Nowy lookbook firmy OCHNIK – kolekcja Wiosna-Lato 2011

Każdy człowiek jest inny, ma własne pragnienia, potrzeby i przekonania, każdy ma własną historię, która czyni go, niepowtarzalnym i wyjątkowym. Ta właśnie wyjątkowość została podkreślona jest w najnowszej kolekcji OCHNIKA. Inspiracją dla kolekcji mody stały się różne typy ludzkiej osobowości. Dopiero zetknięcie się ze sobą różnych osobowości i temperamentów  w codziennym życiu, pozwala dostrzec, że każdy z nas jest inny, prawdziwy i WYJĄTKOWY.

Ochnik_kolekcja_wiosna_lato_2011

Kolekcja OCHNIKA to mieszanka barwnych kontrastów, gdzie wygoda i komfort łączą się z ponadczasową, klasyczną elegancją, a swoboda i luz z biznesową nonszalancją. Po raz pierwszy w kolekcji OCHNIK na wiosnę i lato 2011 wprowadzono wyraźny podział na linie, które są odzwierciedleniem różnych typów osobowości.

Linia Nostal Greek przywodzi na myśl porządek i spokój antyku. Poprzez delikatne, pastelowe odcienie, perlistą poświatę sprawia wrażenie wyrafinowanego bogactwa. Jest to linia dedykowana dla kobiet, które cenią elegancję i styl, lubią również bogato zdobione stroje i lśniącą biżuterię. Zasadniczą rolę odgrywają tu subtelne motywy dekoracyjne, jak ażurowe przeszycia i wstawki.  Złote wykończenia i dodatki, dobrze komponujące się z estetyką zdecydowanych form i eleganckich wykończeń jasnych kolorów, takich jak beże, kość słoniowa, perliste wykończenia. Dominują tu dobrej jakości skóry łączone z elementami weluru i ażurowych zdobień. Na szczególną uwagę zasługują pojawiające się w tej linii torby w kolorze kości słoniowej oraz czerni ze złotymi wykończeniami. Posiadają niepowtarzalny charakter elegancji ze szczyptą przepychu.

Ochnik_kolekcja_wiosna_lato_2011

Linia Nostal Greek

Linia Modern Simplicity to wyszukana prostota, powstała poprzez nieskomplikowane, ale nowoczesne rozwiązania. Dość oszczędna w dodatkach, raczej bawiąca się formą. Wyraźnie widać zdecydowane linie przeszyć, geometryczne kształty, asymetryczne cięcia. Wysmakowany minimalizm kroju stanowi elegancję samą w sobie, której nie potrzebuje zbędnych ozdobników. Linia dedykowana jest eleganckim kobietom, businesswoman, ceniącym wyrafinowaną prostotę i minimalizm. Dominującymi kolorami tej linii jest: czerń, kość słoniowa, beże, szarości oraz momentami odcienie perliste.

Ochnik_kolekcja_wiosna_lato_2011

Linia Modern Simplicity

Dla nieco młodszych klientek, lubiących eksperymentować z kolorami polecana jest linia Energizer, skupiona głównie na zabawie kolorem. Gra kolorów zauważalna jest głównie w akcesoriach. W linii tej znajdziemy kilka dosyć odważnych modeli kurtek. Wśród nich jest żakiet w kolorze kości słoniowej uzupełniony o kontrastowy, granatowy plastikowy suwak, czy intensywnie zieloną ramoneskę. Istotne motywy stanowi galanteria, w której pojawiają się torebki łączące skórę w kolorze granatu, bieli i turkusu. Warto również zwrócić uwagę na torby łączące szary nylon ze skórą w kolorze stonowanej żółci, burgundu i grantu. Granat jest tutaj jednym z dominujących kolorów, widoczny także w linii torebek, które są wykonane również  w intensywnych zielonych odcieniach.

Ochnik_kolekcja_wiosna_lato_2011

linia Energizer

Nieco bardziej spokojna i neutralna jest linia Natural Lightness, która w całościowo odnosi się do natury. Zarówno przez kolorystykę,  jak i dodatkowe materiały wykorzystane w akcesoriach. Po części może kojarzyć się ze stylem safari i swobodą na co dzień. Zastosowane kolory to odcienie ziemi, a stosowane skóry są miękkie, komfortowe. Linię tę charakteryzuje uniwersalizm i miejski styl.  Wśród kurtek są tu modele typu ?casual?, w różnych odcieniach  beży, uszyte z miękkiej skóry o nieco surowym, naturalnym wykończeniu. Na szczególną uwagę zasługują ażurowe wykończenia, które posiadają kwiatowe motywy.  Charakter tej linii doskonale widać również w akcesoriach, gdzie pojawiają się takie motywy jak skóra łączona z płótnem, także w plecakach oraz skóra drukowana we wzór zebry.

Ochnik_kolekcja_wiosna_lato_2011

linia Natural Lightness

Pokrewną tej linii jest linia Water Emotions, jednak jej charakter zdecydowanie wyznacza kolorystyka, która utrzymana jest w odcieniach niebieskości, granatów, szarości. Wodne barwy łączone są ze świetlistymi dodatkami takimi jak srebrne zamki i napy lub wykończeniami skóry. Konstrukcyjnych modeli nawiązuje do płynności wody? pojawiają się liczne łuki i zaokrąglenia. Linia ta przeznaczona jest dla kobiet cieniących sobie lekki, miejski szyk. Modele z tej linii świetnie komponują się zarówno z odzieżą sportową jak i elegancką.

Ochnik_kolekcja_wiosna_lato_2011

Water Emotions

Wszystkie linie w wiosenno-letniej kolekcji udowadniają, że skóra jest surowcem wyjątkowym i uniwersalnym. Gatunek i sposób wykończenia skóry sprawia, że możemy uzyskać różnorodne efekty stylizacji, które zależą głównie od naszych gustów, preferencji, pomysłów i naszej osobowości.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany