Nowość: L’biotica Progestella – krem z naturalnym progesteronem

Na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) uskarża się prawie połowa kobiet. Winne są hormony, w tym progesteron. Jeśli więc na kilka dni przed miesiączką zaczynasz odczuwać nieprzyjemne skutki zmian hormonalnych, zamiast popadać w coraz większe zdenerwowanie, naucz się je łagodzić, a nawet im zapobiegać. Z pomocą może przyjść… krem!

L’biotica-Progestella

Progesteron to hormon żeński, który sprawia, że miesiączki są regularne. Jest on niezbędny do wystąpienia owulacji. Jego zadaniem jest przygotowanie macicy do zagnieżdżenia się komórki jajowej, a następnie do utrzymania ciąży. PMS to rezultat m.in. spadku poziomu progesteronu. Gdy jest go za mało, miesiączki stają się nieregularne, czasem mogą pojawiać się bardzo obfite krwawienia. Gdy kobieta jest w ciąży, niedobór progesteronu może doprowadzić do poronienia.

progestella-kremy

Progestella PMS i Progestella MENOPAUZA – to dwa nowe kremy marki L’biotica z naturalnym progesteronem. Łagodzą objawy związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz menopauzą m.in. drażliwość, zmiany nastroju, bezsenność, zawroty oraz migrenowe bóle głowy, nudności, bóle i obrzęki piersi, zaburzenia apetytu, problemy z koncentracją, nadmierne pocenie czy uderzenia gorąca.  Kremy zalecane są również w  łagodzeniu następujących dolegliwości: premenopauza, nieregularne krwawienia miesięczne, klimakterium, osteoporoza.

Kremem Progestella smarujemy okolice wewnętrznej powierzchni ramion oraz ud. Zwróćmy uwagę, by za każdym razem krem wcierać w inne miejsce, co zapewnia lepsze wchłanianie. W miejsca posmarowane nie nakładamy już innych preparatów, bo mogą one utrudniać przyswajanie składników aktywnych Progestelli.

Naturalny progesteron jest wchłaniany przez podskórną tkankę tłuszczową a następnie uwalniany do krwi. Preparat najlepiej stosować dwa razy dziennie (rano i wieczorem – najlepiej przed snem) w ilości 1/8 do 1 łyżeczki dołączonej do opakowania dziennie. Dokładną dawkę każda kobieta dostosowuje do swoim indywidualnych potrzeb.

Cena kremu Progestella: 42 zł/50 g

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (258 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  11 grudnia 2014 12:01

  Krem na PSM? To w interesie męża jest, żeby i go kupił :-).

  Odpowiedz
 2. bbo  11 grudnia 2014 12:05

  I to masowo powinniśmy się ustawić po niego w kolejce!

  Odpowiedz
 3. martucha180  11 grudnia 2014 17:58

  Akurat prezent na święta. A potem na imieniny, urodziny, Dzień Kobiet, Walentynki itd.itp. 😉

  Odpowiedz
 4. olesla  11 grudnia 2014 22:07

  Żarty żartami, ale nie jedna z nas cierpi z powodu pms i nasilonych objawów, które utrudniają życie. Mam ogromny problem z bólem brzucha w ten dni, czasem zdarzyło mi się nawet zemdleć 🙁 To coś dla mnie.

  Odpowiedz
 5. luna341  14 grudnia 2014 21:37

  Fajnie,ze nie trzeba łykać jakis pigułek,które tylko niszczą wątrobę.Kiedyś miałam klopoty z miesiączkami i lekarz zapisał mi właśnie krem zawierający progesteron -Progestożel.

  Odpowiedz
 6. Wiktoria  9 stycznia 2015 19:47

  Stosuję Progestellę już 3 miesiąc. Cykle miesięczne mam uregulowane, ale najważniejsze, że bólu brzucha już takiego nie mam jak miałam. Mogę normalnie iść do pracy i nie umieram już z bólu.

  Odpowiedz
 7. Mira  9 lutego 2015 13:06

  Lilka wprowadziłaś mnie w dobry nastrój ja też zaraz powiem staremu aby pędził do apteki bo inaczej wałek będzie w użyciu 🙂 od tej pory to będzie jego obowiązkowy zakup!!! a tak już poważnie cieszę się że jest taka Progestella to dla mnie dodatkowo klika dni życia więcej w miesiącu. :-)))

  Odpowiedz
 8. Magda  21 marca 2015 22:12

  Dobrze wiedzieć, że jest coś co nas kobiety ratuje przez pms. Nasi mężowie będą mieli chwilę spokoju 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany