Nowości książkowe na lato 2021

Chyba każda z nas latem, kiedy dni są nieco dłuższe, potrafi znaleźć odrobinę więcej czasu na relaks. Dla jednych relaks oznacza słodkie „nicnierobienie”, dla innych to aktywnie spędzony czas. Jeżeli jesteś w grupie osób, które uwielbiają czytać, to na pewno ten artykuł jest dla Ciebie! Wybraliśmy dla Was najciekawsze premiery książkowe na lato 2021! Część jest już dostępna, na niektóre jeszcze chwilę poczekamy, ale na pewno warto!

Kiedy na zewnątrz panują upalne temperatury, nie ma nic lepszego, niż możliwość zaszycia się w cieniu, na miękkim kocu, parkowej ławce lub ulubionym leżaku na działce, czy balkonie i wyjęcie intrygującej, wciągającej lektury. Mamy dla Was ściągę z premierami najciekawszych książek na lato 2021. Dzięki temu nie musicie przeszukiwać tony stron księgarń internetowych w poszukiwaniu “czegoś do czytania”. Sprawdźcie, co znalazło się w naszym zestawieniu!

Fot. materiały nadesłane, kolaż wł. redakcji

“Miłość szuka właściciela”, Abba Jimenez

Powieść autorstwa Abby Jimenez. “Miłość szuka właściciela” to wciągająca pozycja opowiadająca historię relacji Sloan i Jasona, których połączył niespodziewany splot wydarzeń. Sloan mieszka w Los Angeles, gdzie nie wiedzie zbyt szczęśliwego życia. Dwa lata wcześniej straciła w wypadku samochodowym narzeczonego, Brandona. Do tej pory nie potrafi się pogodzić z jego śmiercią. Żyje w żałobnym marazmie, straciła pasję życia. Jason jest wziętym muzykiem, dla którego to właśnie kariera jest priorytetem. Pozornie, ci dwoje zupełnie do siebie nie pasują. Jak jest w rzeczywistości?

W dniu rocznicy śmierci Brandona, który był myśliwym, Sloan znajduje zbłąkanego psa myśliwskiego. Na obroży zwierzęcia wygrawerowany jest numer telefonu, jak się okazuje – Jasona.  Połączona przez psa para zaczyna ze sobą flirtować. Wiadomości, które sobie wysyłają, z dnia na dzień stają się coraz bardziej pikantne, a rozmowy pełne erotycznych podtekstów. 

„Miłość szuka właściciela” to powieść, w której nie zabraknie nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz rozpalających zmysły opisów intymnych przeżyć. Czy Sloan i Jason pozwolą sobie na zaangażowanie? Tego będziecie mogli się dowiedzieć już po 14.07, czyli po premierze powieści!

“Samotny we dwoje” (BookEdit, 2021), Antony Lihs

1 lipca odbędzie się premiera erotyku “Samotny we dwoje” (BookEdit, 2021) autorstwa Antona Lihsa. To wyjątkowa powieść erotyczna, która ukazuje męskie spojrzenie na miłość i romanse. Jest to zapis prawdziwych historii z życia autora, ukrywającego się pod pseudonimem. Fabuła powieści toczy się wokół romansu Grzegorza i Kasi.

Samotny we dwoje

Mężczyzna jest w średnim wieku, pochodzi z wyższych sfer, kobieta jest niemal o połowę młodsza i szuka wsparcia finansowego. Para dużo podróżuje, są dla siebie inspiracją do życiowych zmian, dzielą się zachwytem nad sztuką i muzyką, zwiedzają świat, rozkoszują się wysmakowaną kuchnią i bliskością. “Samotny we dwoje” to wyjątkowy portret współczesnego mężczyzny. Inspiracją do napisania powieści była… pandemia. Autor mówi, że w tym czasie poczuł ogromną potrzebę zwierzenia się komuś z tego, co przeżywał. Jest to debiutancka powieść, która była dla piszącego pod pseudonimem Antona Lihsa ogromnym wyzwaniem.

“Żyje się tu i teraz”, Katarzyna Kaźmierczak

Dziewiętnastoletnia Zuza od zawsze wiedziała, że jej przyszłość będzie związana z malarstwem. Niestety egzamin na studia nie idzie jej tak dobrze, jak się tego spodziewała. W związku z tym postanawia spędzić wakacje wraz ze swoimi rodzicami w zacisznym, położonym nad jeziorem ośrodku „Uroczysko”, żeby móc choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. To miał być zwykły wyjazd, tymczasem w życie Zuzy wkracza dwóch przystojnych ratowników. Przyjaźń, miłość i tajemnice, które zmieniają bieg wydarzeń… Czy Zuza podąży za swoimi marzeniami? A może jej pragnienia się zmienią?

