wykupienia leków, który może być wystawiony stacjonarnie lub przez Internet. Należy wiedzieć, że recepta online w większości przypadków wiąże się z koniecznością odbycia prywatnej konsultacji medycznej w formie zdalnej. Takie usługi nie są darmowe, gdy podmiot medyczny nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Większość ogłaszających się w Internecie placówek medycznych to właśnie placówki prywatne, które nie są finansowane.

Płaci się w tym przypadku nie za wystawienie recepty online, tylko za prywatną konsultację medyczną z lekarzem, której efektem może być e-recepta. Ile kosztuje konsultacja medyczna w tym przypadku? Zależne jest to od indywidualnych ustaleń poszczególnych podmiotów medycznych.

Warto jednak zauważyć, że koszty, z którymi liczyć musi się pacjent, są zwykle znacznie niższe niż cena stacjonarnej wizyty prywatnej u lekarza specjalisty. Jeśli pacjent nie wymaga dodatkowych badań, opcja internetowa – choć płatna – może być znacznie korzystniejsza cenowo od opcji prywatnej stacjonarnej.

Jak kupić leki na receptę przez Internet?

Gdy pacjentowi wystawiona zostaje recepta online, automatycznie łączone jest to z jego numerem PESEL. Oznacza to, że internetowa recepta zapisywana jest w profilu IKP. Kod recepty online wysyłany jest również do pacjenta SMS-em, ponadto otrzymuje on e-mail z wydrukiem informacyjnym recepty. Jak zatem wykupić znajdujące się na recepcie leki?

  • Wystarczy podać farmaceucie w aptece kod SMS, a także dokonać uwierzytelnienia, podając swój numer PESEL, a z wykupieniem leku nie będzie problemu.
  • Inna opcja to okazanie kodu kreskowego e-recepty z jej wydruku informacyjnego – wówczas nie potrzeba dodatkowego uwierzytelnienia, by wykupić lek.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...