Nowy wymiar piękna – FOTONA 4 D. Pierwszy na świecie laserowy endolifting twarzy

Wymagania obecnie stawiane zabiegom medycyny estetycznej są coraz większe. Poszukiwane są przede wszystkim innowacyjne rozwiązania, charakteryzujące się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem. Długi czas rekonwalescencji oraz nienaturalny efekt niektórych metod anti-aging skutecznie zniechęca oraz budzi obawy wielu pacjentów. Dlatego, w odmładzaniu skóry jedną z najczęściej wybieranych metod jest terapia laserowa. Zwiększenie jej efektywności stało się możliwe poprzez opracowanie nowoczesnej procedury, laserowego endoliftingu Fotona 4D, która łączy w sobie cztery synergiczne techniki. Umożliwia to działanie na różnych głębokościach skóry, niwelując rozmaite niedoskonałości oraz wpływając odmładzająco na skórę.

DLACZEGO POŁĄCZENIE LASERÓW Er:YAG & Nd:YAG?

Fotona4D jest to laserowy lifting twarzy, realizowany poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii:

 1. EndoLifting®
 2. FRAC3®
 3. PIANO®
 4. SupErfacial™

Endolifting, to wewnętrzna terapia laserowa, która polega na stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. Bardzo długie impulsy ( 250 ms), nieablacyjnego trybu SMOOTH wywołują efekt termiczny w tkance łącznej, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Widocznym efektem tej procedury zabiegowej jest wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także wypełnienie bruzd nosowo wargowych i linii marionetki.

Frac3® jest nieablacyjną, frakcyjną metodą laserową, która powoduje destrukcję specyficznych, niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Nieablacyjna i samoindukcyjna terapia Frac3® jest niezwykle bezpieczna oraz skuteczna w polepszaniu jakości skóry. Terapia pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, poprzez miejscowe działanie termiczne na skórę właściwą, co w efekcie podnosi jędrność skóry. Znaczącej poprawie ulega rozmiar zaskórników otwartych, a także struktura i barwa naskórka.

Trzecim etapem zabiegu Fotona 4D, jest szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry trybem PIANO®. W tej procedurze energia dostarczana jest aż do tkanki podskórnej przy użyciu bardzo długiego impulsu lasera Nd:YAG. Działanie trybu PIANO® polega na jednorodnym ogrzewaniu skóry właściwej bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu długich impulsów wiązki laserowej (1,5- 5 sekund). 

Umożliwia to bezbolesne wykonanie zabiegu, ponieważ naskórek nie jest ogrzewany do tak wysokich temperatur, jak w przypadku krótszych impulsów. Efektem tej fazy jest skrócenia włókien kolagenowych. To z kolei prowadzi do napięcia i ujędrnienia skóry. Naświetlanie skóry laserem Nd:YAG w trybie PIANO, wykonuje się do momentu uzyskania na powierzchni skóry temperatury 40-42ºC. Dzięki nowatorskiemu systemowi monitoringu termicznego Matrix View™, wbudowanego w głowicę lasera Nd:YAG, maksymalnie zwiększamy bezpieczeństwo oraz dokładność wykonywanych zabiegów. W pełni kontrolowany zabieg eliminuje ryzyko powikłań i efektów niepożądanych.

Ostatnim etapem procedury zabiegowej Fotona 4D jest delikatny peeling laserem Er:YAG. Polega ona na odparowaniu wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Peeling stanowi doskonałe wykończenie całego zabiegu, wyrównując strukturę i wpływając odświeżająco na wygląd skóry.

Zabieg Fotona 4D zapewnia następujące rezultaty:

 • – wypełnienie bruzd nosowo- wargowych,
 • ujędrnienie skóry,
 • redukcję zmarszczek,
 • – zmniejszenie widoczności porów skórnych,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • wyrównanie struktury skóry.

 

Naturalnymi efektami ubocznymi, występującymi zaraz po wykonaniu zabiegu mogą być jedynie zaczerwienienie, pieczenie i złuszczanie naskórka. W zależności od stopnia wrażliwości skóry oraz zastosowanych parametrów, ustępują one w czasie nie dłuższym niż po upływie 7- 10 dni.

Zabieg Fotona 4D – podsumowanie

Nieinwazyjna terapia laserem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz twarzy umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd nosowo- wargowych już po pierwszym zabiegu. Spektakularne efekty po zabiegowe sprawiają, że Fotona4D stanowi alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy.

Zaleca się pacjentom powtórzenie całej procedury po upływie 1-2 lat od pierwszego zabiegu po to, aby wzmocnić uzyskany efekt.

Reasumując, Fotona 4D to:

 • nieinwazyjna procedura,
 • bezbolesne zabiegi, niewymagające znieczulenia,
 • szybki okres rekonwalescencji,
 • spektakularna poprawa wyglądu,
 • nowatorskie podejście w odmładzaniu twarzy.

dr Agnieszka Drożniak

OPINIA DR Agnieszki Drożniak  – Vesuna Kraków

„Fotona  4D  jest  bardzo ciekawą i innowacyjną metodą laserowego antiagingu z uwagi na relatywnie małą inwazyjność  i wysoką skuteczność .  

W metodzie tej uzyskujemy spektakularne efekty w postaci spłycenia lub likwidacji bruzd nosowo-wargowych,  poprawy owalu twarzy oraz poprawy kolorytu i struktury skóry. Bardzo istotny jest wyjściowy potencjał biologiczny pacjenta, rozumiany jako relacja wieku metrykalnego  i  biologicznego. Optymalny potencjał plasujemy  w przedziale pomiędzy 30 a 60 rż.

Pierwsze efekty zauważalne są po upływie 4-6 tygodni i utrzymują się przez minimum rok. Zabieg Fotona 4D poprzez endogenną stymulację pozwala wypracować piękne i naturalne efekty antiagang. W wielu przypadkach jest doskonałą alternatywa dla wypełniaczy i z pewnością pozwala  odsunąć w czasie bardziej radykalne metody z zakresu medycyny estetycznej.”

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wusia  22 czerwca 2017 08:21

  Jak dla mnie za dużo techniki.

  Odpowiedz
  • martucha180  22 czerwca 2017 11:25

   Fakt, dużo.

   Odpowiedz
 2. martucha180  22 czerwca 2017 11:25

  Ciekawe, ile kosztuje taki zabieg.

  Odpowiedz
  • Tara  23 czerwca 2017 10:58

   Dwa zabiegi na całą twarz ok. 8000 :/ Starcza na rok 😉
   Nie dla przeciętnych kobiet…
   Dla nas robią kremy „redukujące zmarszczki działające z mocą lasera” 😉

   Odpowiedz
   • martucha180  23 czerwca 2017 13:39

    Ładna cena, i tyle zer… To ja wolę rano zimną wodę na twarz i dobry krem.

    Odpowiedz
 3. Jaworka  23 czerwca 2017 13:49

  Ale te zdjęcia mnie nie przekonują na pierwszym jest pan smutny zdołowany a na drugim uśmiechnięty i zadowolony wiadomo że twarz wtedy wygląda inaczej

  Odpowiedz
 4. efffciaa  27 czerwca 2017 10:23

  Zgadzam się z Jaworką 🙂 ale na tym polega dobra reklama 🙂 na jednym zdjęciu brzuch wywalony , na drugim wciągnięty , na jednym zdjęciu mina ponura , na drugim usmiechnięta + może odrobinę makijażu i krzykliwy podpis „ale zmiana!” 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany