Nowe, modne ubrania na lato – jak zbudować swój styl?

Duża ilość trendów i napływające z każdej strony inspiracje z letnimi stylizacjami, mogą wprowadzić zamieszanie. Mogą też okazać się szansą na wybranie tego, co pasuje do nas najbardziej – na zbudowanie swojego stylu i ciekawego, modowego wizerunku. Co tak naprawdę tworzy styl i jak być stylową? Oto 5 najważniejszych składników.

fot. kolaż własny redakcji – zdjęcia www.renee.pl

1. Noszę to, co naprawdę mi się podoba

Ślepe podążanie za trendami sprawia, że tak naprawdę nie ubieramy się w to, co lubimy i co wzbudza nasze zainteresowanie. Efektem tego jest niestety obniżona pewność siebie. Trzeba mieć świadomość swojego gustu, ulubionych kolorów, fasonów i krojów. Nawet jeżeli ubierzemy najbardziej trendową, kwiecistą sukienkę maxi, a nie będziemy czuć się dobrze w kobiecych wzorach, to wcale nie będziemy wyglądać modnie – nasze niezadowolenie odbije się na twarzy i w sposobie chodzenia.

fot. www.renee.pl

2. Wygoda i komfort

W byciu stylowym nie chodzi o poddanie się presji, ale zwrócenie uwagi na to, w czym jest nam wygodnie. Jeśli chodzenie w szpilkach to katorga, nie zakładajmy ich przy każdej możliwej okazji. Istnieje wiele alternatyw obuwniczych lub działań optycznych, które pozwolą osiągnąć podobny efekt. Inspiracje znajdziemy np. w sklepie https://www.renee.pl, gdzie udostępniono wiele ciekawych modeli. I jeszcze jedno – czy można wyglądać stylowo w zbyt obcisłych spodniach czy zsuwającej się z ramion bluzce?

fot. www.renee.pl

3. Kupuj rzeczy dostosowane do czasu teraźniejszego

Nie takie, które przydadzą się na jakąś przyszłą, nikomu nieznaną okazję i nie te, do których będziesz musiała schudnąć. Trzeba żyć chwilą obecną, a ubrania dopasowywać do aktualnej sylwetki i aktualnego gustu. Oczekiwanie na to, co może (a nie musi) się zdarzyć nie ma sensu. Pastelowe bluzki przyciągają twoją uwagę i chciałabyś stworzyć jakąś stylizację z niestandardowymi odcieniami? Nie wybieraj ubrań na ewentualne wesele znajomych, którzy jeszcze nie są nawet zaręczeni, ale kup idealny dla siebie krój koszuli do casualowych zestawów. Wybór ubrań dostosowuj swobodnie do aktualnych okoliczności życia.

fot. www.renee.pl

4. Musisz wiedzieć w czym wyglądasz dobrze

Rozpoznaj swoje plusy i minusy i określ je podstawowym kryterium decyzyjnym. Jeśli zorientujesz się w czym wyglądasz świetnie, a jakie fasony nie za bardzo ci służą, bez problemu podejmiesz nowe decyzje zakupowe. Nawet jeżeli będziesz chciała sprawdzić nowy kolor, odniesiesz się już do sprawdzonego kroju. I odwrotnie: jeśli będziesz chciała sprawdzić nowy krój, wybierzesz spośród lubianych przez ciebie kolorów.

fot. www.renee.pl

5. Bądź konsekwentna

Osoby, które wyglądają stylowo, tak naprawdę są bardzo spójne – i to jest najważniejsza cecha, która świadczy o ich stylu. Dobrze zorganizowana garderoba to łatwość w określeniu zasady, którą kierujemy się podczas zakupów i układania zestawów. Szeroka paleta barw i dostęp do wielu ubrań, zwłaszcza w sklepach internetowych, umożliwia odnalezienie lub uformowanie swojego stylu od podstaw. Trzymając się konkretnego wizerunku, jesteśmy lepiej postrzegani przez innych i czujemy się dobrze z samą sobą.

fot. www.renee.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (147 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...