Nowa moda na przyjęcia weselne – ucieczka z miasta w góry

Moda na wesela stylizowane, z motywem przewodnim w tle, ustąpiła miejsca przyjęciom w naturalnej scenerii. Polacy coraz częściej decydują się na ucieczkę od miejskiego zgiełku w stronę ciszy, niewymuszonej formy przyjęcia, z pięknymi widokami w tle. Góry są miejscem, gdzie para młoda odnajduje to, co stanowi o udanym przyjęciu weselnym.

Wesele w gorach - Dwor Korona Karkonoszy (1)

Wesele na topie

Świeże powietrze, zjawiskowe widoki, spacerowe trasy – to tylko kilka argumentów przemawiających za organizacją przyjęcia w górach. – Wesela w górach stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków – mówi Joanna Hoc-Kopiej, Specjalistka ds. planowania wesel z Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. – Fani górskich atrakcji chcą spędzić ten najważniejszy dzień w życiu w swojej ulubionej scenerii. Lokalizacja sprawia, że obok samej zabawy, goście mają do wyboru także szereg innych rozrywek, m.in. piesze wędrówki. Pamiętajmy jednak, że całą uroczystość należy zaplanować odpowiednio wcześniej. Standardowy okres oczekiwania na salę weselną w atrakcyjnym miejscu wynosi około 2 lata – dodaje ekspert.

Malownicze tereny znajdziemy nie tylko w Tatrach. Także tereny Dolnego Śląska zasługują na szczególną uwagę – okolice Karpacza to wiele atrakcji wartych zwiedzenia – zamki, pałace, dawne twierdze. Samą ceremonię zaślubin można zorganizować w plenerze, w stylowych świątyniach i kościółkach – dużą popularnością cieszy się np. Świątynia Wang w Karpaczu.

Wesele w gorach - Dwor Korona Karkonoszy (2)

Aktywne poprawiny

Po samym weselu nic tak nie postawi na nogi jak długi spacer na świeżym powietrzu po górzystym terenie. W zależności od pory roku, góry oferują zróżnicowane formy rozrywki. Zima to idealny czas na zorganizowanie kuligu dla zaproszonych gości, natomiast ciepłe pory roku sprzyjają wspólnej wędrówce lub zwiedzaniu okolicznych atrakcji. – Goście naszego obiektu często nie chcą powielać schematu z pierwszego dnia zaślubin i preferują aktywną formę wypoczynku na świeżym powietrzu – podkreśla Joanna Hoc-Kopiej. – Obok przyjemności z samego spaceru, tak spędzone poprawiny znacząco wpływają na poprawę samopoczucia, nadwyrężonego przyjęciem, które często trwa do białego rana – dodaje.

Nie da się ukryć, że jednym z najistotniejszych elementów tak ważnej uroczystości jest dobra kuchnia. Świeże powietrze, aktywne spędzanie czasu i malownicze widoki – wszystko to znacznie pobudza apetyt gości. – Wybierając obiekt weselny, zwróćmy uwagę na potrawy znajdujące się w menu. Powinno bazować na daniach uniwersalnych, dostosowanych do różnych gustów kulinarnych naszych gości. Warto jednak urozmaicić je o kilka potraw kuchni regionalnej, która zachwyca swoją prostotą – przekonuje Joanna Hoc-Kopiej. – Potrawy najczęściej bazują na treściwych składnikach: ziemniakach, kapuście, pieczonym mięsie.

Ważnym argumentem, przemawiającym za organizacją przyjęcia weselnego w górach, jest także piękna sceneria. Naturalny plener, swoboda, szczyty górskie w tle – nie wymagają dodatkowych aranżacji, istotnych z punktu widzenia ślubnej sesji zdjęciowej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (277 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  28 sierpnia 2014 09:18

  Dobrze jak towarzyszy temu dobra pogoda.

  Odpowiedz
 2. paolia  28 sierpnia 2014 10:36

  tez tak uważam jak bbo 🙂

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  28 sierpnia 2014 12:59

  W ogóle dobrze jak jest pogoda w dniu ślubu.

  Odpowiedz
 4. martucha180  28 sierpnia 2014 16:10

  Pogoda w takim dniu najważniejsza. A ja i tak wolę Mazury 🙂

  Odpowiedz
 5. as_sa  29 sierpnia 2014 17:18

  Piękna sceneria

  Odpowiedz
 6. adamorek  29 maja 2015 22:16

  polecam coś niezapomnianego

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany