Nowości wydawnicze na pożegnanie lata – co czytać?

Spis treści:

Przed nami ostatnie dni lata. Wiele z nas jeszcze korzysta z urlopu lub z wolniejszych wieczorów. Taki czas warto umilić sobie ciekawą lekturą. Co czytać, by popołudnia i wieczory były jeszcze przyjemniejsze? Oczywiście warto sięgnąć po nowości wydawnicze! Specjalnie dla Was zebrałyśmy te najciekawsze!

Co czytać w letnie wieczory? TOP 7 nowości wydawniczych

Przygotowałyśmy dla Was listę TOP7 nowości wydawniczych, które ostatnio wpadły nam w ręce. Wśród nich trzymające w napięciu kryminały i powieści obyczajowe. W zestawieniu znalazły się również wciągające romanse. Zobacz, na jakie tytuły warto zwrócić uwagę!

1. Corinne Michael „Ostatni raz”

„Ostatni raz” to wzruszająca opowieść o miłości w blasku fleszy. Połączenie zmysłowego romansu z odrobiną dobrego humoru. „Ostatni raz” to podnosząca na duchu i przepełniona całą gamą emocji historia miłości dwojga ludzi po przejściach, którzy pod wpływem przykrych doświadczeń zaczęli wątpić, by w życiu czekało ich jeszcze coś dobrego. W powieści „Ostatni raz” amerykańska pisarka porusza temat odwagi, pokonywania życiowych trudności i nadziei na znalezienie szczęścia.

2. Anna Pasternak „Przyjaciółka”

„Przyjaciółka” to bezkompromisowa historia o anoreksji. O tym, jak zaburzenia odżywiania, toksyczne środowisko i trudności w budowaniu relacji mogą uprzykrzyć wejście w dorosłość.

3. Anna Wolf „Ring 2”

Kolejna niesamowita opowieść autorstwa Anny Wolf. Ponownie wartka, pełna sensacyjnych wydarzeń akcja splata się z gorącym uczuciem. „Ring 2” to kontynuacja dylogii „Bokserzy”.

Po koszmarnym postrzale Bruno Salt przestał istnieć, ale dzięki FBI narodził się jako nowy człowiek. Wszystko wskazuje na to, że plan federalnych się powiódł. Były bokser od kilku lat prowadzi klub bokserski, do którego trafia ciemnowłosa i skryta Harper. Jest tam jedyną kobietą, do tego piękną, od razu więc wpada mężczyźnie w oko. Nikt nie wie, że Harper skrywa pewną niebezpieczną tajemnicę, która zagraża nie tylko jej życiu. Z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda, a jej relacje z bokserem komplikują się jeszcze bardziej. Żadne z nich nie przypuszcza, że prócz boksu i wzajemnego przyciągania do siebie, połączy ich coś więcej. Coś, przed czym oboje uciekają, kiedy uczucie między nimi zaczyna kiełkować.

Czy będą w stanie pokonać przeciwnika? Czy może rzucą ręcznik na ring?

4. Ashey Jade „Okrutny rycerz”

„Okrutny rycerz” to opowieść o miłości, odwadze i samoakceptacji.

Sawyer od dawna potajemnie podkochuje się w Cole’u. Dziewczyna jest jednak ostrożna w kontaktach z nim, ponieważ przez swój szorstki sposób bycia nieraz już sprawił jej przykrość. Pewnego wieczoru na mocno zakrapianej imprezie dochodzi między nimi do zbliżenia. Chłopak pod wpływem alkoholu otwiera przed dziewczyną serce. Sawyer jest urzeczona tym przypływem szczerości. Nie znała go takiego – czułego i wrażliwego! Dotąd tylko ranił wszystkich dokoła, nie liczył się z nikim i potrafił być naprawdę okrutny. Po imprezie dziewczyna czeka na kontakt od Cole’a, licząc, że ten wieczór będzie przełomem w ich relacji. Chłopak jednak wymownie milczy i demonstracyjnie ją ignoruje. W międzyczasie w szkole zaczynają krążyć plotki o tym, co między nimi zaszło…

Historia, którą poznajemy, przeplatana jest wspomnieniami obojga bohaterów. Jest wciągająca i pikantna – czyta się ją jednym tchem i z wypiekami na twarzy!

