Nowości w księgarni: „Narzędzia tytanów” autora bestsellerów Timothy Ferrissa

Przez ostatnie dwa lata autor bestsellerów „New York Timesa” Tim Ferriss poznawał zwyczaje i narzędzia ludzi sukcesu z całego świata. Dzięki zdobytej wiedzy zdołał podwoić swoje dochody, stał się bardziej elastyczny i szczęśliwszy. Książka „Narzędzia tytanów  Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych” zawierają najciekawsze spostrzeżenia i fragmenty notatek ze spotkań z tymi wyjątkowymi ludźmi.
narzędzia tytanów - książka Tima Ferrisa. Grafika reklamowa

Ta książka nie jest kolejną publikacją składającą się z wywiadów. To prawdziwy katalog niezwykle przydatnych narzędzi dla każdego, kto chce zmienić swoje życie. Jak na prawdziwego eksperymentatora przystało, Tim Ferriss na własnej skórze wypróbował taktyki i sposoby swoich rozmówców. Niektóre z tych narzędzi są oczywiste, podczas gdy inne bardziej subtelne i zrozumiałe dopiero po kilku tygodniach od ich przeczytania. Jak mówi Ferriss – „olśnienie przychodzi, kiedy rozmyślamy pod prysznicem lub zapadamy w sen”.

Dziesiątki wskazówek, inspiracji, filozofii oraz porad znajdujących się na kartach tej książki autor zastosował podczas trudnych negocjacji, w ryzykownych sytuacjach albo przy okazji ważnych transakcji biznesowych. Te lekcje okazały się na tyle wartościowe i skuteczne, że pozwoliły Ferrissowi oszczędzić daremnego wysiłku oraz niepotrzebnej frustracji i zarobić (dosłownie) miliony dolarów i zdobyć tytuł jednego z najbardziej innowacyjnych biznesmenów. Wszystkie te narzędzia mają to do siebie, że sprawdzają się wtedy, gdy są najbardziej potrzebne.

narzędzia tytanów - książka Tima Ferrisa. Kolejna grafika reklamowa

Ta książka jest z założenia jak szwedzki stół – każdy z nas sam sobie wybiera, jak z menu, fragmenty i rozdziały, które przeczyta i z których skorzysta. Opuszczać należy jednak z głową – rzeczy dla nas trudne często mogą być właśnie tą pomocną wskazówką, do której należy się dostosować, aby osiągnąć sukces. Reguły zawarte w tej książce są jak drobne detale, które zwiększają wydajność i prowadzą nas do kolejnych sukcesów.

 

Z tej książki dowiecie się między innymi:

 • Jak legendarny producent muzyczny Rick Rubin korzysta z sauny i zadaje muzykom drobne zadania domowe.
 • Jak komik Mike Birbiglia doprowadził do tego, że prezydent Obama powiedział „kupa” (i jak rozmawiać z celebrytami).
 • Jak poradzić sobie z blokadą twórczą, korzystając z rad Paula Coelho, autora Alchemika (60 milionów sprzedanych egzemplarzy).
 • Jak najlepiej zacząć dzień proponowaną przez Tony’ego Robbinsa metodą wprowadzania się w odpowiedni stan ducha i umysłu.
 • Jak Arnold Schwarzenegger wykorzystuje wojnę psychologiczną i jak zarobił miliony dolarów jeszcze zanim został gwiazdorem filmowym.
 • Jak „Czarodziej z Hollywood” Robert Rodriguez przemienia słabości w zalety.

Książka zapowiada się interesująco i warto odnaleźć ją na księgarskiej półce z nowościami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aromer0209  16 września 2017 16:21

  ciekawa lektura

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany