Nowoczesne metody ochrony przed włamywaczami

W 2017 roku polska Policja zarejestrowała aż 65 514 kradzieży z włamaniem . To nadal jedno z najczęściej popełnianych przestępstw. Włamań dokonuj się zarówno do magazynów, budynków biurowych, jak i do domów prywatnych. Jak zabezpieczyć swoje mienie? Jednym z rozwiązań, które warto rozważyć – także w budynkach jednorodzinnych – są systemy alarmowe. Zobacz, jak to działa.

Ryzyku włamania nie można zapobiec w stu procentach. Niemniej jednak, możesz:

  • zniechęcić złodzieja do wybrania Twojej posesji poprzez zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń,
  • zwiększyć prawdopodobieństwo, że włamywacz zostanie przyłapany „na gorącym uczynku” – taki efekt osiągniesz, decydując się na profesjonalne systemy alarmowe.

Jak zniechęcić złodzieja, czyli prewencja przede wszystkim

Profesjonalni włamywacze, zanim zbliżą się do posesji, którą planują okraść, najczęściej planują swój „skok” – obserwując zarówno jej właściciela (np. to, kiedy przebywa w domu, a kiedy go opuszcza), jak i sposób zabezpieczenia budynku i jego otoczenia. Tym, co zniechęci przestępcę, może być np.:

  • dobre oświetlenie terenu posesji – zwłaszcza newralgicznych miejsc takich jak okolice ogrodzenia, drzwi wejściowe, drzwi garażowe czy okna – przydatne będą również światła z czujnikiem ruchu,
  • solidne zabezpieczenia antywłamaniowe – drzwi z zamkiem antywłamaniowym oraz okna zabezpieczone przed wybiciem,
  • zamontowane na terenie posesji kamery – monitoring pozwoli wykryć tożsamość złodzieja i zwiększy prawdopodobieństwo podjęcia szybkiej interwencji przez właściwe służby,
  • solidne ogrodzenie oraz brama wjazdowa.

To wszystko sprawia, że Twój budynek przestaje być „łatwym kąskiem”.

Systemy alarmowe – zadziałają, gdy złodziej zechce się włamać

Zabezpieczenia prewencyjne to tylko jedna strona medalu. Druga – to te, które zadziałają w momencie, gdy ktoś będzie chciał uzyskać nieautoryzowany dostęp do Twojego domu, czyli po prostu włamać się. Najlepszym rozwiązaniem będą nowoczesne i kompleksowe systemy alarmowe. Takie rozwiązanie znajdziesz m.in. w ofercie firmy Konsalnet – eksperta z branży security z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku. Choć mogłoby się wydawać, że tego typu systemy są przeznaczone wyłącznie do budynków biurowych czy przemysłowych – odpowiednie rozwiązanie można skonfigurować także dla budynku jednorodzinnego. W zestawie zabezpieczeń typowych dla domu można znaleźć:

  • czujnik otwarcia drzwi – który uruchomi się np. przy próbie ich wyważenia czy otwarcia bez klucza,
  • czujnik wybicia szyby – zabezpieczy budynek w momencie, gdy złodziej zechce się dostać do wewnątrz przez okno tłukąc szybę,
  • czujniki ruchu – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które można włączyć np. na czas, gdy domownicy są poza budynkiem,
  • pilot napadowy – idealny wówczas, gdy ktoś podejmuje próbę włamania, kiedy domownicy są na miejscu.

System może być uzupełniony również np. o czujniki gazu czy dymu i zintegrowany z systemem monitoringu CCTV. Przede wszystkim jednak – będzie połączony z centralą monitorowania obsługiwaną przez agencję ochrony, co oznacza, że gdy włączy się alarm, grupa interwencyjna pojawi się na miejscu w kilka minut, a to udaremnia szanse na dokonanie przestępstwa.

Czy inwestycja w system zabezpieczeń przed włamaniem się opłaca? Zdecydowanie tak, ponieważ pozwala Ci spać spokojniej. Rozważ więc jego instalację również w swoim budynku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (66 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...