Nowoczesne sposoby na walkę z trądzikiem

Nieestetyczny trądzik oraz blizny po nim doprowadzają do wielu kompleksów oraz zaniżonej samooceny. W dobie nowoczesnych technologii laserowych są jednak metody, dzięki którym można pozbyć się niechcianej przypadłości i odzyskać gładką oraz zdrową cerę.

Trądzik dotyka głównie młodych ludzi w wieku dojrzewania. Nastolatkowie borykają się z trudnym problemem choroby skórnej, która ma wpływ tak na zdrowie, jak i samopoczucie. Znaczące zmiany na twarzy, szyi czy plecach nie dają się niestety łatwo ukryć, a to ma także konsekwencje psychologiczne i społeczne. Powodem schorzenia mogą być przede wszystkim zmiany hormonalne, ale również nieodpowiednia dieta i środki kosmetyczne, mające niekorzystny wpływ na skórę.

 

Przyczyny trądziku

Zmiany trądzikowe spowodowane są pojawieniem się łojotoku, ponieważ w przypadku tej choroby nasila się praca gruczołów łojowych. W połączeniu z nadmiernym rogowaceniem naskórka, gruczoły łojowe zatykają się. W rezultacie na powierzchni skóry następują wykwity zaskórników, grudek i wyprysków. Jeżeli do środka dostaną się bakterie, tworzy się stan zapalny, który powoduje najcięższe zmiany, często bardzo bolesne.

 

Innowacyjne metody leczenia

Leczenie farmakologiczne jest najczęstszą metodą zwalczania trądziku. Jest to długi proces, który wymaga konsekwencji, a także dbałości o prawidłowe odżywianie – dieta nie powinna być np. pikantna. Bardziej zaawansowanym i skutecznym sposobem leczenia jest współdziałanie leczenia farmakologicznego z zabiegami laserowymi.Technologia Elos pozwala bezboleśnie zredukować trądzik w ciągu 6 tygodni. Efektywność leczenia zapewnia połączenie działania światłem lasera z  prądem RF. Zmniejsza to wydzielanie gruczołów łojowych oraz niszczy bakterie wywołujące trądzik, szybciej niż powstają ich nowe kolonie – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

 

Sposób na blizny

Co natomiast w przypadku pozostałości po chorobie? Potrądzikowe blizny są nieestetyczną i niepożądaną „pamiątką”. Chcąc zniwelować te ślady, można poddać się kuracji kosmetycznej przy pomocy lasera frakcyjnego. – Tego typu blizny są głębokie i mają twardy naskórek, dlatego w ich przypadku stosuje się lasery CO2, które dają najlepszy efektObecnie coraz większe uznanie zdobywa też zabieg frakcyjny wykonywany prądem RF. Jego zaletą jest głębsze przegrzanie kolagenu oraz krótszy czas rekonwalescencji dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Pomoc specjalisty

Osoby, które chcą pozbyć się blizn albo przyspieszyć leczenie samego trądziku mają do wyboru kilka metod walki z tą chorobą. Warto skonsultować problem z lekarzem, który doradzi najlepszy i najodpowiedniejszy sposób na poprawienie wyglądu skóry.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...