Zmiana fryzury – świetne lekarstwo na życiowe przełomy!

W życiu każdej kobiety pojawiają się wydarzenia, które w szczególny sposób oddziałują na jej psychikę. Mogą to być pozytywne chwile jak urodzenie dziecka czy wyjście za mąż, ale także te mniej przyjemne momenty jak chociażby zakończenie związku, które jest często ogromnym przeżyciem – niezależnie od jego przyczyn. Rozstanie z partnerem jest czynnikiem, który bardzo często wpływa na chęć wprowadzenia innych zmian w życiu u kobiet. Często wyrażają się one w zmianie wizerunku, np. poprzez metamorfozę dotychczasowej fryzury damskiej. O tym jak zmiana fryzury może być powiązana z rozstaniem opowiada Lidia Flis, psycholog i ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.

zmiana fryzury

Zmiana w związku – zmiana fryzury

Rozstanie z dotychczasowym partnerem nigdy nie jest proste, szczególnie dla kobiet, które  boleśniej niż mężczyźni przeżywają zakończenie związku. Jednak to panie lepiej i szybciej radzą sobie z emocjonalnym cierpieniem a poradzenie sobie z trudnymi emocjami sprawia, że stają się silniejsze. Zmiana, jakiej doświadczają w sferze uczuć często wywołuje także potrzebę zmiany dotychczasowego wizerunku. Spora część kobiet decyduje się na metamorfozę fryzury po rozstaniu. Co ciekawe, u mężczyzn takie decyzje zapadają niezwykle rzadko.

Obcięcie włosów jest dla pań symbolem zamknięcia pewnego rozdziału w życiu i odcięcia się od przeszłości. Można to traktować nawet dosłownie, gdyż długie włosy były świadkami różnych wydarzeń w naszym życiu, znają dotyk dłoni byłego partnera, odgrywały znaczącą rolę w trakcie intymnych chwil – komentuje Lidia Flis, psycholog, ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.

włosy (2)

Zmiana fryzury – ale dlaczego? 

Włosy są jednym z ważniejszych środków wyrazu tego kim jesteśmy i jak chcemy być odbierani. Dokonanie drastycznej zmiany fryzury jest próbą stworzenia „nowego ja” i rozpoczęcia „nowego życia”.

Należy pamiętać, że znaczne skrócenie włosów lub zmiana ich koloru mają jedynie wymiar symboliczny. Nowy image nie spowoduje zmiany sposobu naszego myślenia. Nie rozwiąże także naszych problemów – dodaje Lidia Flis.

Czasami zdarza się, że fryzura kobiety odzwierciedla bardziej preferencje partnera niż jej samej. Zakończenie związku stwarza możliwość dokonania zmiany, której kierunek wybierze sama zainteresowana. Dobrze dobrana fryzura, odzwierciedlająca temperament i preferencje kobiety, dodaje jej pewności siebie i seksapilu. Dzięki temu czuje się ona lepiej i ma większe szanse na przyciągnięcie uwagi innych mężczyzn czy też wejście w nowy związek. Widoczna zmiana fryzury często ma za zadanie wysyłać sygnał do byłego partnera o treści: „Poradziłam sobie, jestem silna! Zobacz jak atrakcyjną kobietę straciłeś!”

Okres po rozstaniu jest pełen niepewności.  Pojawia się w nim wiele aspektów, na które kobieta nie ma wpływu. Zmiana fryzury pozwala doświadczyć poczucia kontroli, nawet jeśli dotyczy ona tylko kwestii wyglądu. W wielu przypadkach pomaga to przetrwać trudne chwile i wzmocnić pewność siebie – niezwykle potrzebną w dalszym funkcjonowaniu – konkluduje ekspert.

puszące włosy 10

źródło: http://giphy.com/

Zmiana fryzury, szczególnie jeśli wiąże się z rozjaśnianiem włosów może odbić się na ich kondycji. Warto więc pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Unikanie nadmiernej ilości stylizacji, a także stosowanie odpowiednich preparatów wzmacniających włosy pozwoli kompleksowo o nie zadbać i utrzymać piękną fryzurę, przez cały rok.

Więcej informacji na temat włosów znajduje się na stronie www.mojaregeneracja.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (70 głosów, średnia: 4,87 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Emotikonka  30 maja 2016 16:40

  Też tego doświadczyłam, ale po jakimś czasie żałowałam że ścięłam włosy i zmieniłam fryzurę. Myślę jednak że to w pewien sposób dodało mi pewności siebie.

  Odpowiedz
 2. Uśmiechnij się :)  30 maja 2016 20:37

  Nigdy nie zmieniłam fryzury po zakończeniu związku. Na pewno zmiana wizerunku jest formą terapii i w jakimś sensie zmianą dotychczasowej siebie, nie tylko zewnętrznie. U siebie nie zauważyłam jednak takich „skoków”, nie czuję potrzeby odcinania się od przeszłości. Może kiedyś, ale do tej pory nie miałam takiej sytuacji 😉

  Odpowiedz
 3. kasia87g  31 maja 2016 12:12

  fajny artykuł, ja dokładnie tak samo postąpiłam po zakończonym związku- ścięłam i przefarbowałam włosy, to taki rodzaj odcięcia się od przeszłości , aby zacząć wszystko od nowa

  Odpowiedz
 4. Aneta  2 czerwca 2016 15:25

  Podobno, gdy kobieta potrzebuje jakiejś ważnej, życiowej zmiany, to pierwszym krokiem jest właśnie obcięcie włosów. U mnie się to póki co nie sprawdziło 😉

  Odpowiedz
 5. Wusia  2 czerwca 2016 22:27

  Wizyta u fryzjera zawsze poprawia samopoczucie.

  Odpowiedz
 6. Melrose  9 czerwca 2016 17:47

  Mówi się, że jeżeli kobieta zmienia fryzurę, to zamierza zmienić również swoje życie… Myślę, że coś w tym jest. Każdy potrzebuje zmian, które dają kopa do dalszego działania!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany