Nowości książkowe od Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej, czyli jak ciekawie spędzić wakacje z książką. Thrillery, romanse, powieści obyczaje i popularnonaukowe – na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Daniel Waclawek 'Historia innej znajomosci'

Tytuł: Historia innej znajomości

Autor: Daniel Wacławek
Cena: 24 zł
Proza

Jak dalece możemy zaufać osobie, którą darzymy głębszym uczuciem? Do jakiego stopnia warto o nią walczyć? „Historia innej znajomości” to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o przyjaźni i miłości, wzlotach i upadkach. O problemach dotykających związki młodych ludzi, o rozczarowaniu i bólu. Świetna lektura dla wrażliwego czytelnika!

Daniel Wacławek (ur. 1985) – z wykształcenia geograf, amator wycieczek rowerowych i fotografii, zawodowy brydżysta. Ma zdiagnozowany zespół Aspergera. Niegdyś czynnie wspomagał osoby z autyzmem, obecnie służy pomocą na gruncie prywatnym. Niniejsza książka jest jego debiutem literackim.

Anna Cwiek 'Osme pokolenie'

Tytuł: Ósme pokolenie                   

Autor: Anna Ćwiek
Cena: 26 zł
Proza

Życie ucznia jest wystarczająco trudne i bez ingerencji magii. Właściwie, jest znacznie trudniejsze niż nam się wydaje. Dlaczego? Dlatego, że „należę do ósmego pokolenia. Urodziłam się po to, by wygrać tę walkę. To było moje przeznaczenie. Uwolnić Paradise”. Czym jest owo „ósme pokolenie”? Ba, czym jest Paradise? Co robić, gdy nagle wali się świat?

„Ósme pokolenie” to świetnie napisana, dynamiczna i pełna zwrotów akcji historia, w której przeplata się miłość, lojalność, przyjaźń, a na dodatek tempo nie pozwala ani na chwilę przestać czytać!

Inga Krzyk ' Lody o smaku teczy'

Tytuł: Lody o smaku tęczy

Autor: Inga Krzyk
Cena: 28 zł
Powieść

Weronika wiedzie pozornie szczęśliwe życie u boku przystojnego męża Marka. Mają wszystko, o czym kochająca się para może zamarzyć. Kiedy w dodatku w trakcie urodzinowego przyjęcia młoda kobieta oznajmia mężowi i przyjaciołom, że jest w ciąży, wydaje się, nic nie zakłóci ich szczęścia! A jednak… Seria traumatycznych i niespodziewanych wydarzeń sprawia, że świat Weroniki wali się w gruzy, a ona sama znajdzie się na krawędzi życia i śmierci.

Czy można pozostać sobą, jeśli traci się noszone w łonie dziecko? Czy istnieje prawdziwa miłość, czy też w życiu chodzi tylko o to, kto umie lepiej oszukiwać? Czy romans z przyjacielem męża jest jakimś rozwiązaniem? Jak żyć, gdy jest się odrzuconym przez własną rodzinę i narażonym na nienawiść kobiety walczącej o swego partnera?

„Lody o smaku tęczy” to sentymentalna, ciepła i pełna zwrotów akcji powieść o marzeniach, miłości, zdradzie i poszukiwaniu sensu życia. O tym, że tak naprawdę nic nie jest tym, czym się wydaje, że nie wolno się poddawać i że nigdy nie wiesz, jaką niespodziankę przyniesie ci kolejna chwila…

Irena Rudowska 'Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma'

Tytuł: Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma

Autor:  Irena Rudowska

Cena: 26 zł
Proza

Jeśli lubisz podróże, nawet te palcem po mapie, ta książka jest dla ciebie. Autorka, Polka od wielu lat mieszkająca w Norwegii, zabierze cię w podróż po tym fascynującym, do dziś nieodkrytym kraju, o którym wiemy tak mało. Za mało…

Sięgnij po tę barwną opowieść napisaną z reporterskim zacięciem, a poznasz Norwegię od podszewki – jej historię, także tę najgłębiej skrywaną i przerażającą, związane z nią legendy, tradycje i zwyczaje. Poznasz historie Norwegów, Szwedów i innych, niby obcych, którzy postanowili właśnie w odległej Norwegii, wśród tamtejszych fiordów, poszukać domu i bliskich.

Z tej książki dowiesz się także, jak powstawały słynne norweskie nalewki czy w jaki sposób Norwedzy obchodzą święta Bożego Narodzenia, a jeśli masz ochotę, możesz nauczyć się przygotowywania przysmaków norweskiej kuchni.

Marta Gruszczynska 'Czekolada z rodzynkami'

Tytuł: Czekolada z rodzynkami

Autor: Marta Gruszczyńska

Cena: 28 zł
Powieść

W Toruniu spotyka się grupa młodych ludzi zafascynowanych tańcem, przeżywających pierwsze wyzwania życia studenckiego, a przede wszystkim wyzwania jakie stawia przed nimi budząca się miłość. Miłość, która objawia się w muzyce i tańcu. Miłość na dni pochmurne i pogodne. Miłość ich życia. Natalii, Ewy, Daniela…

Najnowsza, bardzo mocno osadzona we współczesnych realiach, powieść Marty Gruszczyńskiej „Czekolada z rodzynkami” spodoba się zarówno ludziom młodym, jak i ich rodzicom. Bo zarówno uczucia, jak i poczucie humoru bohaterów książki wywołają uśmiech u każdego czytelnika – niezależnie od wieku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  6 listopada 2014 10:42

  Kolejna porcja dobrej literatury.

  Odpowiedz
 2. martucha180  6 listopada 2014 12:09

  Mam dużo zaległych książek do przeczytania, a tu kolejne nowości…

  Odpowiedz
 3. bbo  6 listopada 2014 20:25

  A może „Czekolada z rodzynkami” ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany