Kwas laktobionowy dla wrażliwców – kosmetyki nie tylko gabinetowe
Podrażnienia, zaczerwienienia, trądzik różowaty czy stany zapalne – jeśli Ty zmagasz się z którymś z nich, zastanów się nad serią zabiegów z kwasem laktobionowym
Podrażnienia, zaczerwienienia, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry czy stany zapalne – to problemy skórne występujące w ostatnich latach z coraz większą częstotliwością. Jeśli i Ty zmagasz się z którymś z nich, zastanów się nad serią zabiegów
z kwasem laktobionowym.
Kwas dla wrażliwców
Twoja skóra zaczyna swędzieć na sam dźwięk słów „kuracja kwasami”? Bez obaw, ten zabieg będzie dla Ciebie samą przyjemnością. W dodatku, szybko dostrzeżesz efekty i przekonasz się, jak wiele zalet posiada ta substancja. Główną i najważniejszą z nich jest to, że działa jak alfahydroksykwasy nie wywołując podrażnienia – stopień intensywności jest porównywalny do kwasu glikolowego i podobnie jak inne hydroksykwasy reguluje proces złuszczania oraz stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Podczas aplikacji nie odczujesz jednak typowych dla eksfoliacji objawów: świądu, pieczenia czy zaczerwienienia.
Dodatkowym atutem wyróżniającym tę kurację są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry. – Dzięki tym właściwościom znajduje on zastosowanie w pielęgnacji skór ze stanami zapalnymi różnej etiologii: w AZS, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym oraz łojotokowym zapaleniu skóry – wylicza dr n. med. Danuta Nowicka, specjalista dermatolog. – Preparaty z kwasem laktobionowym mogą być stosowane samodzielnie lub też jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Olbrzymią ich zaletą jest możliwość stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków.
Kwas laktobionowy dzięki swoim właściwościom ma również zastosowanie w pielęgnacji skóry dojrzałej, z oznakami starzenia się. Posiada on silne właściwości nawilżające, neutralizuje wolne rodniki i jony metali, hamuje enzymy powodujące degradację włókien kolagenowych i elastycznych. – Badania kliniczne potwierdziły działanie przeciwstarzeniowe kwasu laktobionowego już po 3 miesiącach stosowania. Odnotowano poprawę kolorytu skóry, zniwelowanie drobnych zmarszczek oraz poprawę jędrności i elastyczności. – mówi Anna Marcjasz, kosmetolog. – Aby uzyskać najlepsze efekty działania kwasu laktobionowego należy go stosować systematycznie w kuracjach trwających 2-3 miesiące – podpowiada. Warto wiedzieć, że kwas laktobionowy nie wykazuje działania fototokstycznego, na zabiegi z nim możesz więc decydować się o każdej porze roku!
Polska marka kosmetyczna Arkana wprowadziła na rynek kosmetyki profesjonalnej kwas laktobionowy o stężeniu 15%. Firmowy zabieg na bazie tych preparatów jest wzbogacony maską kremową z dodatkiem esencji witaminowej, co wzmacnia efekt odżywczy. Natomiast z myślą o codziennej pielęgnacji Arkana stworzyła krem z kwasem laktobionowym o stężeniu 10% i witaminami A+C oraz zestaw produktów do demakijażu – płyn micelarny i tonik. Adresy gabinetów, w których można się poddać zabiegom oraz kupisz kosmetyki do pielęgnacji domowej znajdziesz na stronie www.arkana.pl.