Zyje_sie_tu_i_teraz_okl

“Zrozumiała, że żyje się tylko raz, żyje się tu i teraz, w tym miejscu i w tym czasie. Nie było nas wcześniej i nie będzie nas później, to nasz czas i to nasze miejsce na ziemi; to, jak go przeżyjemy, zależy tylko od nas. Nic nie zostanie nam dodane, ani jedna chwila, którą tracimy, nie zostanie przełożona na później. Ludzie, którzy pojawiają się w naszym życiu, zostawiają w nim swoją cząstkę. W tym czasie, kiedy nasze losy się splatają, są oni częścią naszego życia, ale później odchodzą, niektórzy do wieczności, inni zmieniają otoczenie.”

 

“Rudy kot bez rodowodu i zielony korytarz”  Joanna Burdek

Jest to opowieść o kobietach, które szukają swojego miejsca na ziemi, swojego sposobu na życie, nie chcą dopasować się do istniejących reguł. Magda, uwięziona w toksycznym związku Karina, mała dziewczynka, która wie więcej, niż mogłoby się wydawać, i Blanka, zapamiętująca swoje sny tak dokładnie, jakby były rzeczywistością. Każda z nich jest inna, ale łączy je to samo – muszą przeciwstawić się męskiej dominacji i kobiecej uległości. Cena jednak będzie bardzo wysoka…

Rudy_kot_okl

Blankę wyróżniały jej sny. Miewała je od zawsze. Długie, plastyczne, pełne przygód i dziwacznych postaci. Z biegiem lat wykształciła w sobie niezwykłą umiejętność zapamiętywania ich praktycznie w całości. Często zdarza się, że ludzie pamiętają ogólny nastrój towarzyszący snom lub pamiętają je tylko od razu po przebudzeniu. Ona natomiast potrafiła odtworzyć praktycznie każdy szczegół: postacie, miejsca, dialogi, kolory, zapachy, odczucia, dźwięki. Wszystko. Odkąd skończyła dwadzieścia siedem lat, jej sny były coraz częstsze i bardzo wyraziste. Miała je niemal codziennie. Te same elementy, mimo że nieprawdziwe, wracały do jej głowy w podobnych historiach. Ta powtarzalność z czasem stawała się coraz bardziej regularna, a ci sami bohaterowie zdawali się przeżywać w jej podświadomości swoje własne życia.

 

 „Słone jabłka” Beaty Olejnik 

Wciągająca, pełna przewrotnych sytuacji i życiowych dramatów powieść przepełniona emocjami i uczuciami. Bohaterką książki jest Dagmara, młoda agentka nieruchomości. Do tej pory dziewczyna prowadziła spokojne i uporządkowane życie. Jedyny akcent, w którym odrywa się od swojej codzienności są emocjonujące kłopoty, w które często wpada jej najlepsza przyjaciółka, Kinga. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka młodego mężczyznę, który najwyraźniej próbuje odebrać sobie życie na moście, przez który musi przejść Dagmara. Jak połączą się losy tych dwojga?

beata olejnik słone jabłka

Mieliśmy przyjemność objąć tę pozycję swoim patronatem. Więcej o niej przeczytacie w poniższym artykule:

Polecamy: „Słone jabłka” Beaty Olejnik – powieść, dzięki której uwierzysz w przeznaczenie!

Polecamy: „Słone jabłka” Beaty Olejnik – powieść, dzięki której uwierzysz w przeznaczenie!

"Właśnie wtedy, kiedy wydaje ci się, że panujesz nad własnym życiem, ono szykuje dla ciebie najbardziej nieprawdopodobny scenariusz". 28 maja premierę miała powieść, którą mieliśmy przyjemność objąć swoim patronatem. "Słone jabłka" autorstwa Beaty Olejnik to

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. monia  23 lipca 2021 12:06

    Postanowiłam, że będę czytać co najmniej jedną książkę w miesiącu. W lipcu była to powieść erotyczna ,,Przekonaj mnie”. Wcześniej nieco się zraziłam do tego gatunku, bo nie lubię agresji i wulgarności, ale ta książka jest zupełnie inna. Perypetie miłosne Aleksandry wciągnęły mnie już od pierwszych stron, można powiedzieć, że stała się moją serdeczną koleżanką, której kibicowałam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany