Obalamy 5 najpopularniejszych mitów związanych z naprawą smartfonów

Użytkownikom smartfonów często wydaje się, że wiedzą wszystko na temat naprawy swoich urządzeń. Każdy słyszał, że zalane urządzenie najlepiej jest włożyć do miski z ryżem, albo że naprawa flagowego smartfona jest całkowicie nieopłacalna. Jak jest naprawdę? Postanowiliśmy zweryfikować 5 najpopularniejszych mitów.

Na forach internetowych oraz w poradnikach na YouTube ciągle można znaleźć wątpliwe informacje, jak postępować w przypadku napraw urządzeń mobilnych. Pocztą pantoflową nadal przekazuje się niesprawdzone wskazówki na temat chałupniczych sposobów serwisowania smartfonów. Sprawia to, że użytkownicy nieświadomi możliwości, jakie oferują współcześnie serwisy, zamiast naprawiać uszkodzony sprzęt – częściej kupują nowy.

Mit nr 1 – urządzenie po zalaniu najlepiej wysuszyć w pojemniku z ryżem

Zbawienne działanie ryżu na zawilgoconą elektronikę to najczęściej powtarzany mit. I chociaż jest w nim ziarnko prawdy – surowy ryż posiada pewne właściwości higroskopijne – to jednak nie są one na tyle silne, aby wchłonąć całą wilgoć z wnętrza urządzenia. Dodatkowe wspomaganie się grzejnikiem, piekarnikiem lub suszarką może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Wilgoć dostanie się w głębsze zakamarki obudowy i spowoduje jeszcze większe uszkodzenia.

Po zalaniu może zdarzyć się, że smartfon będzie działał normalnie. Wbrew pozorom nie oznacza to nic dobrego, ponieważ woda zgromadzona w jego wnętrzu powoduje korozję płyty głównej i pozostałych metalowych elementów. W najlepszym przypadku urządzenie po pewnym czasie odmówi posłuszeństwa, a w najgorszym – może dojść do zwarcia i eksplozji baterii. Dlatego najlepiej jest oddać sprzęt do serwisu, który dokładnie wysuszy i oczyści wszystkie zawilgocone elementy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. martucha180  31 marca 2017 10:08

  O ryżu słyszałam.

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  31 marca 2017 18:07

  tylko pierwszy mit mi znany, a reszta to raczej nie mit a niewiedza

  Odpowiedz
 3. Aneta  5 kwietnia 2017 12:51

  Dobrze wiedzieć 🙂

  Odpowiedz
 4. Kika07645  18 kwietnia 2017 09:06

  Fajny artykuł. Mam nadzieje, ze nigdy nie bede miała potrzeby by oddac telefon do naprawy ale gdyby tak sie stało to dobrze wiedzieć te wszystkie rzeczy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.