5. Agata Komorowska „Bądź niezniszczalna”

„Bądź niezniszczalna” to wyjątkowy poradnik autorki bestsellerowych książek „Depresjologia” i „Optymizm mimo wszystko”. Powstał on na podstawie konkretnych pytań i wątpliwości, z którymi zwracają się do autorki jej czytelniczki. Ta, sięgając do własnych doświadczeń, tłumaczy, że uczucia i emocje, takie jak lęk, złość, zagubienie, bezradność są zupełnie normalne, naturalne, a nawet… potrzebne w procesie przechodzenia przez kryzys. Na konkretnych przykładach pokazuje, jak sobie z nimi poradzić. Demonstruje mechanizmy, posługuje się praktycznymi narzędziami i proponuje ćwiczenia, dzięki którym możemy stać się niezniszczalni.

Kryzys niejedno ma imię… Czasem jest cichutki jak przyczajony kot, innym razem krzyczy rozdzierająco. Są kryzysy wieku średniego, kryzysy małżeńskie, zawodowe, rodzicielskie, finansowe, kryzysy tożsamości i wartości. Kryzysy globalne i bardzo osobiste. Wszystkie podobnie wpływają na nasze poczucie szczęścia i satysfakcji. Bolą nas obecny świat i nasze życie. Chcielibyśmy, żeby było inaczej.

W sprzedaży od 7 września.

6. Andrea Mary „To jej wina”

Marissa Irvine, bohaterka powieści „To jej wina”, przekonuje się o tym, jak potężnym ciosem dla matki okazuje się utrata dziecka.

Jedno zaginione dziecko. Cztery podejrzane kobiety. I prawda, która leży gdzieś pośrodku. „To jej wina” to znakomite połączenie powieści sensacyjnej, thrillera psychologicznego oraz kryminału – książka irlandzkiej pisarki tworzy obfitującą w emocje, tajemnice i szokujące odkrycia wybuchową mieszankę, która pochłania bez reszty. Po mistrzowsku budowane napięcie, misterna, wielowątkowa intryga, pełna zaskakujących twistów dynamiczna akcja oraz prowadzona z kilku perspektyw trzecioosobowa narracja – to największe atuty tej powieści.

Andrea Mara, wielokrotnie nagradzana irlandzka pisarka, na przykładzie losów bohaterów „To jej wina” pokazuje, że kiedy w naszym życiu dzieje się coś strasznego, zawsze szukamy kogoś, kogo możemy obarczyć winą. Na uznanie, oprócz nagromadzenia dramatycznych wydarzeń, które gwarantują szybsze bicie serca, zasługują również wielowymiarowe i złożone kreacje bohaterów.

7. Michał Wierzba „Zły pasterz”

„Zły pasterz” to świetnie napisany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach kryminalny debiut Michała Wierzby. Motywem przewodnim jego książki jest dążenie bohaterów, by sprawiedliwości stało się zadość, a winni za swoje grzechy ponieśli karę.

Jan Bogucki po dziesięciu latach wraca do rodzinnego miasta. Zamierza się ustatkować i wyleczyć złamane serce. Po drodze chce jeszcze odwiedzić swoją siostrę, która właśnie kończy archeologiczne praktyki. Kiedy dociera na miejsce, dowiaduje się, że Kasia i jej kolega zniknęli. Wśród studentów aż huczy od plotek o ich romansie i nietypowym odkryciu. Wygląda na to, że po parze młodych pasjonatów został tylko wykopany przez nich szkielet o cechach niepokojąco sprzecznych z tym, co spodziewano się znaleźć w tej ukrytej wśród lasów wiosce.

Rozpoczynają się poszukiwania. Okazuje się, że jedyny trop prowadzi do rozwiązanej przed dwudziestoma laty sekty kierowanej przez tajemniczego guru. Janek musi nie tylko rozwikłać zagadkę, której sens rozmywa się w medialnym zamieszaniu, ale też stoczyć walkę z samym sobą – z porywczością i demonami, które prześladują go od lat. W prywatnym śledztwie wspiera go emerytowany policjant Horst Miller, dla którego ta sprawa także ma wymiar osobisty.

„Zły pasterz” wciąga czytelnika w wir wydarzeń, trzyma w napięciu i intryguje licznymi nawiązaniami do dawnej obrzędowości: popularnych miejsc kultu, wiary w nadprzyrodzone moce i pogańskiej symboliki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (41 głosów, średnia: 4,93 z 5)
zapisuję głos...