Nowa metoda odchudzania – METABOLIC BALANCE

Wspólnie z dietetykiem medycznym, Aleksandrą Matułą z Biochemii Piękna przybliżamy Wam nowe metody na skuteczne i zdrowe odchudzanie, czyli metabolic balance . Dzięki tej metodzie możecie na zawsze pozbyć się nadmiaru kilogramów, bez efektu jojo, bez uczucia głodu i regulując pracę swojego metabolizmu.

metabolic balance

Najważniejsze jest to, aby dieta nie przeszkadzała… Próby odchudzania, które kończą się niepowodzeniem w swojej genezie zakładają rezygnację z wielu często ulubionych pokarmów i przynoszą uczucie głodu. metabolic balance® to jednak nie dieta, a sposób racjonalnego i zdrowego odżywiania się. W swoich założeniach program MB na pierwszym miejscu stawia zdrowie oraz doskonałe samopoczucie. Każdy kto wybiera MB jako sposób odchudzania nie  tylko odnosi długotrwały sukces w postaci smukłej sylwetki, ale i zupełnie zmienia nawyki żywieniowe na długie lata, a nawet na całe życie. – mówi Aleksandra Matuła.

METABOLIC BALANCE – Zasady

Program odchudzania metabolic balance rozpoczyna się od badań krwi, moczu i wywiadu na temat stanu zdrowia oraz nawyków żywieniowych. Na podstawie wyników sporządzany jest indywidualny plan żywieniowy, dopasowany do wagi, wzrostu, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Celem metabolic balance jest nie tylko odchudzanie, ale i regulacja procesów trawiennych i pracy organizmu.

 Twórca konceptu, dr Wolf Funfack, dzięki licznym badaniom udowodnił, że nasz organizm różnie przyswaja niektóre produkty. A w związku z tym, przemiana materii zostaje zaburzona, nie tylko nie chudniemy, ale i tyjemy. Odpowiednio skomponowane menu pozwala ten proces odwrócić, aby nasz organizm lepiej funkcjonował i chudnął. Dlatego w menu powinny być obecne proteiny i warzywa, ale i węglowodany złożone oraz owoce. Ważne jest też zachowanie 5 godzinnych przerw między 3 posiłkami, które spożywamy w trakcie dnia.  – dodaje Aleksandra Matuła.

 

METABOLIC BALANCE – 4 fazy utraty wagi

– Zdarza się, że osoby stosujące program tracą 20 kilogramów, i co zaskakujące, twierdzą, że nie wiedzą kiedy to się stało. Ja jednak wiem. Program składa się z 4 przemyślanych faz. Pierwszy etap – faza  przygotowawcza, trwa dwa dni i jest wstępem do właściwej fazy, czyli drugiej – ścisłej. Ta z kolei trwa minimum 2 tygodnie. Wówczas uczestnik programu spożywa 3 określone posiłki, przyzwyczajając się tym samym do nowego sposobu żywienia. W tej fazie się chudnie. Każdy uczestnik określa na początku programu ilu kilogramów chce się pozbyć. Po tej fazie przechodzimy do następnej, w której zostaje nieco rozbudowane menu o pokarmy z listy dodatkowej. W tej fazie nie zrzucamy już tak spektakularnie kilogramów, choć jest to nadal redukcja masy ciała. Ostatnia faza – podtrzymania, jest ukierunkowana na utrzymanie efektów, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zdrowego odżywania się. Zdrowe nawyki eliminują zagrożenie efektem jojo. – mówi mówi Aleksandra Matuła z Biochemii Piękna.

Musimy pamiętać, ze utrata masy ciała nie powinna być jedynym motywem do zmiany diety i zdrowszego trybu życia. Zwróćmy uwagę na to, by by motywujące były dla nas przede wszystkim zdrowszy tryb życia, usunięcie toksyn z organizmu, lepsze samopoczucie. Dodatkowymi zaletami poddanie się programowi metabolic balance jest usunięcie nadmiaru rody, redukcja cellulitu, poprawa stanu cery.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (116 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  28 lutego 2015 08:28

  Bardzo dobre rady. Wszyscy powinniśmy skorzystać.

  Odpowiedz
 2. macierzanka  28 lutego 2015 14:03

  Cenne wskazówki ,warto się do nich dostosować.

  Odpowiedz
 3. martucha180  28 lutego 2015 14:41

  A nowa metoda przytycia?

  Odpowiedz
 4. basiaj  28 lutego 2015 23:12

  Ja sama nie potrzebuję, ale powiem znajomym, którzy potrzebują się odchudzić.

  Odpowiedz
 5. bbo  2 marca 2015 10:50

  Mi by się przydało wcielić w życie.

  Odpowiedz
 6. stokrotkapolna  15 lutego 2017 11:53

  Mi też.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.