Nowości książkowe od wydawnictwa WFW

Na jakie nowości wydawnicze warto zwrócić uwagę? Zobaczcie ciekawe tytuły Warszawskiej Firmy Wydawniczej, które w ostatnim czasie pojawiły się na księgarskich półkach. Na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Oliwia Szadkowska 'Szkola Aniolow'

Tytuł: Szkoła Aniołów                                                                                                       

Autor: Oliwia Szadkowska
Cena: 40 zł

Rok wydania: 2014

Proza

Nastoletnia Lilka dostrzega w rzeczywistości znacznie więcej wymiarów niż jej rówieśnicy. Widzi również te, których istnienie pozostali jedynie przeczuwają, tchnięci niepokojącymi pytaniami o kurtynę, która oddziela codzienność od metafizyki. Bodaj jako jedyna potrafi odpowiedzieć na pytanie, które w tej powieści pada niepokojąco często, a mianowicie: „Czy wierzysz w Anioły”. Ale z tą wiedzą, z tą prawdą, wcale nie jest jej łatwiej. Wiele musi się wydarzyć, by umiała ją sobie przyswoić.

Oliwia Szadkowska (ur. 1997) – miłośniczka jazdy konnej i matematyki, ceniąca dobre książki – w swojej powieści zdołała znaleźć fabularne rozwiązania dla wielu problemów, które dręczą jej wkraczających w dorosłość czytelników. Refleksyjna, nieprędka – poza momentami, w których motocykle zdzierają asfalt z drogi – opowieść dotyka kwestii ludzkich relacji w różnorakich odsłonach przyjaźni i miłości, porusza problem wolności i śmierci, rozważa, gdzie przebiega granica między pasją a szaleństwem. A jednocześnie unika napuszonego tonu, starając się na wszystkie trudne pytania odpowiadać kolejnym wątkiem utkanej niczym kilim historii.

Jaroslaw Bloch 'Sciema'

Tytuł: Ściema

Autor: Jarosław Bloch       
Cena: 24 zł

Rok wydania: 2014

Powieść

„Ściema” to opowieść nauczyciela, profesora Obdartusa, który co rusz obraża się na rzeczywistość, przyjmuje jednak wygodną postawę wiecznie narzekającego obserwatora. Jego spokój burzy nagłe zdarzenie, które niczym „efekt motyla”, uruchamia ciąg zdarzeń, nad którymi Obdartus traci kontrolę. Jakby tego było mało, staje się on przez przypadek posiadaczem informacji, która może zmienić całe jego życie. Czy wykorzysta swoją szansę?

„Ściema” nie oszczędza nikogo, bo jest to satyra na tzw. system. Ale czymże jest ten system? To przecież my, ludzie, którzy go tworzymy. Czy zawsze robimy to, co do nas należy? Czy nasza byle jaka mentalność kształtuje kolejne byle jakie pokolenie? Czy przypadkiem nie jest nam wygodniej odwalić czasami ściemę? Być może książka ta kogoś oburzy lub zawstydzi, bo nie jest to pean na czyjąś cześć.

Jacek Antoni Jackvill 'Zycie'

Tytuł: Życie. Ekscentryczne życie aroganckiego, bezczelnego i obscenicznego megalomana                   

Autor: Jacek Antoni Jackvill
Cena: 26 zł

Rok wydania: 2014

Proza

Jackvill jako wikariusz, posterunkowy, pisarz, morderca, namiętny kochanek, a nawet papież i noblista. Z zamiłowania zaś tanguero…

Tytułowe „Życie“ to nie tylko historia losów „aroganckiego, bezczelnego i obscenicznego megalomana”. Książka prowokuje i zaprasza do refleksji nad ż y c i e m w jak najszerszym wymiarze. Kolejne wcielenia Jackvilla to przede wszystkim pretekst, aby obnażyć obłudę i zakłamanie nierzadko dominujące w naszym życiu. To także swoiste metafory, służące bezlitosnemu rozprawieniu się z przedstawicielami środowisk pseudointeligenckich.

Alicja Flis  'Zludzenia'

Tytuł: Złudzenia

Autor: Alicja Flis                                                                           
Cena: 34 zł

Rok wydania: 2014

Powieść

„Złudzenia” to sensacyjna opowieść o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy, namiętności, trudnej drodze do wewnętrznej przemiany i odkrywaniu prawdziwego sensu istnienia.

„Złudzenia” są opowieścią o losach trzech kobiet, które w przeszłości zostały rozdzielone. Żadna z nich nie ma pojęcia o tym, iż to los sprawił, że ich życie stało się iluzją, że żyją życiem zaplanowanym przez przeznaczenie. Kto odkryje prawdę, a kto przekona się, że tylko dzięki prawdziwej miłości życie przestaje być złudzeniem?

Alicja Flis – autorka debiutanckiego tomiku poetyckiego pt. „Nie będę przepraszać za miłość…”, w którym poprzez pryzmat miłości szuka prawdy o człowieku.

Tomik z oryginalnymi grafikami Rzymu, został wydany przez Warszawską Firmę Wydawniczą.

Autorka została dwukrotnie wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pomorskie

Klimaty”. Jest również współautorką kilku tomików poetyckich, w których znajdują się jej utwory liryczne i opowiadania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (64 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  3 października 2014 07:35

  Kolejna porcja ciekawej literatury.

  Odpowiedz
 2. bbo  3 października 2014 09:59

  Chętnie sięgnę po „Szkołę aniołów”.

  Odpowiedz
 3. martucha180  3 października 2014 19:49

  Nie moje klimaty…

  Odpowiedz
 4. as_sa  4 października 2014 15:59

  Wydaje mi się że „Ściema” może być ciekawą pozycją

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.