Nowy pomysł na Lovvi.pl! Wewnętrzny komunikator, czyli jak szybko zapytać innego użytkownika o opinię prezentu, który kupił?

Media społecznościowe wchodzą w nową erę. Pojawia się coraz więcej portali takich, jak Lovvi, na których możesz zapytać innych użytkowników o polecenie produktu. Jak to się sprawdza?

Wiadomość o tym, że portal zakupowy Lovvi ma zamiar wprowadzić takie rozwiązanie, pojawiła się na początku roku. Aby wyjaśnić, dlaczego to takie niezwykłe, warto najpierw wiedzieć, czym jest wyszukiwarka prezentów. Lovvi to jedno z pierwszych na polskim rynku miejsce, w którym możesz dobrać prezent do osoby, okazji lub budżetu, jakim dysponujesz. To znacznie upraszcza proces wyszukiwania, bo w większości sklepów musisz jednak najpierw wiedzieć, co chcesz kupić, by móc skorzystać z suwaków pozwalających określić koszt czy rodzaj przedmiotu. Na Lovvi wystarczy, że podasz tyle danych o solenizancie czy jubilatce, ile znasz. Reszta należy do portalu zakupowego https://lovvi.pl/.

Udane zakupy w internecie

Nowością jest fakt, że już niedługo o poradę będziesz mógł dodatkowo zapytać innych użytkowników. Jeśli widzisz, że ktoś właśnie kupuje coś dla nastolatka o zacięciu ekologicznym, a właśnie takiego szukasz, możesz skonsultować się z daną osobą. Razem będzie Wam łatwiej domyślić się, czego może oczekiwać młody człowiek. To też bardzo wygodne w przypadku kupowania prezentów dla płci przeciwnej, bo o wiele łatwiej usłyszeć dobrą radę od kogoś tej samej płci co żona czy mąż, niż samemu zorientować się w gadżetach, o których wie się niewiele. I tak kobiety mogą radzić mężczyznom odnośnie ubrań czy kwiatów, a panowie paniom odnośnie sprzętu samochodowego czy alkoholi. Jeśli zastanawiasz się, co na prezent dla chłopaka albo co kupić dziewczynie, to takie rozwiązanie może być idealne.

Poradź się innych użytkowników

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, kogo poprosić o radę, zadaj sobie najpierw pytanie o to, co wiesz o osobie, którą chcesz obdarować? Na stronie Lovvi możesz wygodnie dostosowywać kryteria takie, jak wiek i płeć, by szybko dowiedzieć się, co na prezent dla chłopaka w wieku gimnazjalnym czy ucznia podstawówki. Następnie możesz dodatkowo uściślić wyniki wyszukiwania, jeśli tylko wiesz o tej osobie coś więcej. Możesz poprzestać na podstawowych informacjach, jeśli nic więcej nie wiesz. To zrozumiałe, bo jeśli kupujesz prezent dla ciotki, której nigdy wcześniej nie widziałeś, to siłą rzeczy będziesz wiedział o niej bardzo mało. Podobnie, jeśli masz stawić się na setne urodziny wujka, a Ty wiesz o nim tylko tyle, że… ma 100 lat. Nie ma problemu – właśnie po to powstała wyszukiwarka prezentowa, w której możesz wygodnie przeszukiwać bazę sprawdzonych prezentów, a dodatkowo już niedługo radzić się innych, bardziej doświadczonych użytkowników.

Określ, ile wiesz, i kontynuuj zakupy

O poradę możesz pytać również wtedy, jeśli wiesz sporo o osobie, którą zamierzasz obdarować. Wystarczy, że uściślisz wyniki tak, by dobrać prezent dla młodej aktywistki, gracza komputerowego czy młodej matki. Jeśli nie znasz tak dobrze adresata upominku, wystarczy że dostosujesz prezent pod względem wieku. W przypadku dorosłych możesz kierować się rocznicą ślubu lub urodzinami. Jeśli chodzi o dzieci, wystarcz, że określisz, do jakiej szkoły uczęszcza Twój kuzyn czy koleżanka – do podstawówki, gimnazjum czy liceum? A może to student? W takim razie nikt nie podpowie Ci lepiej odnośnie prezentu, niż inny uczeń danego rodzaju szkoły, zarejestrowany na portalu Lovvi. Szukanie inspiracji na prezent na wyspecjalizowanych portalach jest coraz popularniejsze.

Mody w świecie upominków i modnych gadżetów zmieniają się co chwilę i to, co było popularne jeszcze kilka lat temu, dziś nikogo już nie interesuje. Dlatego szukaj nowości na portalach takich, jak Lovvi, gdzie znajdziesz tylko najbardziej aktualne pomysły, których nie znajdziesz nigdzie indziej.


Portale prezentowe a inne sklepy w internecie

To o tyle przyjemne, że prezenty już są dopasowane do wieku i oczekiwań, podczas gdy w sklepie sam musiałbyś określić, jaki przedmiot Cię interesuje. Trudno jest też coś wybrać na portalach aukcyjnych, gdzie ilość stron i ofert jest olbrzymia. Przeszkadza w zakupach też fakt, że każda rzecz jest dostępna w innym mieście i terminie. Czasem trzeba czekać, aż skończy się aukcja, a ogrom rzeczy sprawia, że do tego czasu możesz zapomnieć, co chciałeś kupić. Zdarza się, że z powodu olbrzymiego wyboru zaczynamy szukać dla kogoś filiżanki, po chwili znajdujemy kubki z motywem z serialu, który dana osoba uwielbia, a godzinę później lądujemy na portalu z meblami z PRL. Często trudno się zatrzymać podczas poszukiwań a ogrom możliwości może przytłaczać. Zdarza się, że po wielu godzinach trudno już ocenić, czy dany prezent jest dobry czy nie, więc kupujemy coś gorszego, niż pierwsza z brzegu rzecz. Tego problemu nie ma na Lovvi, gdzie przede wszystkim liczy się, czy dany produkt jest dopasowany do osoby, dla której szukasz prezentu. Nie musisz więc samodzielnie dokonywać selekcji spośród tysięcy upominków.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (89 głosów, średnia: 3,93 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kika07645  6 czerwca 2018 09:10

  Super pomysł,na pewno zajrzę 🙂

  Odpowiedz
 2. J  6 czerwca 2018 17:45

  ciekawe

  Odpowiedz
 3. Emotikonka  7 czerwca 2018 14:22

  Bardzo dobry pomysł, szkoda że tak mało rzeczy jeszcze do wyboru. Mam nadzieję że stopniowo pomysły się rozszerzą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany