Nowość! Nuxe Crème fraîche de beauté – seria kosmetyków nawilżających

Oto kolejna nowość od francuskiej marki NUXE –  seria kosmetyków gwarantująca 48 godzinne nawilżanie i ochronę przeciwko zanieczyszczeniom środowiska. Nowatorskie formuły zawierają delikatne mleczka roślinne i zaawansowany technologicznie ekstrakt z alg, otwierając nowy rozdział w pielęgnacji nawilżającej.  A wszystko to zamknięte w delikatnych konsystencjach o zniewalającym zapachu.

nuxe - krem do nawilżenia skóry

Zapach, który oczarowuje zmysły w momencie aplikacji na skórę. Nowoczesna i kobieca interpretacja oryginalnej kompozycji zapachowej:

  • nuta głowy- frezja, olejek z liści drzewa pomarańczowego
  • nuta serca – kwiat pomarańczy, jaśmin
  • nuta bazowa- drewno

NOWOŚĆ: NIESPOTYKANE POŁĄCZENIE MLECZEK ROŚLINNYCH  Z ZAAWANSOWANYM TECHNOLOGICZNIE EKSTRAKTEM Z ALGI MORSKIEJ

Naturalne połączenie mleczek roślinnych z wyciągiem z algi morskiej nawilża głębokie warstwy skóry, jednocześnie pełniąc funkcję tarczy ochronnej przed zanieczyszczeniami środowiska.

  • MLECZKA ROŚLINNE (na wyłączność)

Składnik aktywny znajdujący się w sercu formuły, od samego początku powstania linii Crème Fraîche® de Beauté. Mleczka roślinne są uzyskiwane w procesie zróżnicowanych ekstrakcji hydrofilowych i lipofilowych części rośliny. Następnie zostają połączone w emulsję, bogatą w skoncentrowane molekuły aktywne roślin. Marka NUXE, ekspert w pielęgnacji opartej o wyciągi roślinne, wykorzystała tutaj : akację, jasny groszek, zieloną herbatę, migdały, owies, kokos, soję- każda z nich bogata w składniki nawilżające i zmiękczające.

  • EKSTRAKT Z ALGI

Ten innowacyjny składnik aktywny to zaawansowany technologicznie ekstrakt otrzymywany z algi czerwonej z Morza Bałtyckiego (Furcellaria Lumbricalis), wyodrębniony za pomocą innowacyjnej metody- polimeryzacji nadkrytycznym CO2. Pierwszy krok to pozyskanie cukru z czerwonej algi, która następnie jest dzielona w innowacyjnym procesie przyjaznym środowisku, który wpisuje się w filozofię „zrównoważonego rozwoju” pomagającego kontrolować produkcję energii i zapobiegać gromadzeniu się szkodliwych odpadów. Następnie związki cukrów z algi czerwonej są nawilżane w roztworze wzbogaconym solą morską. Ostatni krok to dodanie elementów śladowych, pozwalające na stworzenie molekuły o strukturze podobnej do kwasu hialuronowego, dzięki czemu cząsteczki wody uwalnianie są głęboko w skórę.

UZYSKANY EFEKT: INTENSYWNE NAWILŻENIE NASKÓRKA

Unikatowe połączenie Wyciągu z Algi i Mleczek Roślinnyc nawilża skórę na wielu poziomach:

1)     Na powierzchni mleczka roślinne wzmacniają film hydrolipidowy, zatrzymujący wodę;

2)     W warstwie rogowej mleczka roślinne wraz z wyciągiem z algi wzmacniają NMF (Natural Moisturizing Factors), aby efektywnie wiązać cząsteczki wody;

3)     W warstwie środkowej wyciąg z alg uszczelnia połączenia, odpowiedzialne za naturalną ochronę skóry;

4)     W głębokich warstwach naskórka, czerwona alga wspomaga wytwarzanie naturalnego kwasu hialuronowego. Badania naukowe* wykazały, że w naskórku wytwarzana jest 4-krotnie większa ilość kwasu hialuronowego niż w skórze właściwej. Kwas hialuronowy, znajdujący się w warstwie naskórkowej, odgrywa istotną rolę w regeneracji i organizacji komórek-wpływając na odpowiedni poziom nawilżenia
i restrukturyzacji skóry;

5)     W skórze: formuły kosmetyków linii Crème Fraîche® de Beauté zostały wzbogacone cukrami pszenicy oraz drewna, co wpływa na syntezę GAG, pozwalając zewnętrznej siatce (matrix) wyłapywać i przechowywać cząsteczki wody.

 

REZULTATY? SKÓRA NAWILŻONA PRZEZ 48 GODZIN

Skuteczność działania nowej linii Crème Fraîche® de Beauté została zmierzona za pomocą korneometru na produkcie finalnym. Efekt? Udowodnione nawilżanie przez 48 godzin.**

EFEKT TARCZY PRZECIWKO ZANIECZYSZCZENIOM ŚRODOWISKA POTWIERDZONY BEZPRECEDENSOWYM TESTEM NA PRODUKCIE FINALNYM:

Innowacyjny test anti-pollution przeprowadzony w realnych warunkach przez niezależne laboratorium badawcze, w lipcowy dzień w Paryżu, podczas alertu smogowego. Test wykazał czterokrotnie lepszy efekt tarczy ochronnej przed zanieczyszczeniami środowiska.

Procedura: 21 kobiet w każdym wieku*** zaaplikowało na połowę twarzy produkt z linii Crème Fraîche® de Beauté, pozostawiając drugą połowę bez zabezpieczenia. Następnie spędziły intensywny dzień w stolicy Francji, wystawione na działanie zanieczyszczeń: wycieczka po mieście w autobusie z odkrytym dachem, spacer po zanieczyszczonej spalinami strefie, lunch na tarasie, papierosy. Na koniec dnia przeprowadzono ocenę ilości cząsteczek zanieczyszczeń na skórze po całym dniu/ porównanie efektu na skórze zabezpieczonej Crème Fraîche® de Beauté i niezabezpieczonej części twarzy.

W skład linii  Nuxe Crème fraîche de beauté wchodą:

Crème fraîche® de beauté Krem

Crème fraîche® de beauté Krem

POJEMNOŚĆ: 30 ML TUBKA; CENA: OKOŁO 75 PLN
POJEMNOŚĆ: 50 ML SŁOICZEK; CENA: OKOŁO 110 PLN

Crème fraîche® de beauté Krem
Skóra normalna

Delikatnie pudrowa, stapiająca się ze skórą konsystencja, oferuje świeże i miękkie wykończenie.

Crème Fraîche® de Beauté SERUM

Crème Fraîche® de Beauté SERUM

POJEMNOŚĆ: 30 ML; CENA: OKOŁO 121 PLN

Otul się świeżością kremowego nawilżenia

Nawilżający koncentrat wzbogacony kwasem hialuronowym. Serum o ultra odświeżającej konsystencji stapia się ze skórą, nadając jej komfortowe wykończenie.

Crème Fraîche® de Beauté FLUID

Crème Fraîche® de Beauté FLUID

POJEMNOŚĆ: 50 ML;
CENA: OKOŁO 110 PLN

Crème fraîche® de beauté FLUID
Skóra mieszana

Ten nietłusty fluid został zaprojektowany z myślą o potrzebach skóry mieszanej. Zawiera pudry ryżu, pozostawiając matowe wykończenie.


*Gabrielle Moro, Pierre-Yves Morvan, Romuald Vallée (2013) Epidermal hyaluronic acid: a new look at hydration. Personal Care Magazine Europe 6: 5. 56-58. November

** test instrumentalny wykonany na 20 uczestnikach

***skóra osób dorosłych, 100% wrażliwa

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (204 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...