Nowy wymiar świątecznych zakupów

Szczyt świątecznego szału zakupów jeszcze przed nami, jednak już od listopada zaczynamy być atakowani z każdej strony reklamami, które mają nas skłonić do zakupów. Jeśli chcemy przeżyć ten czas spokojnie, nie spędzając godziny w kilometrowych kolejkach, to już teraz warto pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Niemal 60% dorosłych Polaków korzysta z internetu, gdzie oprócz informacji i rozrywki poszukuje także opinii na temat produktów oraz porównuje ceny w różnych kanałach dystrybucji.

Nowy wymiar świątecznych zakupów

O tym, że o przyszłości zakupów na najbliższych kilka lat zadecyduje rozwój e-commerce, nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Sprzedaż w sieci to jedno z najlepszych rozwiązań, jakie producenci i dystrybutorzy mogą zaoferować swoim klientom, którzy mają coraz mniej czasu na tradycyjne zakupy. To także wygoda dla konsumentów, którzy mają możliwość wyboru potrzebnych im produktów bez wychodzenia z domu. Potencjał ten zauważyli twórcy monsterio.pl, serwisu który ma szansę odmienić rynek zakupów w Polsce.

W dzisiejszych czasach, należy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klienta. Właśnie takie rozwiązanie oferujemy. U nas Klienci precyzują czego poszukują, a sprzedawcy przedstawiają spersonalizowaną ofertę. To rozwiązanie, które jest bardzo korzystne dla obu stron. Sklepy mają szansę zwiększyć sprzedaż i zyskać nowych klientów, a konsumenci oszczędzają czas i pieniądze. – podkreśla współwłaściciel monsterio.pl Krzysztof Kaczmarek.

 

Magia świąt, magia zakupów

Nie od dziś wiadomo, że większość Polaków, szczególnie tych reprezentujących starsze pokolenie, ma bardzo pragmatyczne podejście do zakupu prezentów. Nie chodzi tylko o przysłowiowe skarpetki i rękawiczki. W przypadku podarunków dla najmłodszych wybieramy popularne zabawki edukacyjne. Dla starszych bliskich jednymi z najbardziej „bezpiecznych” prezentów są książki i kosmetyki. Coraz częściej jednak w listach do Mikołaja możemy odnaleźć drogie prezenty, takie jak smartfony i tablety renomowanych marek oraz inne urządzenia mobilne.

 

Kupuj na wymiar

Co zrobić, aby prezent, który przygotujemy, był naprawdę wyjątkowy, a jego cena nie zrujnuje domowego budżetu? Szukając wymarzonego prezentu warto poświęcić czas oraz wyjść z inicjatywą. Dzięki temu łatwiej będzie nam odnaleźć produkt spełniający nasze wymagania, także te cenowe. I tu z pomocą przychodzi monsterio.pl, to klient przedstawia potencjalnym sprzedawcom, jaki produkt jest aktualnie przez niego poszukiwany. Określa jego cechy i tym samym daje wyraźnie znać, co chce kupić. Potem czeka na oferty ze strony sprzedających, którzy są w stanie spełnić jego wymagania i wybiera tę najlepszą. Co jednak ma z tego druga strona, czyli sprzedający w sieci?

To proste. Dzięki ściśle określonym potrzebom indywidualnego klienta, oszczędza czas i zasoby materialne potrzebne na reklamę i odpowiednie jej targetowanie, które i tak nigdy nie jest doskonałe, a więc zawsze reklama w znacznej części trafia do osób niezainteresowanych danym produktem czy usługą – odpowiada współwłaściciel monsterio.pl, Mateusz Zieliński.

Popytowe podejście do zakupów może na stałe odmienić rynek handlu w sieci. Od tej pory to sprzedawcy będą starać się maksymalnie dostosować do potrzeb klientów, a także aktywnie wyszukiwać „zlecenia” klientów. Taki model pozwoli im jeszcze lepiej poznać trendy rządzące rynkiem, a pojedynczemu klientowi dostarczy tańszych i lepiej dopasowanych do jego potrzeb produktów. Świąteczne zakupy to doskonała okazja do wypróbowania tego modelu robienia zakupów. Gdy już będziemy wiedzieć, co chcemy kupić, sprawdzimy, jak tanio sprzedający będą w stanie zrealizować postawione przed nimi zadanie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany